1
VERİ GAZETECİLİĞİ
Что такое Zoom?
Zoom – программа для организации аудио и видеоконференций. Она позволяет одновременно передавать сигнал между участниками. Одновременно могут подключаться до 100 устройств с ограничением в 40 минут для бесплатных пользователей. При подключении тарифного плана возможно одновременное подключение до 500 человек без ограничений по времени.
Ogesti SONDAKIKA
veri gazeteciliği
Toplumsal Yapı Nedir?
Toplumsal yapı nedir?Toplumsal yapı, anlaşılması oldukça zor bir kavramdır. Toplumsal yapı toplumda organize olmuş ilişkiler bütünüdür. Toplumsal yapı unsurları nelerdir? gelin detaylı inceleyelim.
Ogesti SONDAKIKA
veri gazeteciliği
Şeker Pancarının Faydaları Nelerdir?
Şeker pancarının yararları insan sağlığı üzerinde oldukça fazladır. Şeker pancarı, A ve C vitaminleri ile, kalsiyum, çinko, demir, sodyum, magnezyum, lif ve potasyum gibi birçok mineral ve bileşen içerir. Çoğunluk tarafından sadece şeker üretimi için kullanıldığı düşünülen şeker pancarı, sağlık açısından da oldukça faydalı. Şeker pancarının faydaları nelerdir?
Ogesti SONDAKIKA
sosyal medya / oyun
Bitcoin ile ilk defa sponsorluk anlaşması yapıldı
ICRYPEX Kripto Para Borsası, dünyada bir ilki gerçekleştirip Bitcoin ile ödeme yaparak sponsorluk anlaşmasına imza attı. 42 adet Bitcoin (yaklaşık 1,3 milyon USD) karşılığında yapılan sponsorluk anlaşmasına göre ICRYPEX, Türkiye’nin en büyük kulüplerinden Beşiktaş JK Erkek Basketbol A Takımı’na isim ve forma göğüs sponsoru oldu.
Ogesti SONDAKIKA
kripto para
Dijital içerik nedir? İçerik üreticiliği
Dijital içerik nedir ve dijital içerik üreticiliği nasıl yapılır? Soruları pandemi sürecinde en çok merak edilen konulardan birisi oldu. Bu sorularınıza yardımcı olmak amaçlı Ogesti olarak merak ettiğiniz konulara değinmek istedik. İyi okumalar dileriz.
Ogesti SONDAKIKA
veri gazeteciliği
WhatsApp, uygulama mağazalarında kan kaybediyor. WhatsApp’tan çifte standart uygulaması
WhatsApp’ın kullanıcılarına yönelik ’’zorunlu güncelleme’’ kararının ardından, uygulama mağazalarında alternatif mesajlaşma uygulamaları ilgi görmeye başladı.
Ogesti SONDAKIKA
akıllı telefonlar
Kripto para nedir? Kripto para güvenli midir?
Kripto para nedir? 2018’de Bitcoin’in yükselmesi sonucu daha çok kişiye duyulan kripto para birimleri bir çok insan tarafından sadece bir ismi “bitcoin” temsil ettiği düşünülsede aslında kripto para biriminin ortaya çıkışı ve içerdiği çeşitli dijital para çeşitleri ile bir hayli fazla. Bugün sizler ile detaylı bir şekilde Kripto paraların ne olduğunu, avantajları ve dezavantajları nedir, bunları inceleyeceğiz. Hadi başlayalım.
Ogesti SONDAKIKA
veri gazeteciliği
Sars Virüsü Nedir?
Sars Virüsü Nedir? SARS virüs içeren damlacıkların bulaştığı materyal ve eşyalarla taşındığı düşünülmektedir. Sars Virüsü tedavisi Nasıl olur. SARS virüsü ile merak ettiklerinizi sizler için araştırdık. İçeriğimizden okuyabilirsiniz.
Ogesti SONDAKIKA
veri gazeteciliği
2020’de dijital basında en çok hangi haberler yer aldı?
21. yüzyılın dünya için en uzun ve zorlu yılı olmaya aday 2020’nin bitişine sayılı günler kaldı. Covid-19 salgını başta olmak üzere; iklim krizlerinden siyasi tartışmalara pek çok konu gündeme taşınırken, B2Press Online PR Servisi yaklaşık 49,4 milyon haberi analiz ederek, dijital basında en çok yer alan olayları ve siyasi isimleri açıkladı.
Ogesti SONDAKIKA
veri gazeteciliği
Sosyal Turizm Nedir?
Sosyal turizm nedir? Sosyal turizm nasıl yapılır. Turizm çeşitleri nelerdir? Bu soruların cevaplarına ulaşmak için içeriğimizi okuyabilirsiniz.
Ogesti SONDAKIKA
veri gazeteciliği
Dijital Medya Nedir? Hangi sosyal medya alanlarını kullanıyorlar?
Dijital yayıncılık Nedir? Türkiye’de ve Dünya’da dijital yayıncılık yapan firmaların faaliyet alanları, Dijital yayıncılığın önemi, bu yazımızda dijital yayıncılık ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz?
Ogesti SONDAKIKA
veri gazeteciliği
Nepotizm Nedir?
Nepotizm nedir? Akşamları televizyon izlerken çıkan tartışmalarda veya gündüzleri web sayfalarında gezerken karşımıza çıkan Nepotizm, Akraba veya adam kayırma, Adil olmayan ayrımcılığa verilen isimdir.
Ogesti SONDAKIKA
veri gazeteciliği
İletişim Türleri Nelerdir? İletişim çeşitleri ve şekilleri
İletişim Türleri Nelerdir? İletişim çeşitleri ve şekilleri, İletişimin tanımını ele aldığımızda basit gibi görünse de kapsamlı ve karışık bir süreci ifade etmektedir. İletişim; ’’insanların yaşadığı her yerde varlığını bir şekilde sürdüren bir ihtiyaç’’ olarak tanımlanmaktadır.
Ogesti SONDAKIKA
veri gazeteciliği
Bilinmesi gereken Türk Bilim insanları – Ogesti
Bilinmesi gereken Türk bilim insanları konumuzda Türklerin dünya üzerinde çeşitli başarılara imza atmasına ve Türkiye’nin bilim dünyasında öne çıkmasında büyük payı olan. Bilim insanlarından bahsedeceğiz.
Ogesti SONDAKIKA
veri gazeteciliği
Huawei online mağazada ’’Muhteşem Cuma’’ kampanyaları
Huawei, online mağazasında ’’Muhteşem Cuma’’ kapsamında büyük indirim fırsatları ve kampanyalar sunuyor.
Ogesti SONDAKIKA
akıllı telefonlar
Koindex, Türk Lirası üzerinden doğrudan kripto para satışına başladı
Japonya merkezli global dijital varlık alım satım platformu Koindex, Türk Lirası işlemlerine sıfır işlem komisyonuyla başladığını duyurdu.
Ogesti SONDAKIKA
kripto para
1 Milyon Lira Nasıl Kazanılır?
1 Milyon Lira Nasıl Kazanılır? 1 Milyon TL kazanmak birçok kişinin kurduğu büyük bir hayaldir. Milyoner olmanın getirdiği özgürlük ve imkanlar herkesin aklını çelebilecek cazibeye sahiptir. Hiçbir birikiminiz olmadan 1 milyon TL kazanmak imkansız görünebilir ama bunu siz mümkün kılabilirsiniz. Size bu düşüncelerden biraz bahsedelim.
Ogesti SONDAKIKA
veri gazeteciliği
Dijital Dönüşüm Desteği Ogesti’den
Dijital Dönüşüm Desteği Ogesti’den, Pandemi sürecinde iş yerini internete adapte etmekte zorluk yaşayan veya işini online olarak kullanmasına rağmen rekabete eşlik edemeyen firmaları Ogesti ailesi olarak destekliyoruz.
Ogesti SONDAKIKA
veri gazeteciliği
Bruno Julius Kimdir?
Bruno Julius Florian Taut, 4 Mayıs 1880 tarihinde Königsberg’da doğmuş Yahudi asıllı Alman mimar ve şehir plancısı.
Ogesti SONDAKIKA
biyografi
ABD’de 59.Başkanlık Seçimlerinin Galibi Joe Biden Kimdir?
ABD’de 3 Kasım’da yapılan 59. başkanlık seçimlerini, mevcut Cumhuriyetçi Başkan Donald Trump’ı geride bırakan Demokrat Joe Biden kazandı. Joe Biden Kimdir?
Ogesti SONDAKIKA
veri gazeteciliği
Oppo A73 Türkiye’de satışa sunuldu
Oppo A73 Türkiye’de satışa sunuldu. Oppo A73, 30W VOOC hızlı şarj ile 56 dakikada tam şarj olurken 10 dakikada yüzde 27, 30 dakikada ise yüzde 72 doluluk elde edilebiliyor.
Ogesti SONDAKIKA
akıllı telefonlar
İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılır?
İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılır? Online iş fikirleri listemizde bugün instagram’ı ele alacağız. Adım adım nasıl İnstagram’dan para kazanırız bunu inceleyeceğiz. Hadi başlayalım.
Ogesti SONDAKIKA
veri gazeteciliği
Yalnızlığı Nasıl Çözeriz?
Aile Danışmanı Ebru Demirhan yeni çıkan kitabı Hayatı Yeniden Başlat’ta yalnızlığa temel oluşturabilecek anne rahmi süreci, doğum ve sonrasına dair bilgileri ve 40 ayrı meditasyonla çözüm önerilerini paylaştı.
Ogesti SONDAKIKA
veri gazeteciliği
Mars’ın 10 harikası Nedir? Mars’ın özellikleri
Mars’ın 10 harikası Nedir? Mars’ın özellikleri neler? Mars (Kızıl Gezegen) insan hayatında merakların uç noktası olan özel bir yere sahip, Kızıl gezegen kendi kendine harika dururken içerisinde barınan güzellikleri görmeden de edemeyeceğiz. Bu yazımızda Mars’ın 10 harikasına göz atıp özelliklerini inceledik.
Ogesti SONDAKIKA
veri gazeteciliği
Ebru Demirhan Kimdir?
Ebru Demirhan Kimdir? Yaşamın Gizli Sözleşmesi, Çocuğumla Beraber İyileşiyorum, Bilen Çocuk Serisi , Benim Ailem, Hayatı Yeniden Başlat Kitaplarının Yazarı ve Yaşam Tasarım Merkezi\'nin kurucusudur.
Ogesti SONDAKIKA
biyografi
29 Ekim 2020 Tatili İçin Seyahat Önerileri
29 Ekim tatilinde seyahat edilebilecek yerlere ilişkin önerilere göz atmak için içeriğimize tıklayınız. Tatil noktalarımızda Türkiye’nin lezzet başkenti Gaziantep, Binlerce yıllık tarihe sahip Mardin ve her içerikte olmazsa olmaz Güzel atlar ülkesi kapadokya vs. daha bir çok tatil yeri bulunuyor.
Ogesti SONDAKIKA
sosyal medya / oyun
Antalya Valisi Ersin Yazıcı Kimdir?
Antalya Valisi Ersin Yazıcı Kimdir? Hayatı Nasıl Geçmiştir? Ersin Yazıcı Hangi Görevlerde Bulunmuştur? Ogesti Biyografi
Ogesti SONDAKIKA
biyografi
Uyurken para kazanmanızı sağlayacak pasif gelir kaynakları nelerdir?
Uyurken para kazanmanızı sağlayacak pasif gelir kaynakları, ilk etaplarda verdiğiniz emeklerin, zamanla siz uyurken para kazanmanızı sağlayacak şekilde büyümesini keyifle izletecek bu ek gelir kaynaklarını sizler için detaylı olarak araştırdık.
Ogesti SONDAKIKA
veri gazeteciliği
Evden Çalışırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Pandemi dönemi dolayısıyla devam eden evden çalışma zorunluluğu, beraberinde uyulması ve sadık kalınması gereken zorunlulukları getiriyor. Bu zorunlulukların ihmal edilmesi ise fizyolojik ve psikolojik açıdan birçok sorunun doğmasına neden oluyor. Evde çalışırken nelere dikkat etmeliyiz?
Ogesti SONDAKIKA
veri gazeteciliği
Amazon’da Prime Day için geri sayım başladı
Amazon Prime üyeleri, 12 Ekim’i 13 Ekim’e bağlayan gece yarısı başlayacak ve 48 saat devam edecek Amazon Prime Day indirimleriyle binlerce üründe fırsatlar yakalayabilecek.
Ogesti SONDAKIKA
sosyal medya / oyun
Yapay uydular, yeryüzünü daha “bağlantılı“ hale getiriyor
Uydu teknolojisi, insanoğluna uzayı ve yeryüzünü araştırma ve gözlem yapma olanağının yanı sıra gündelik hayatta iletişiminden küresel konumlamaya kadar çok sayıda pratik uygulamayla insanların hayatını kolaylaştırıyor.
Ogesti SONDAKIKA
yapay zeka
İş Yerini Büyütmek İsteyenler İçin 7 Öneri
Türkiye’deki işletmelerin yüzde 99,8’ini, istihdamın yüzde 73’ünü, ihracatın ise yüzde 55’ini KOBİ’ler oluşturuyor. Yönetim süreçleri ve pazarlama ile ilgili sorunlar, ekonomiye ve istihdama sundukları katkılar ile ekonominin lokomotifi görevini üstlenen KOBİ\'lerin büyümelerini ve sürdürülebilirliklerini doğrudan etkiliyor. Bu yazımızda İş yerinizi 7 Adımda nasıl büyütürsünüz bunları cevaplayacağız.
Fatih ALTUNBAŞ
veri gazeteciliği
Paleontoloji Nedir? Paleontoloji Çeşitleri Nelerdir?
Fosil bilim, Paleontoloji, fosilleri veri olarak kullanarak dünyada yaşamın tarihini yazmak amacını taşıyan bilim dalıdır. Yunan dilinde
Ogesti SONDAKIKA
veri gazeteciliği
Türkiye uzayın kapısını böyle açtı
Savunma sanayisinde son dönemde önemli başarılara imza atan Türkiye, Milli Teknoloji Hamlesi kapsamında elde edilen teknolojik kazanımlarla uzayın yolunu açtı.
Ogesti SONDAKIKA
uzay teknolojileri
Bakan Varank, Hyundai i20 seri üretim başlangıcı töreninde konuştu
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kocaeli’de Hyundai i20 seri üretim başlangıcı töreninde açıklamalarda bulundu.
Ogesti SONDAKIKA
sanayi & tarım teknolojileri
Huawei, Okula Dönüş Kampanyası ile indirim fırsatları sunuyor
Huawei, Okula Dönüş Kampanyası kapsamında MateBook 13, MatePad Pro, FreeBuds 3 Serisi’nde ve akıllı bileklerinde indirim fırsatları sunuyor.
Ogesti SONDAKIKA
akıllı telefonlar
En çok tercih edilen yatırım araçları hangileri?
En çok tercih edilen yatırım araçları hangileridir? 2020 Yılında Yatırım fırsatları artıyor. Kendinize hiç sordunuz mu? Benim banka hesabımdaki para hep aynı kalırken, diğer insanlar nasıl oluyor paralarını çalıştırabiliyorlar? Bugün sizler için en iyi denilebilecek herkesin tercih ettiği yatırım araçlarını inceleyeceğiz ve size bu konuda bilgi vereceğiz.
Ogesti SONDAKIKA
veri gazeteciliği
Sanayi kenti Kocaeli ihracatta “sınır“ tanımıyor
SON DAKİKA Avrupa’nın en büyük 7’nci limanı konumunda olan “Sanayi ve liman kenti“Kocaeli ihracat yapmaya devam ediyor.
Ogesti SONDAKIKA
sanayi & tarım teknolojileri
Gözlem uydusu RASAT yörüngedeki 9. yılını tamamladı
SON DAKİKA TÜBİTAK Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü (TÜBİTAK UZAY) tarafından tasarlanan ve üretilen gözlem uydusu RASAT 9.yılını tamamladı
Ogesti SONDAKIKA
uzay teknolojileri
“Savunmanın devleri“ listesine 7 Türk şirketi girdi
Dünyanın en prestijli savunma sanayi listesi olarak kabul edilen “Defense News Top 100“de yer alan Türk şirketi sayısı 7’ye yükseldi.
Ogesti SONDAKIKA
sanayi & tarım teknolojileri
Kahramanmaraşlı genç mucitler hünerlerini sergiledi
Kahramanmaraş’ta Deneyap Teknoloji Atölyesi’nde eğitim alacak öğrencilerin belirleneceği uygulama sınavına katılan genç mucitler, hünerlerini sergiliyor.
Ogesti SONDAKIKA
yapay zeka
Dijitalleş(e)meyen KOBİ’leri Hangi Tehlikeler Bekliyor?
KOBİ’lerin sayısı her geçen gün artıyor. Ancak KOBİ’lerin bir bölümü için ise dijitalleşmeyi bir gereklilik ve zorunluluk olarak görmüyor. Yeni üretim biçimlerine adapte olarak ayakta kalmak isteyen KOBİ’ler için dijitalleşmenin önemine dikkat çeken Generali Sigorta, dijitalleş(e)meyen KOBİ’leri bekleyen 5 tehlikeyi paylaştı.
Ogesti SONDAKIKA
veri gazeteciliği
Türk Telekom’dan gençlere “START“programı
Türk Telekom’un Genç Yetenek Programı Türk Telekom START’ın Staj Programı online olarak başlıyor.
Ogesti SONDAKIKA
yapay zeka
“Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu“ araştırması
İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) “Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu“ araştırması
Ogesti SONDAKIKA
sanayi & tarım teknolojileri
Topraksız(hidroponik) tarım nedir? Avantajları
Topraksız tarım(hidroponik tarım) bitki yetiştirmede kullanılan tarih boyunca denemeleri yapılmış son zamanlarda evlerin gelişimi ve toprak alanlara ulaşım imkanı kısıtlandıkça vatandaşlar tarafından tercihler listesine girmiş bitki yetiştirme metodudur.
Fatih ALTUNBAŞ
veri gazeteciliği
Samsung’un ilk sanal Galaxy Unpacked etkinliğini 56 milyon kişi izledi
Samsung Electronics’in geçen hafta Galaxy Note20 ve Galaxy Note20 Ultra’nın yanı sıra Galaxy Tab S7 ve S7+, Galaxy Watch3, Galaxy Buds Live ve Galaxy Z Fold2 ürünlerini tanıttığı ilk sanal Galaxy Unpacked etkinliği dünya çapında 56 milyon kişi tarafından izlendi.
Ogesti SONDAKIKA
akıllı telefonlar
Oyun Bağımlılığı Nedir ? İnternet ve Bilgisayar Kullanımı
Oyunlardaki ışıklar, renkler, sesler ve hızlı geçişler çocuklarda uyaran etkisi yaparken oyun bağımlılığı zamanla çocuğun hayat kalitesini de düşürüyor.
Ogesti SONDAKIKA
sosyal medya / oyun
Reklam Kurumu 6 ünlü isme ve Reklam verene Ceza Yağdırdı
Reklam Kurumu 6 ünlü isme ve reklam veren firmaya her bir ürün için 104 bin 781 lira olmak üzere toplam 733 bin 476 lira para cezası verilmesine ve söz konusu tanıtımların durdurulmasına karar verdi.
Ogesti SONDAKIKA
sosyal medya / oyun
Turing Testi Nedir?
Turing testi Nedir? İlk olarak 1950 yılında Mind adlı felsefe dergisinde ünlü İngiliz matematikçi ve bilgisayar bilimcisi Alan Turing\'in Computing Machinery and Intelligence (Hesaplama Makineleri ve Zekâ) başlıklı ünlü makalesinde sözü edilen kavram.
Fatih ALTUNBAŞ
veri gazeteciliği
GAZİ YAŞARGİL KİMDİR?-OGESTİ
Gazi Yaşargil kimdir? Gazi Yaşargil nerede doğdu? \"Yüzyılın Cerrahı\" lakablı doktorunun hayatına bakış.
Fatih ALTUNBAŞ
biyografi
Podcast nedir? – Online iş fikirleri
Podcast nedir? Podcast yayıncılığı nasıl yapılır? Podcast’ler birkaç yıl öncesine kadar küçük bir kitleye hitap ederken günümüzde, dijital medyanın gelişimi ile birlikte oldukça popüler bir hal aldı. Yazımızda podcast yayıncılığı için hangi ekipmanlar gerekli? Podcast yayıncılığına nasıl başlanır? Ve en iyi podcast yayını yapan kişilere bakacağız.
Ogesti SONDAKIKA
sosyal medya / oyun
Uzay kirliliği nedir? Uzayı Kirleten 5 Ülke – Ogesti
Uzay kirliliği nedir? Uzayı en çok kirleten ülkeler listesi. Dünya yörüngesinde “uzay çöpü” olarak nitelendirilebilecek 30 binden fazla çöp olduğu açıklandı. İlk etapta uzay kirliliği nedir? Nedenleri? Bunların cevaplarını daha sonra, bu verilere göre işte uzayı kirleten ilk 5 ülkenin sıralaması…
Fatih ALTUNBAŞ
veri gazeteciliği
Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Destekleri Toplamda 71 Projeye 71 Milyon Hibe
Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, IPARD-II Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Destekleri 8 Başvuru Çağrısı 2 Grup sonuçlarının belli olduğunu belirterek, bu kapsamda destek almaya hak kazanan 71 projeye 71 milyon lira hibe sağlanacağını Bakan Pakdemirli, bakanlık olarak “yerinde üretim, yerinde işleme ve yerinde kalkınma” anlayışıyla kırsaldaki yatırımları desteklemeye devam ettiklerini bildirdi.
Ogesti SONDAKIKA
sanayi & tarım teknolojileri
PUBG Mobile, Türkiye Takım Kaptanı Aleyna Tilki
PUBG Mobile’ın kıtalararası turnuvası Global Extreme Challenge’ta Dünya yıldızları önce sosyal medyada ardından PUBG Mobile’da karşı karşıya geliyor. Belçika’dan Kevin De Bruyne, Arjantin’den Paulo Dybala, Amerika’dan Ky Bowman gibi isimlerin kendi ülkelerine kaptanlık yaptığı turnuvada, Türkiye takımının kaptanı ise Aleyna Tilki.
Ogesti SONDAKIKA
sosyal medya / oyun
Kitap nasıl seslendirilir?
Kitap nasıl seslendirilir? Kitap seslendirmek istiyorum diyenlerdenseniz. Kitap seslendirmek için birçok sebebimiz olabilir. Hobi amaçlı kitap seslendirme veya görme engelliler için kitap seslendirmek isteyebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere “kitap nasıl seslendirilir?” kitap seslendirirken nelere dikkat edilmeli bunları yazacağız.
Fatih ALTUNBAŞ
veri gazeteciliği
Yerli üretici gözünü Avrupa’ya dikti !
Türkiye’nin gıda ürünleri ihracatı 2020 yılının ilk 5 ayında önceki yıla göre yüzde 118 arttı. Salgın sürecinde birçok ülkede ortaya çıkan gıda ihtiyacına cevap veren yerli gıda ihracatçıları, şimdi de Avrupa ülkeleri ve Türki Cumhuriyetlere dijital fuarlarla ulaşacak. gıda gelişmeleri
Ogesti SONDAKIKA
sanayi & tarım teknolojileri
2019 Film Tavsiyeleri – En iyi 2019 Filmleri
2019 Yılında Vizyona Giren en iyi filmleri, Evden çıkmamak için izleyecek film mi arıyorsunuz? Film türleri olarak sizlere 2019’un en iyi bilim kurgu filmlerini, 2019’un en iyi yabancı filmlerini içeriğimize ekledik. 2019’un en iyi filmlerini mi arıyorsunuz? Sizde “Hangi filmi izlesem?” diye düşünenlerdenseniz. İşte sizin için hazırladığımız, izlerken sizleri farklı dünyalara taşıyacak 2019’un en iyi filmleri.
Fatih ALTUNBAŞ
sosyal medya / oyun
Binance\'in 3. Yıl Dönümü Etkinliği!
Binance\'in 3. Yıl Dönümü Etkinliği! 250.000 $ Değerinde BNB, CHR ve PNT Tokenleri Dağıtılacak! Kriptopara gündemi kampanyalar
Ogesti SONDAKIKA
kripto para
Dünya TV Uydusuna Hazır Mıyız? – UHD Projesi
Dünya TV uydusu ile Dünya’nın ultra yüksek çözünürlüklü (UHD) videolarının kitlelere ulaştırılması planlanıyor. Sondakika uzay haberleri, Haberler
Ogesti SONDAKIKA
uzay teknolojileri
E-Kitap yazmak, E- Kitaplar hangi platformlarda satılır?, Güncel E-Kitap Paltformları 2020
E-Kitap yazmak, Online iş fikirleri 2020, e,kitap yazarak nasıl para kazanılır? e-kitaplarımızı hangi platformlarda satabiliriz? Türk ve yabancı satış sayfaları hangileri. E,kitaplar neden tercih edilir?
Fatih ALTUNBAŞ
veri gazeteciliği
İnsanları Taşıyan Uzay Araçları Nelerdir? , Dragon Projesi
İnsanları taşıyan uzay araçları, Geçmişten günümüze her an popülerliğini korumuş bir konu insanoğlunun uzay meraklarından bir tanesi insanoğlunun varlığından beri sürmektedir. Bu yazımızda sizlere insanları uzaya taşıyan uzay gemilerinden bahsedeceğiz.
Fatih ALTUNBAŞ
veri gazeteciliği
Kuantum Bilgisayar Nedir?
Kuantum bilgisayar nedir? Kuantum bilgisayarlar, kuantum fiziğinin temellerine dayanan bu sayede normal bilgisayarların ulaşamayacağı düzeyde işlem yapacak güçte olan bilgisayarlara denir.
Fatih ALTUNBAŞ
veri gazeteciliği
Spor Endüstrisi için Kripto Para Geliştirildi
Blockchain tabanlı kripto para projesi Sportexcoin, spor kulüpleri, taraftarlar, sporcular ve yatırımcılar için yeni gelir kanalları oluşturma amacıyla faaliyete başladıklarını duyurdu. Kripto para gelişmeleri
Ogesti SONDAKIKA
veri gazeteciliği
Yenilenebilir Enerji Sektörüne Yatırımı Yapmak
İş fikirleri, yenilenebilir enerji işine girmek. İçinde bulunduğumuz çağda enerji kaynaklarımız her geçen gün azalmakta ve daha da pahalılaşmakta. Yaşanan enerji kaynağı tükenmesi ve pahalılığı, girişimciler için çevreye daha az hasar veren yenilenebilir enerji üretimi işine girmekten daha mükemmel bir alan yaratamazdı.
Fatih ALTUNBAŞ
veri gazeteciliği
Zenginlik ile Acımasızlık arasında bağ var mı?
Zenginlik ile acımasızlık arasında bağ var mı? İnsanlar zenginleştikçe neler değişir? Bu değişiklikleri ve Zengin insanların nelere daha yatkın olduğunu araştırıyoruz. Veri Haberleri
Fatih ALTUNBAŞ
veri gazeteciliği
Kırsal Kalkınma Destekleri Artıyor
Son Dakika Haberler.. Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli Açıklama yaptı. Açıklamada,\" kırsal kalkınma yatırımlarına son iki yılda 855 milyon lira hibe verildi, bu yıl ise 13.etap kapsamında kabul edilen 2 bin 745 projeye, 970 milyon lira daha destek sağlanacak\" dedi.
Ogesti SONDAKIKA
sanayi & tarım teknolojileri
Türkiye’nin en değerli şirketleri – Ogesti
Türkiye’nin en değerli şirketleri hangileri? Brand Finance, 2020 yılının en değerli Türk markaları araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Hepimiz Türk şirketlerinin çok iyi yere gelmesini isteriz. Bu yazımızda iyi yerlere gelmiş ve başarılarını devam ettiren şirketlerin listesini inceleyeceğiz. Yapılan açıklamalara göre Türkiye\'nin en değerli markası, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Türk Hava Yolları oldu. Şirket, yaklaşık 2 milyar dolarlık marka değerine sahip. Toplamda 24 Milyar Dolar değere sahip.
Fatih ALTUNBAŞ
veri gazeteciliği
Türkiye’de en itibarlı meslekler hangileri?
Türkiye’de en itibarlı meslekler hangileri? Hepimiz anne babalarımızdan “evladım şu meslek senin için iyi olur” şeklinde bir söz duymuşuzdur. Bu o mesleğin bize uygunluğu ile alakalı değildir genelde. Anne ve babalar çocuklarının itibarlı güzel bir mesleği olması için çevreden edindikleri duyumlar, tecrübeler ile çocuğunun o iş konumunda olmasını ister. İstanbul Üniversitesi sosyoloji bölümü başkanlığında “TÜBİTAK” destekli bir çalışma başlatılmıştı. Çalışmanın konusu ise “Türkiye’de Çalışma Yaşamı ve Mesleklerin İtibarı”, şimdi bu mesleklerin hepsini sırasıyla sizinle paylaşalım.
Fatih ALTUNBAŞ
veri gazeteciliği
Doğal Enerji Kaynakları Nelerdir? Yenilenebilir Enerji Kaynakları
Doğal enerji kaynakları nelerdir? Yenilenebilir enerji sürekli devam eden, doğal olarak var olan ve doğal süreçlerden elde edilen enerjidir. Kullanım oranında eşit miktarda yenilenebilen kaynaklardır.
Fatih ALTUNBAŞ
veri gazeteciliği
Mustafa Kemal Atatürk Kimdir (1881-1938)
Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, 1923’ten 1938’e kadar 4 kez Cumhurbaşkanı seçilmiş ve bu görevi en uzun süre yürüten Cumhurbaşkanı olmuş. Türkiye’nin vizyonunda önemli katkıları olan kurucusudur.
Fatih ALTUNBAŞ
veri gazeteciliği
2018’de En Çok izlenen Filmler
2018 Yılında en çok izlenen filmler, en çok aranan filmler ve 2018 yılında kullanıcılar tarafından sevilen filmleri aşağıda sizin için listeledik. Listemizde dram-komedi filmleri, dram gerilim filmleri, Fantastik filmler, bilim kurgu filmleri ve daha fazla kategori bulunmaktadır. Hala 2018’de izlemediğim, “Kullanıcılar tarafından en çok beğenilen filmler hangileri” Diye düşünüyorsanız. Bu liste tam size göre.
Fatih ALTUNBAŞ
sosyal medya / oyun
Mars Gezegeni Hakkında Bilgiler
Mars Gezegeni hakkında bilgiler, Güneş sisteminin dördüncü gezegeni olan, bir zamanlar Dünya’ya benzediği tahmin edilen Mars gökyüzünde görüldüğü ilk günden beri insanoğlunun ilgisini çekiyor. Mars’ın neden bu kadar ilginç bir gezegen olduğunu mercek altına alıyoruz.
Fatih ALTUNBAŞ
veri gazeteciliği
Küçük “G” harfi Nasıl yazılır? Yazabilir misin?
Küçük “G” harfi nasıl yazılır? Hayatımız boyunca birçok harfi yazarız. fakat tipografya ’ya meraklı değilsek veya el yazısı hobimiz yoksa hızlıca yazıp geçeriz. Beynimiz bir süre sonra bu harfleri otomatik yazdığından dolayı kendimiz ile çelişmemek için harfler ne kadar doğru yazdığımızı çok sorgulamayız. Bugün küçük g harfini ne kadar biliyoruz onu göreceğiz.
Fatih ALTUNBAŞ
veri gazeteciliği
Akıllı Telefon Pil Ömrünü Uzatma
Akıllı telefon pil ömrünü uzatma, akıllı telefonlarımızın şarjları hepimizin hayatında büyük sorunlardan birisi olmakla beraber akıllı telefon pilimizin ömrünü nasıl uzatırız sorusu akıllara gelmekte. Bu içeriğimizde sizin için hazırladığımız bilgileri okuyarak akıllı telefonunuzun pil ömrünü uzatabilirsiniz.
Fatih ALTUNBAŞ
veri gazeteciliği
Bilim insanları, Parlayan bitkiler Üretmeyi Başardı
Bilim insanları, parlayan bitkiler üretmeyi başardı. Parlayan bitkiler mantar biyolüminesans sistemi ile biyolüminesans üretimini lusiferine dönüştürebiliyorlar. Rus ekibin çalışmaları sonucu elde edilen parlayan bitkiler, tüm bitkilerin kendi kendini aydınlatabilmesine imkan sağlıyor.
Fatih ALTUNBAŞ
veri gazeteciliği
Alışverişlerde kripto para dönemi
BitayPay, alışverişlerde kredi kartı ya da banka kartı kullanmaksızın dijital cüzdanlarda bulunan kripto paralarla ödeme yapma imkanı sunacak.
Fatih ALTUNBAŞ
kripto para
Daha fazla iletişimde kalalım :)
Bizden haberleri daha hızlı almak için sosyal medyadan takip edebilir
E-posta listemize kayıt olabilrisiniz.