1
HABERLER
Felemenkçe Alfabesi ve Okunuşu – HET ALFABET
Felemenkçe Alfabesi ve Okunuşu ile birlikte felemenkçe kelime örnekleri ve kelime okunuşlarına da bakacağız. Genel olarak alfabeye baktığımızda 26 harften oluşmaktadır. Aşağıda harfleri ve o harfler ile ilgili örnekleri bulabilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.
Fatih ALTUNBAŞ
eğitim
Çağlayancerit Belediye Başkanı Hanifi Sarıaltun’dan Mevlid Kandili Mesajı
Çağlayancerit Belediye Başkanı Hanifi Sarıaltun, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Ogesti SONDAKIKA
haberler
BBP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu’ndan Mevlid Kandili Mesajı
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed’in (s.a.v.) dünyaya teşrifinin yıldönümü olan Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yardımcıoğlu, mesajında; “Hz. Peygamberimiz (s.a.v) bütün insanlık için bir yol gösterici, ilahi bir nur, sönmeyen bir kandildir. İyi ki doğdun sevgili Peygamberim” ifadelerine yer verdi.
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Tarafından “Davranışsal Bağımlılık” Konulu Çevrim İçi Konferans Düzenlendi
Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Dilem Dinç, “Madde bağımlılıklarının beyinde bıraktığı etkiler, davranışsal bağımlılıklarda da benzer şekilde gözlemlenmektedir” dedi.
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Online oyunlarda hakaret edene hapis yolu!
Pandemide çocukların online oyunlarda geçirdikleri süredeki artış, siber zorbalığa maruz kalma oranını da yükseltti. Siber zorbalıkla her alanda mücadele eden Avukat Murat Aydar, “Çocuklar online oyunlarda hakarete maruz kalıyor. Ancak ebeveynler bunun suç olduğunu bilmiyor. Oysa online oyunlarda küfür veya hakaret etmenin 2 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası bulunuyor. Bugüne kadar 100’ü aşkın oyuncu için suç duyurusunda bulunduk” dedi.
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Bölgenin En Modern Hayvan Misafirhanesi ve Bakımevinde İlk Ameliyat
Geçtiğimiz hafta hizmete giren, Karabük Belediyesine ait Batı Karadeniz’in en büyük ve en modern hayvan misafirhanesi ve bakımevinde ilk ameliyat gerçekleştirildi. Yapılan ameliyatla 4 aylık kangaldan 4 kilogram ur çıkartıldı.
Ogesti SONDAKIKA
haberler
’’Kız Kardeşim Projesi’’ Kapsamında Düzenlenen Program Vali Elban Ve Bakan Yardımcısı Işıkgece’nin Katılımıyla Düzenlendi
Tarım ve Orman Bakanlığımızın destekleriyle kadınların, ticari faaliyetlerini güçlendirmek ve satış-pazarlama alanlarında rekabet yeteneklerini arttırmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen ’’Kız Kardeşim Projesi’’ kapsamında İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde program düzenlendi.
Ogesti SONDAKIKA
haberler
GÜVENÇ VE KILIÇ İSTİKLAL ÜNİVERSİTES’İNİ ZİYARET ETTİ
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi (KİÜ) Rektörü Prof. Dr. Sami Özgül’ü makamında ziyaret etti.
Fatih ALTUNBAŞ
haberler
Karabük belediye Başkanı Rafet Vergili’nin projelerinden biri olan Karabük Merkez Camii inşaatı başlıyor.
Karabük belediye Başkanı Rafet Vergili’nin projelerinden biri olan Karabük Merkez Camii inşaatı başlıyor. Selçuklu yapında inşa edilecek camide aynı zamanda 2500 kişi namaz kılabilecek.
Fatih ALTUNBAŞ
haberler
VALİ ELBAN, CEYHAN ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’Nİ ZİYARET ETTİ
Vali Süleyman Elban, Ceyhan Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret ederek Ceyhan OSB Yönetim Kurulu Üyeleri ile bir araya geldi.
Fatih ALTUNBAŞ
haberler
İYİ PARTİ ISPARTA MİLLETVEKİLİ DR. AYLİN CESUR’A ANLAMLI ÖDÜL
İYİ PARTİ ISPARTA MİLLETVEKİLİ DR. AYLİN CESUR’A ANLAMLI ÖDÜL: “PANDEMİ SÜRECİNDE EN BAŞARILI SİYASETÇİ İYİ PARTİLİ AYLİN CESUR” 2. AVRUPA ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU MİLLETVEKİLİ CESUR ÖDÜL ALAN TEK MİLLETVEKİLİ OLDU
Fatih ALTUNBAŞ
haberler
Çağlayancerit Belediyesi’nden 5 Tane Mesire Alanı
Çağlayancerit’in çehresini yaşamak için proje üstüne proje Başkanı Hanifi Sarıaltun’dan 5 tane mesire alanı müjdesi geldi.
Fatih ALTUNBAŞ
haberler
TFF Basın Danışmanı Ersin Düzen, görevinden istifa ettiğini açıkladı.
Ersin Düzen:’’Hollanda yenilgisinin, attığım tweet üzerinden yorumlanıp, tartışılmasını ve açıklamaları üzülerek takip ettim.’’
Fatih ALTUNBAŞ
haberler
Adana İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince; Yüreğir İlçesi Vayvaylı Mahallesi Dağ mevkiinde icra edilen önleyici kolluk devriye faaliyeti esnasında dedektörle define aradıkları tespit edildi.
Adana İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince; Yüreğir İlçesi Vayvaylı Mahallesi Dağ mevkiinde icra edilen önleyici kolluk devriye faaliyeti esnasında dedektörle define aradıkları tespit edilen (3) şahıs suçüstü yakalanmıştır.
Fatih ALTUNBAŞ
haberler
VALİ SÜLEYMAN ELBAN’IN İLKÖĞRETİM HAFTASI MESAJI
Sevgili çocuklarımızın yeni bir eğitim-öğretim yılına başlamasının mutluluk ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.
Fatih ALTUNBAŞ
haberler
Bugün 23.914 vaka tespit edilirken, 262 kişi hayatını kaybetti.
Fahrettin Koca: Vaka sayımız 23.914. Can kaybımız 262. Tablodaki ciddi seyri kontrol altına almak ve can kayıplarını azaltmak için elimizdeki imkân tedbirler ve aşıdır.
Fatih ALTUNBAŞ
haberler
Adana İl Jandarma Komutanlığı uyuşturucu operasyonu
Adana İl Jandarma Komutanlığı Ekiplerince; Sarıçam İlçesi Cihadiye Mahallesinde ikamet eden M.S. isimli şahsın ikametinde Uyuşturucu Madde Bulundurduğu ve Kenevir Bitkisi Ekimi yaptığı bilgisinin alınması üzerine adli makamlardan alınan karara istinaden arama yapılmıştır.
Fatih ALTUNBAŞ
haberler
Siber hırsızlara fidye ödeme devri kapanıyor
Pandemiyle birlikte hız kazanan dijital dönüşüm, daha fazla büyümek isteyen şirketleri bulut hizmetlerine yöneltiyor. Artan bulut kullanımı ise fidye yazılımı saldırılarını çoğaltıyor. Stratejik işbirliği anlaşmasına imza atan Rubrik ve Microsoft, siber hırsızlara fidye ödeme devrini kapatmayı hedefliyor.
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Gurbetçiler Sağlık Turizmine Katkı Sağlıyor
Türkiye’deki gelişmiş diş tedavisi uygulamalarının sağlık turizmine katkı sağladığını söyleyen diş hekimi Ömer Karaaslan, özellikle gurbetçilerin implant ve zirkonyum tedavilerinde Türkiye’yi tercih ettiğini vurguladı.
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Aile Hekimlerinin Ödeme İsyanı !
İstanbul Aile Hekimliği Derneği (İSTAHED) Yönetim Kurulu yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığı’nın verdiği ek ödemeyi kabul etmediklerini bildirdi.
Ogesti SONDAKIKA
haberler
İYİ PARTİ ISPARTA MİLLETVEKİLİ DR. AYLİN CESUR ZAFER BAYRAMI MESAJI
30 Ağustos Zafer Bayramı; Büyük Atatürk’ün planladığı, cephede bizzat komuta ettiği ve zaferle sonuçlandırdığı tarihi bir gündür. Bu zafer, Türk Milleti’nin makus talihini yendiği gündür. Milletimizin azim ve kararlılığının zaferidir, varlık zaferidir.
Fatih ALTUNBAŞ
haberler
VALİ SÜLEYMAN ELBAN‘IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLAMA MESAJI
Bazı savaşlar vardır ki bazen bir devleti tarih sayfalarından sildiği gibi bazen de tüm imkânsızlıklara rağmen bir devleti yeniden şaha kaldırabilir.
Fatih ALTUNBAŞ
haberler
Bilecik ‘Güzel Gecelerle’ Nefes Aldı.
Pandeminin Ardından İlk Konserlere İzleyici Akını Yaşandı.
Fatih ALTUNBAŞ
haberler
VALİ SÜLEYMAN ELBAN BAŞKANLIĞINDA KAYMAKAMLAR TOPLANTISI DÜZENLENDİ
Vali Süleyman Elban, ilçe kaymakamlarıyla bir araya geldi.
Fatih ALTUNBAŞ
haberler
Memleket Partisi adana İl Kongresi
Memlekette Güven ile yola devam: Bir kıvılcım yetti, 81 ile yayıldı
Fatih ALTUNBAŞ
haberler
UZAY TEKNOLOJİLERİ SAYESİNDE HAYATIMIZA GİREN 8 ÜRÜN
Uzay araştırmalarının yüksek maliyetli ve en son teknoloji ürünleri kapsaması, günlük hayatımızı da şekillendirdi. Kısıtlı alana sahip uzay araçlarının içini donatan teknolojiler, direkt olarak günlük yaşamda kullanılmasa da insan hayatını etkileyen pek çok ürünün temelini oluşturuyor.
Fatih ALTUNBAŞ
haberler
Antalya Manavgat’taki orman yangınına müdahale eden 2 yangın işçisi hayatını kaybetti
Antalya’nın Manavgat ilçesinde orman yangınına müdahale eden arazözde görevli 4 personel alevlerin arasında kaldı. İşçilerden 2’sinin cansız bedenine ulaşılırken, 2’si yaralandı. Dumandan etkilenen işçiler kontrol amaçlı hastaneye kaldırıldı.
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Marmaris’teki orman yangınında motosikletiyle alevlerin arasında kalan genç, hayatını kaybetti
Muğla’nın Marmaris ilçesindeki ormanlık alanda çıkan yangından motosikletiyle uzaklaşırken kaza yapan bir kişi alevlerin arasında kalarak hayatını kaybetti.
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Bakanlar, orman yangınlarıyla ilgili Antalya’da konuştu
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yangınları kontrol altına alma mücadelesinin devam ettiğini belirterek, ’’Elbette kontrol altına alacağız. Ancak bu biraz zaman alabilir ama devlet tüm kurumlarıyla burada.’’ dedi.
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Daha fazla iletişimde kalalım :)
Bizden haberleri daha hızlı almak için sosyal medyadan takip edebilir
E-posta listemize kayıt olabilrisiniz.