1
VERİ GAZETECİLİĞİ
İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılır?
İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılır? Online iş fikirleri listemizde bugün instagram’ı ele alacağız. Adım adım nasıl İnstagram’dan para kazanırız bunu inceleyeceğiz. Hadi başlayalım.
Ogesti SONDAKIKA
veri gazeteciliği
Yalnızlığı Nasıl Çözeriz?
Aile Danışmanı Ebru Demirhan yeni çıkan kitabı Hayatı Yeniden Başlat’ta yalnızlığa temel oluşturabilecek anne rahmi süreci, doğum ve sonrasına dair bilgileri ve 40 ayrı meditasyonla çözüm önerilerini paylaştı.
Ogesti SONDAKIKA
veri gazeteciliği
Mars’ın 10 harikası Nedir? Mars’ın özellikleri
Mars’ın 10 harikası Nedir? Mars’ın özellikleri neler? Mars (Kızıl Gezegen) insan hayatında merakların uç noktası olan özel bir yere sahip, Kızıl gezegen kendi kendine harika dururken içerisinde barınan güzellikleri görmeden de edemeyeceğiz. Bu yazımızda Mars’ın 10 harikasına göz atıp özelliklerini inceledik.
Ogesti SONDAKIKA
veri gazeteciliği
Ebru Demirhan Kimdir?
Ebru Demirhan Kimdir? Yaşamın Gizli Sözleşmesi, Çocuğumla Beraber İyileşiyorum, Bilen Çocuk Serisi , Benim Ailem, Hayatı Yeniden Başlat Kitaplarının Yazarı ve Yaşam Tasarım Merkezi\'nin kurucusudur.
Ogesti SONDAKIKA
biyografi
29 Ekim 2020 Tatili İçin Seyahat Önerileri
29 Ekim tatilinde seyahat edilebilecek yerlere ilişkin önerilere göz atmak için içeriğimize tıklayınız. Tatil noktalarımızda Türkiye’nin lezzet başkenti Gaziantep, Binlerce yıllık tarihe sahip Mardin ve her içerikte olmazsa olmaz Güzel atlar ülkesi kapadokya vs. daha bir çok tatil yeri bulunuyor.
Ogesti SONDAKIKA
sosyal medya / oyun
Antalya Valisi Ersin Yazıcı Kimdir?
Antalya Valisi Ersin Yazıcı Kimdir? Hayatı Nasıl Geçmiştir? Ersin Yazıcı Hangi Görevlerde Bulunmuştur? Ogesti Biyografi
Ogesti SONDAKIKA
biyografi
Uyurken para kazanmanızı sağlayacak pasif gelir kaynakları nelerdir?
Uyurken para kazanmanızı sağlayacak pasif gelir kaynakları, ilk etaplarda verdiğiniz emeklerin, zamanla siz uyurken para kazanmanızı sağlayacak şekilde büyümesini keyifle izletecek bu ek gelir kaynaklarını sizler için detaylı olarak araştırdık.
Ogesti SONDAKIKA
veri gazeteciliği
Evden Çalışırken Nelere Dikkat Edilmeli?
Pandemi dönemi dolayısıyla devam eden evden çalışma zorunluluğu, beraberinde uyulması ve sadık kalınması gereken zorunlulukları getiriyor. Bu zorunlulukların ihmal edilmesi ise fizyolojik ve psikolojik açıdan birçok sorunun doğmasına neden oluyor. Evde çalışırken nelere dikkat etmeliyiz?
Ogesti SONDAKIKA
veri gazeteciliği
Amazon’da Prime Day için geri sayım başladı
Amazon Prime üyeleri, 12 Ekim’i 13 Ekim’e bağlayan gece yarısı başlayacak ve 48 saat devam edecek Amazon Prime Day indirimleriyle binlerce üründe fırsatlar yakalayabilecek.
Ogesti SONDAKIKA
sosyal medya / oyun
Yapay uydular, yeryüzünü daha “bağlantılı“ hale getiriyor
Uydu teknolojisi, insanoğluna uzayı ve yeryüzünü araştırma ve gözlem yapma olanağının yanı sıra gündelik hayatta iletişiminden küresel konumlamaya kadar çok sayıda pratik uygulamayla insanların hayatını kolaylaştırıyor.
Ogesti SONDAKIKA
yapay zeka
İş Yerini Büyütmek İsteyenler İçin 7 Öneri
Türkiye’deki işletmelerin yüzde 99,8’ini, istihdamın yüzde 73’ünü, ihracatın ise yüzde 55’ini KOBİ’ler oluşturuyor. Yönetim süreçleri ve pazarlama ile ilgili sorunlar, ekonomiye ve istihdama sundukları katkılar ile ekonominin lokomotifi görevini üstlenen KOBİ\'lerin büyümelerini ve sürdürülebilirliklerini doğrudan etkiliyor. Bu yazımızda İş yerinizi 7 Adımda nasıl büyütürsünüz bunları cevaplayacağız.
Fatih ALTUNBAŞ
veri gazeteciliği
Paleontoloji Nedir? Paleontoloji Çeşitleri Nelerdir?
Fosil bilim, Paleontoloji, fosilleri veri olarak kullanarak dünyada yaşamın tarihini yazmak amacını taşıyan bilim dalıdır. Yunan dilinde
Ogesti SONDAKIKA
veri gazeteciliği
Türkiye uzayın kapısını böyle açtı
Savunma sanayisinde son dönemde önemli başarılara imza atan Türkiye, Milli Teknoloji Hamlesi kapsamında elde edilen teknolojik kazanımlarla uzayın yolunu açtı.
Ogesti SONDAKIKA
uzay teknolojileri
Bakan Varank, Hyundai i20 seri üretim başlangıcı töreninde konuştu
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kocaeli’de Hyundai i20 seri üretim başlangıcı töreninde açıklamalarda bulundu.
Ogesti SONDAKIKA
sanayi & tarım teknolojileri
Huawei, Okula Dönüş Kampanyası ile indirim fırsatları sunuyor
Huawei, Okula Dönüş Kampanyası kapsamında MateBook 13, MatePad Pro, FreeBuds 3 Serisi’nde ve akıllı bileklerinde indirim fırsatları sunuyor.
Ogesti SONDAKIKA
akıllı telefonlar
En çok tercih edilen yatırım araçları hangileri?
En çok tercih edilen yatırım araçları hangileridir? 2020 Yılında Yatırım fırsatları artıyor. Kendinize hiç sordunuz mu? Benim banka hesabımdaki para hep aynı kalırken, diğer insanlar nasıl oluyor paralarını çalıştırabiliyorlar? Bugün sizler için en iyi denilebilecek herkesin tercih ettiği yatırım araçlarını inceleyeceğiz ve size bu konuda bilgi vereceğiz.
Ogesti SONDAKIKA
veri gazeteciliği
Sanayi kenti Kocaeli ihracatta “sınır“ tanımıyor
SON DAKİKA Avrupa’nın en büyük 7’nci limanı konumunda olan “Sanayi ve liman kenti“Kocaeli ihracat yapmaya devam ediyor.
Ogesti SONDAKIKA
sanayi & tarım teknolojileri
Gözlem uydusu RASAT yörüngedeki 9. yılını tamamladı
SON DAKİKA TÜBİTAK Uzay Teknolojileri Araştırma Enstitüsü (TÜBİTAK UZAY) tarafından tasarlanan ve üretilen gözlem uydusu RASAT 9.yılını tamamladı
Ogesti SONDAKIKA
uzay teknolojileri
“Savunmanın devleri“ listesine 7 Türk şirketi girdi
Dünyanın en prestijli savunma sanayi listesi olarak kabul edilen “Defense News Top 100“de yer alan Türk şirketi sayısı 7’ye yükseldi.
Ogesti SONDAKIKA
sanayi & tarım teknolojileri
Kahramanmaraşlı genç mucitler hünerlerini sergiledi
Kahramanmaraş’ta Deneyap Teknoloji Atölyesi’nde eğitim alacak öğrencilerin belirleneceği uygulama sınavına katılan genç mucitler, hünerlerini sergiliyor.
Ogesti SONDAKIKA
yapay zeka
Dijitalleş(e)meyen KOBİ’leri Hangi Tehlikeler Bekliyor?
KOBİ’lerin sayısı her geçen gün artıyor. Ancak KOBİ’lerin bir bölümü için ise dijitalleşmeyi bir gereklilik ve zorunluluk olarak görmüyor. Yeni üretim biçimlerine adapte olarak ayakta kalmak isteyen KOBİ’ler için dijitalleşmenin önemine dikkat çeken Generali Sigorta, dijitalleş(e)meyen KOBİ’leri bekleyen 5 tehlikeyi paylaştı.
Ogesti SONDAKIKA
veri gazeteciliği
Türk Telekom’dan gençlere “START“programı
Türk Telekom’un Genç Yetenek Programı Türk Telekom START’ın Staj Programı online olarak başlıyor.
Ogesti SONDAKIKA
yapay zeka
“Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu“ araştırması
İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) “Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu“ araştırması
Ogesti SONDAKIKA
sanayi & tarım teknolojileri
Topraksız(hidroponik) tarım nedir? Avantajları
Topraksız tarım(hidroponik tarım) bitki yetiştirmede kullanılan tarih boyunca denemeleri yapılmış son zamanlarda evlerin gelişimi ve toprak alanlara ulaşım imkanı kısıtlandıkça vatandaşlar tarafından tercihler listesine girmiş bitki yetiştirme metodudur.
Fatih ALTUNBAŞ
veri gazeteciliği
Samsung’un ilk sanal Galaxy Unpacked etkinliğini 56 milyon kişi izledi
Samsung Electronics’in geçen hafta Galaxy Note20 ve Galaxy Note20 Ultra’nın yanı sıra Galaxy Tab S7 ve S7+, Galaxy Watch3, Galaxy Buds Live ve Galaxy Z Fold2 ürünlerini tanıttığı ilk sanal Galaxy Unpacked etkinliği dünya çapında 56 milyon kişi tarafından izlendi.
Ogesti SONDAKIKA
akıllı telefonlar
Oyun Bağımlılığı Nedir ? İnternet ve Bilgisayar Kullanımı
Oyunlardaki ışıklar, renkler, sesler ve hızlı geçişler çocuklarda uyaran etkisi yaparken oyun bağımlılığı zamanla çocuğun hayat kalitesini de düşürüyor.
Ogesti SONDAKIKA
sosyal medya / oyun
Reklam Kurumu 6 ünlü isme ve Reklam verene Ceza Yağdırdı
Reklam Kurumu 6 ünlü isme ve reklam veren firmaya her bir ürün için 104 bin 781 lira olmak üzere toplam 733 bin 476 lira para cezası verilmesine ve söz konusu tanıtımların durdurulmasına karar verdi.
Ogesti SONDAKIKA
sosyal medya / oyun
Turing Testi Nedir?
Turing testi Nedir? İlk olarak 1950 yılında Mind adlı felsefe dergisinde ünlü İngiliz matematikçi ve bilgisayar bilimcisi Alan Turing\'in Computing Machinery and Intelligence (Hesaplama Makineleri ve Zekâ) başlıklı ünlü makalesinde sözü edilen kavram.
Fatih ALTUNBAŞ
veri gazeteciliği
GAZİ YAŞARGİL KİMDİR?-OGESTİ
Gazi Yaşargil kimdir? Gazi Yaşargil nerede doğdu? \"Yüzyılın Cerrahı\" lakablı doktorunun hayatına bakış.
Fatih ALTUNBAŞ
biyografi
Podcast nedir? – Online iş fikirleri
Podcast nedir? Podcast yayıncılığı nasıl yapılır? Podcast’ler birkaç yıl öncesine kadar küçük bir kitleye hitap ederken günümüzde, dijital medyanın gelişimi ile birlikte oldukça popüler bir hal aldı. Yazımızda podcast yayıncılığı için hangi ekipmanlar gerekli? Podcast yayıncılığına nasıl başlanır? Ve en iyi podcast yayını yapan kişilere bakacağız.
Ogesti SONDAKIKA
sosyal medya / oyun
Daha fazla iletişimde kalalım :)
Bizden haberleri daha hızlı almak için sosyal medyadan takip edebilir
E-posta listemize kayıt olabilrisiniz.