Bizler ülkemizin geleceğini daha aydınlık hale getirmeye çalışan genç girişimcileriz. Önceliğimiz Ülkemizde ve Yurt dışında online olarak öğrendiğimiz bilgileri (Sosyal medya yönetimi, Tasarım, Video Edit, Veri Haberciliği, Kurgu) işlevsel olarak kullanarak, Türkiye'mizin hava sahasını güzelleştirmek ve ülkemizi yurt dışında tanıtan TAM BAĞIMSIZ bir medya olma hedefindeyiz. Türk gençlerine Yabancı dil eğitimleri (Elimizden geldiğince) ücretsiz olarak sunarak bir Türk'ün Dünya'ya Bedel olduğunu ve Bir Türk medyasınında dünya'da boy gösterebileceği inancını taşıyoruz.

Ogesti Ailesinin kuruluşu, birçok insanın ortak sorunlarında birisi olan, haberleri okumadan önce gelen gereksiz uzun yazılar, bir türlü arayıp bulamadığımız yabancı dil eğitimleri ve Türkiye’nin kanayan yarası olan Veri gazeteciliği üzerine odaklanmaktır. 

Ogesti’nin kurucu üyeleri ilk aşamada;

 “Bu sorunu nasıl çözeriz? İnsanlara daha az zamanda bu haberleri nasıl okutabiliriz? İnsanlara yabancı dil eğitimlerini nasıl aktarırız? Ve bunları yaparken doğaya yararlı olacak neler yapabiliriz?”  

Sorularına verdikleri cevaplar ile şekillenmiş ve dünya genelinde online yapılan araştırmalar sonucunda. Haberciliğin, haber yazmaktan ziyade yüksek reklam fiyatları olan bir sektör olduğu için tercih edildiği gözlemlenmiştir.

Bu analizler ile  Ogesti olarak içeriklerimizde olduğu gibi reklam alanımızda da değişiklik yaparak Yıllık reklam sistemi geliştirilmiştir. Hedefimiz büyük firmalardan ziyade esnafımızdır.

Reklam fiyatlarının artışından dolayı adeta tekel sisteme dönen yüksek meblağlı reklamların artık  Ogesti ile sonunun gelmesi. Tarafımızca ve esnaflarımız arasında yaptığımız anketler sonucu, yıllık 250 TL / Günlük  0,69 krş gibi bir miktara reklam ücreti konusunda anlaşılmıştır.

 Kurucularımız reklam veren kişiyi sadece reklam aracı olarak görmediği için her reklam veren esnafımız adına, ilk yıl firma başı 3 ağaç dikmeyi ve projemiz geliştikçe, her yıl sınırlı sayıda katılımcısı olan  ve her yıl 8 orman diken özel bir kurum olmayı hedeflemekteyiz.

Üyelik sisteminde ise kullanıcılarımızın daha rahat edebilmesi için Ogesti’nin reklamsız versiyonunu geliştirerek, Google aracılığı ile reklamdan kazanacağımız ücreti gözden çıkartarak, kullanıcılarımızın reklamsız bir şekilde istedikleri araştırma yazılarını, makaleleri okusun. kendileri de içeriklerini Ogesti üzerinden yazarak hedefledikleri kitleye ulaşabilsinler diye 5 tl/ay olarak üyelik ücretimiz belirlenmiştir. 

 Üyelerimiz ve esnaflarımız haricinde Ogesti Ana sayfasında da destekleyici(sponsor) olayına değişiklik getirerek Ana sayfamıza sponsor olan kişiden sadece 25 adet kitap istemekteyiz. Bu kitaplar Ogesti esnafları ve Premium üyeleri arasında yapılacak çekilişler ile haftalık/ aylık olarak dağıtılacaktır. Projemizin üzerinde çalışmalara başlandığı tarih 20 Nisan 2019 dur. 1 Yıl süren araştırmalar sonucu Projemiz 16 Haziran 2020 tarihinde hayata geçmiştir.

 

Vizyonumuz

Ogesti, 2020 - 2021 Vizyonu

İlk yılımız içerisinde, uç hedefimiz olan her yıl Türkiye’de 8 orman dikme hedefimizin ilk ormanını dikmeyi.  150 den fazla kitabı Premium üyelerimize ve esnaflarımıza dağıtmayı. Google’da ise Eğitim, araştırma ve haber konularında araştırma yapanların aklına gelecek isimler arasına yerleşmek.

 

Misyonumuz

Dünya'nın, Türkiye'deki Medya hakkındaki düşüncesinin önüne geçerek, Türkiye'yi Dünya'ya Olduğu gibi tanıtan Haber sayfası olmak. Veri haberciliğini canlandırmak, mümkün olan en düşük fiyatlarla, yüzlerce kitap dağıtıp binlerce ağaç dikerek Ülkemize hizmet etmek için çalışıyoruz.

 

 

Daha fazla iletişimde kalalım :)
Bizden haberleri daha hızlı almak için sosyal medyadan takip edebilir
E-posta listemize kayıt olabilrisiniz.