1
TAVSİYE
Toplumsal Yapı Nedir?
Toplumsal yapı nedir?Toplumsal yapı, anlaşılması oldukça zor bir kavramdır. Toplumsal yapı toplumda organize olmuş ilişkiler bütünüdür. Toplumsal yapı unsurları nelerdir? gelin detaylı inceleyelim.
Ogesti SONDAKIKA
tavsiye
Almanca Filler ve Çekimleri Listesi VERBLISTE A1
Almanca Fiiller ve Çekimleri listemizde (Sitzen,Gehen,Spielen,Heißen,Wohnen,Sein,Haben) fiilerinin çekimlerini bulabilirsiniz. A1 seviyesi için fiil çekimleri konumuz zamanla güncellenecektir.
Fatih ALTUNBAŞ
tavsiye
Dijital içerik nedir? İçerik üreticiliği
Dijital içerik nedir ve dijital içerik üreticiliği nasıl yapılır? Soruları pandemi sürecinde en çok merak edilen konulardan birisi oldu. Bu sorularınıza yardımcı olmak amaçlı Ogesti olarak merak ettiğiniz konulara değinmek istedik. İyi okumalar dileriz.
Ogesti SONDAKIKA
tavsiye
Sars Virüsü Nedir?
Sars Virüsü Nedir? SARS virüs içeren damlacıkların bulaştığı materyal ve eşyalarla taşındığı düşünülmektedir. Sars Virüsü tedavisi Nasıl olur. SARS virüsü ile merak ettiklerinizi sizler için araştırdık. İçeriğimizden okuyabilirsiniz.
Ogesti SONDAKIKA
tavsiye
Almanca Okul Eşyaları Nelerdir?
Almanca Okul eşyaları nelerdir? Konumuz ile Almanca eğitimlerimize devam ediyoruz. Koronavirüs sürecinde uzak kaldığımız okullarımızı herkes gibi bizlerde özledik ve bu içeriğimizde okulda kullandığımız eşyaların Almanca hallerine bakmak istedik.
Fatih ALTUNBAŞ
tavsiye
Sosyal Turizm Nedir?
Sosyal turizm nedir? Sosyal turizm nasıl yapılır. Turizm çeşitleri nelerdir? Bu soruların cevaplarına ulaşmak için içeriğimizi okuyabilirsiniz.
Ogesti SONDAKIKA
tavsiye
İletişim Türleri Nelerdir? İletişim çeşitleri ve şekilleri
İletişim Türleri Nelerdir? İletişim çeşitleri ve şekilleri, İletişimin tanımını ele aldığımızda basit gibi görünse de kapsamlı ve karışık bir süreci ifade etmektedir. İletişim; ’’insanların yaşadığı her yerde varlığını bir şekilde sürdüren bir ihtiyaç’’ olarak tanımlanmaktadır.
Ogesti SONDAKIKA
tavsiye
Bilinmesi gereken Türk Bilim insanları – Ogesti
Bilinmesi gereken Türk bilim insanları konumuzda Türklerin dünya üzerinde çeşitli başarılara imza atmasına ve Türkiye’nin bilim dünyasında öne çıkmasında büyük payı olan. Bilim insanlarından bahsedeceğiz.
Ogesti SONDAKIKA
tavsiye
2019 Film Önerileri, Time’a göre 2019 un en iyi 10 filmi
2019 Film Önerileri yazımızın ardından 3. Bir bakış açısını referans alarak Time Göre 2019’da ki en iyi filmleri listeledik. 2019’da ortaya çıkan filmlerin birçoğu, film dünyasında çığır açacak seviyedeyken bu durumda tek bir film tavsiye listesini size sunmak olanaksızdı. Bu yüzden film tavsiyeleri listemizde bulamadığınız filmler varsa şuanda bu yazıda bulabilirsiniz.
Ogesti SONDAKIKA
tavsiye
İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılır?
İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılır? Online iş fikirleri listemizde bugün instagram’ı ele alacağız. Adım adım nasıl İnstagram’dan para kazanırız bunu inceleyeceğiz. Hadi başlayalım.
Ogesti SONDAKIKA
tavsiye
Pandemide hangi ülkeler öğrenci kabul ediyor?
Kovid-19 pandemisi nedeniyle pek çok alanda ikinci dalga endişesi yaşanırken yurt dışında eğitim planı yapan öğrencilerin aklındaki ortak soru, ’’Pandemi döneminde hangi ülkeler ne gibi şartlarla öğrenci kabul ediyor?’’ oldu.
Ogesti SONDAKIKA
tavsiye
Mars’ın 10 harikası Nedir? Mars’ın özellikleri
Mars’ın 10 harikası Nedir? Mars’ın özellikleri neler? Mars (Kızıl Gezegen) insan hayatında merakların uç noktası olan özel bir yere sahip, Kızıl gezegen kendi kendine harika dururken içerisinde barınan güzellikleri görmeden de edemeyeceğiz. Bu yazımızda Mars’ın 10 harikasına göz atıp özelliklerini inceledik.
Ogesti SONDAKIKA
tavsiye
29 Ekim 2020 Tatili İçin Seyahat Önerileri
29 Ekim tatilinde seyahat edilebilecek yerlere ilişkin önerilere göz atmak için içeriğimize tıklayınız. Tatil noktalarımızda Türkiye’nin lezzet başkenti Gaziantep, Binlerce yıllık tarihe sahip Mardin ve her içerikte olmazsa olmaz Güzel atlar ülkesi kapadokya vs. daha bir çok tatil yeri bulunuyor.
Ogesti SONDAKIKA
tavsiye
2 dakika’da Almanca Alfabe
Almanca Alfabesini 2 dakika içinde okunuşları ile birlikte öğrenin. Almanca dersleri , Almanca eğitimler
Ogesti SONDAKIKA
tavsiye
Almanca Aylar ve Mevsimler Konusu
Almanca Aylar ve Mevsimler, Almanca aylar nasıl okunur? Almanca derslerimize hoş geldiniz. Bu yazımızda Almanca mevsimler ve aylar üzerine sizlere bilgi vereceğiz. İçeriğimizde Aylar ile ilgili cümleler ve Mevsimler ile ilgili cümleleri de bulabilirsiniz.
Fatih ALTUNBAŞ
tavsiye
Almanca Sayıların Yazılışı ve Okunuşu - Almanca Sayılar 100’e Kadar
Almanca Sayılar konusu ile karşınızdayız. Almanca sayıları ilk etapta 0-100 arası göreceğiz. Daha önceki Almanca derslerimizde olduğu gibi Almanca sayılar konumuzda iki başlık altında incelenecek. İsterseniz Sayılar konusuna göz atalım.
Fatih ALTUNBAŞ
tavsiye
Turing Testi Nedir?
Turing testi Nedir? İlk olarak 1950 yılında Mind adlı felsefe dergisinde ünlü İngiliz matematikçi ve bilgisayar bilimcisi Alan Turing\'in Computing Machinery and Intelligence (Hesaplama Makineleri ve Zekâ) başlıklı ünlü makalesinde sözü edilen kavram.
Fatih ALTUNBAŞ
tavsiye
Almanca Artikeller 2 - Almanca Dersleri
Almanca Artikellerin Türkçe karşılığı yok Fakat, Türkçe’ye çevirirken “ön ek” olarak çevirebileceğimizi bir önceki konuda söylemiştik. Almanca Kelimeleri ezberlerken artikelleri ile ezberlemeye dikkat edelim diyerek konumuzun detaylarına geçelim.
Fatih ALTUNBAŞ
tavsiye
2019 Film Tavsiyeleri – En iyi 2019 Filmleri
2019 Yılında Vizyona Giren en iyi filmleri, Evden çıkmamak için izleyecek film mi arıyorsunuz? Film türleri olarak sizlere 2019’un en iyi bilim kurgu filmlerini, 2019’un en iyi yabancı filmlerini içeriğimize ekledik. 2019’un en iyi filmlerini mi arıyorsunuz? Sizde “Hangi filmi izlesem?” diye düşünenlerdenseniz. İşte sizin için hazırladığımız, izlerken sizleri farklı dünyalara taşıyacak 2019’un en iyi filmleri.
Fatih ALTUNBAŞ
film
Almanca Düzenli Fiiller(Schwache Verben) – Almanca Dersleri
Almanca düzenli fiiller, Almanca ’da “Zayıf fiiller (schwache Verben)” olarak adlandırılır. Düzenli fiillerin çekimi Almanca ‘da çok basittir. Birçok fiil düzenlidir. Bu fiillerde Fiil Kökü hep aynı kalır. Fiil Köküne bir ek gelir ve bu ek kişiyi belirtir. Şahıslarda fiil kökü değişikliğe uğramaz ve olduğu gibi çekilir.
Fatih ALTUNBAŞ
tavsiye
Almanca Saatler Konu Anlatımı / Almanca Saatler
Almanca Saatler Konu Anlatımı, Almanca Öğrenmek isteyenler için en önemli konulardan bir tanesidir. Almancada saatler belli başlı kurallara göre söylenir. Almanca saatler konumuz ile Almanca eğitiminizi daha ileri taşıyacaksınız.
Fatih ALTUNBAŞ
tavsiye
Almanca Modal Fiiller Konu Anlatımı – Modal Fiiller Almanca
Almanca Modal Fiiller konu anlatımı, Modal fiiller konusu oldukça önemli bir konudur. Modal fiilleri hemen hemen her yerde kullanırız. Almanca ‘da 8 adet modal fiil olmasına rağmen bunlardan 6 tanesi çok sık kullanılır. Bugün hep birlikte bu modal fiilleri göreceğiz. Konumuza Modal Fiillerin Çekimleri ve Kullanımları ile başlayalım.
Fatih ALTUNBAŞ
tavsiye
2018’de En Çok izlenen Filmler
2018 Yılında en çok izlenen filmler, en çok aranan filmler ve 2018 yılında kullanıcılar tarafından sevilen filmleri aşağıda sizin için listeledik. Listemizde dram-komedi filmleri, dram gerilim filmleri, Fantastik filmler, bilim kurgu filmleri ve daha fazla kategori bulunmaktadır. Hala 2018’de izlemediğim, “Kullanıcılar tarafından en çok beğenilen filmler hangileri” Diye düşünüyorsanız. Bu liste tam size göre.
Fatih ALTUNBAŞ
tavsiye
Mars Gezegeni Hakkında Bilgiler
Mars Gezegeni hakkında bilgiler, Güneş sisteminin dördüncü gezegeni olan, bir zamanlar Dünya’ya benzediği tahmin edilen Mars gökyüzünde görüldüğü ilk günden beri insanoğlunun ilgisini çekiyor. Mars’ın neden bu kadar ilginç bir gezegen olduğunu mercek altına alıyoruz.
Fatih ALTUNBAŞ
tavsiye
UMDH “Suriyeliler Belirsizlikten Kurtarılmalı”
Uluslararası Mülteci Hakları Derneği, 20 Haziran Dünya Mülteciler Günü dolayısıyla basın açıklaması yayınladı. Dünya üzerindeki güncel mülteci sayılarının yer aldığı açıklamada Türkiye’ye de çağrıda bulunuldu.
Fatih ALTUNBAŞ
tavsiye
Küçük “G” harfi Nasıl yazılır? Yazabilir misin?
Küçük “G” harfi nasıl yazılır? Hayatımız boyunca birçok harfi yazarız. fakat tipografya ’ya meraklı değilsek veya el yazısı hobimiz yoksa hızlıca yazıp geçeriz. Beynimiz bir süre sonra bu harfleri otomatik yazdığından dolayı kendimiz ile çelişmemek için harfler ne kadar doğru yazdığımızı çok sorgulamayız. Bugün küçük g harfini ne kadar biliyoruz onu göreceğiz.
Fatih ALTUNBAŞ
tavsiye
Almanca Alfabe Konu Anlatımı - Almanca Alfabe Konusu
Ogesti, Almanca Alfabe Konu anlatımı ile karşınızdayız. Almanca Derslerimize, Her Dilde olduğu gibi Almanca alfabe konusu ile başlayacağız. Yabancı dil öğrenirken ilk öğreneceğimiz konu o dilin alfabesidir. Sizler için alman alfabesinde bulunan harfleri ve o harflerin okunuşlarını hazırladık.
Fatih ALTUNBAŞ
tavsiye
80 Bin Alabalık Ordu\\\'da Derelere Bırakıldı
Ordu’nun Kabadüz İlçesi Çambaşı Yaylası’nda bulunan dere ve diğer su kaynaklarına, Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp, Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından 80 bin benekli alabalık bırakıldı.
Fatih ALTUNBAŞ
tavsiye
KoronaVirüs Sinekten Bulaşır mı?
Koronavirüs\\\'ün hangi hayvanlardan bulaştığı özellikle : Sıtma, sarıhumma, Dengue humması, zika, Batı Nil virüsü gibi birçok hastalığın taşıyıcısı olan sivrisinekler ve karasineklerin koronavirüs taşıyıp taşımayacağı merak konusu oldu.
Fatih ALTUNBAŞ
tavsiye
Covid-19, İyileşen Hasta Sayısı Yeni Vaka Sayısını Geçti
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca 18 Haziran 2020 Korona virüs tablosu hakkında açıklamalarda bulundu. Yeni vaka sayısı iyi leşen vaka sayısına göre azaldı.
Fatih ALTUNBAŞ
tavsiye
Akıllı Telefon Pil Ömrünü Uzatma
Akıllı telefon pil ömrünü uzatma, akıllı telefonlarımızın şarjları hepimizin hayatında büyük sorunlardan birisi olmakla beraber akıllı telefon pilimizin ömrünü nasıl uzatırız sorusu akıllara gelmekte. Bu içeriğimizde sizin için hazırladığımız bilgileri okuyarak akıllı telefonunuzun pil ömrünü uzatabilirsiniz.
Fatih ALTUNBAŞ
tavsiye
Küresel Eğilimler Raporu Açıklandı. Yoksulluk Avrupaya gidişe zorluyor! - Ogesti
BM\\\'nin açıkladığı Küresel Eğilimler Raporu\'na göre geçen yıl dünyada 79 milyondan fazla kişi evini ve yurdunu terk etmek zorunda kaldı. Evlerine geri dönen mültecilerin sayısı da giderek azalmaya devam ediyor.
Fatih ALTUNBAŞ
tavsiye
LGS ve YKS günleri sokağa çıkma yasağı geliyor
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter\\\'dan yaptığı paylaşımda Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sınavının yapıldığı günlerle ilgili önemli bir açıklama yaptı.
Fatih ALTUNBAŞ
tavsiye
Bilim insanları, Parlayan bitkiler Üretmeyi Başardı
Bilim insanları, parlayan bitkiler üretmeyi başardı. Parlayan bitkiler mantar biyolüminesans sistemi ile biyolüminesans üretimini lusiferine dönüştürebiliyorlar. Rus ekibin çalışmaları sonucu elde edilen parlayan bitkiler, tüm bitkilerin kendi kendini aydınlatabilmesine imkan sağlıyor.
Fatih ALTUNBAŞ
tavsiye
Yeni Normaleşme Sürecinde Turizm İşletmelerine 6 Öneri
Bir önceki yıl ağırladıkları konuk sayısıyla dikkat çeken turizm işletmelerini salgından dolayı zor bir dönem bekliyor. Bu yıl tatile çıkacaklar için sağlık güvenliğinin yanı sıra maliyet iki kilit kavram olacak. 150 yılı aşkın köklü geçmişiyle Türkiye’nin ilk sigorta şirketi olma unvanına sahip Generali Sigorta, turizm işletmelerinin bu zor dönemde göz önünde bulundurmaları gereken 6 önemli noktayı Ogesti Aracılığı ile sizlerle paylaşıyor.
Fatih ALTUNBAŞ
tavsiye
AMORF Doğal Taş Tasarım ve Proje Yarışması’na Başvurular Devam Ediyor
Ege Maden İhracatçıları Birliği (EMİB) tarafından düzenlenen AMORF Doğal Taş Tasarım ve Proje Yarışması’na başvurular 13 Temmuz 2020 tarihine kadar devam ediyor. Mimarlık, mühendislik, güzel sanatlar ve tasarım fakültelerinin ilgili lisans veya yüksek lisans bölümlerinde okuyan öğrenciler ile mezunlarının katılımına açık olan yarışmada, profesyonel ve öğrenci kategorilerinde, yurtdışı eğitim bursu dahil olmak üzere toplamda 10 projeye 10’ar bin TL tutarında para ödülü verilecek.
Fatih ALTUNBAŞ
tavsiye
Kürsüde Süleyman Demirel Anıldı
Isparta Milletvekili ve 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in özel doktoru ve Başdanışmanı Dr. Aylin Cesur, TBMM’nde kürsüye çıkarak 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’i anlattı. 20 sene Cumhurbaşkanı Demirel’in her an yanında olan ve vefatından sonra Türk Milleti tarafından Demirel’in Manevi Kızı ünvanı verilen Dr. Aylin Cesur’un kürsüdeki konuşması sık sık alkışlarla kesildi.
Fatih ALTUNBAŞ
tavsiye
Daha fazla iletişimde kalalım :)
Bizden haberleri daha hızlı almak için sosyal medyadan takip edebilir
E-posta listemize kayıt olabilrisiniz.