İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılır?

İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılır? Online iş fikirleri listemizde bugün instagram’ı ele alacağız. Adım adım nasıl İnstagram’dan para kazanırız bunu inceleyeceğiz. Hadi başlayalım.
Paylaş

Konuyu uzun uzun yazarak boşu vaktinizi almadan direk liste şeklinde neler yapmanız gerektiğini anlatalım. 

İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılır? 

İlk adım İnstagram’a nasıl başlamalıyız?

  1. İlgili olduğunuz bir alan seçmeniz gerekli, ilgili olduğunuz alanı belirlerken paylaşmak istediğiniz gönderilerin türlerini de belirlemiş olacaksınız. Seçtiğiniz alana göre videolu içerik veya fotoğraf, infografik ya da bilgi içerikli gönderiler paylaşabilirsiniz.
  2. Seçtiğiniz alana ve sayfa adınıza göre logo tasarlamalı ve içerik dizaynı yapmalısınız. Paylaşılan gönderilerin sizin olduğunu gösteren imza niteliğinde tasarım yapmalısınız. (bkn. Ogesti, Edeler.tv,) parantez içerisinde verdiğimiz sayfaların instagram tasarımları tarafımızca yapılmıştır. Sizin de kendinize özgü bir tasarım bulmanız gerekli.
  3. Sizinle aynı alana hitap eden sayfaları takip ederek instagram algoritmasının sizi tanımasını sağlamanız gerekli, ilgili içeriklere yorum, beğeni yapmak etkileşim oranınızı arttıracaktır.

İnstagram

İnstagram Hesabında nelere dikkat etmelisiniz?

  1. Sayfamızın ilk etapta amacı para kazanmaktan ziyade kendi kitlemizi oluşturmaktır. Bu yüzden kitlemiz oturana kadar her gün paylaşım yaparak bu düzeni devam ettirmemiz gerekir. Hermann Ebbinghaus tekniğini hatırlıyorsunuzdur. İnstagram’da aynen bunu uygulayacağız. (bilmeyenler için ilerde bunun paylaşımını yapacağız. Linkini bırakırım)
  2. Teması sizinle uygun sayfaları listeleyeceksiniz. İçlerinden büyüme sürecinde olanları ve potansiyeli olanları tespit edip aynı bir kullanıcı gibi, bu sayfalarla iletişime geçip işbirliği kurmanız gerekli. Bunu dediğimiz içinde her sayfaya mesaj atmayın sadece potansiyeli olduğunu düşündüklerinize ve sahibi dolandırıcı değilse. Bunun yanında sayfanızda paylaştığınız her içerik için hashtagler kullanmanız gerekli ve bu hashtagler sayfanızla uyumlu olmalı.

İnstagram Üzeirnden Para Kazanma

Son adım….

İnstagram’dan para kazanma nasıl olur?

İnstagram kitlemiz oluştuktan sonra son aşama dikip suladığımız ağacımızın meyvesini yemek. İnstagram’da para kazanmak için demeyi bırakın para kazanmamak için emek harcamanız gerekli eğer, doğru bir sayfanız varsa. İster uzman olduğunuz alanda bir ürün üretin, ister paylaşım yaptığınız alanda üretim yapan firmaların satış ortağı olun, ister sizin eski haliniz gibi yeni açılmış ve büyümeye çalışan hesaplardan reklam alın, hatta sayfanız için bir web sitesi kurarak içerikleri orada üretip sıfırdan başlamak yerine etkili bir instagram sayfası olan web sitesi yapabilirsiniz.

Bunların hiçbirini yapmadığınızı farz edelim. İçerikleri ürettiğiniz uzman olduğunuz alanlarda bilgiye ihtiyaç duyan insanlara danışmanlık yapabilirsiniz.

Örneğin; terapi üzerine bir hesabınız var, online kişisel psikolog olabilirsiniz. Ya da ben öğrencilikten hoşlanıyorum diyip Ücret karşılığı ödevleri yapabilirsiniz. Hayal gücünüzle buralara ekleme yapabilirsiniz. Yabancı bir dil biliyorsanız çevirmenlik işindede iyi para var.

(Son olarak hatırlatma yapalım. Ne kadar para kazandığımız kadar o parayı nasıl kazandığımızda önemlidir. Hesabınız büyüdükten sonra sizden reklam isteyen veya ürün tanıtımı yapmanızı isteyen kişilere karşılığı olmayan sözler vermeyin.)

Çok karmaşık bir iş gibi görünsede yukarıda anlattıklarımızı en az 6 ay düzenli yaparak gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Bşarılar dileriz. Konumuz burada bitmiştir.

İnstagram sayfası oluşturup geliştirmeyi düşünüyorsanız ve fikrinize güveniyorsanız. Ogesti’ de Premium üyelik alarak uzman olduğunuz konularda yazı yazabilir ve yönlendirmesini instagram sayfanıza yapabilirsiniz. Potansiyel gördüğümüz sayfalar ile iş birliği yapmaktan mutluluk duyarız.

Dikkanizi çeken diğer konularımız olabilir!

Daha iyi bir fikrin mi var?
Sizde yazarlık yapabilirsiniz.

Ogesti SONDAKIKA
Sondakika Haberleri
Yayın tarihi:
03/11/2020
Etiketler
instagram, instagramdaparakazanmak, onlineparakazanmak, iceriküreticiliği, içeriküreterekparakazanmak
Sondakika, Kahramanmaraş Haber, Adana Haber, Osmaniye Haber, Mersin Haber, Antalya Haber, Hatay Haber, Isparta Haber, Burdur Haber ve Almanca Eğitim Sayfası
SONRAKİ
ABD’de 59.Başkanlık Seçimlerinin Galibi Joe Biden Kimdir?
ABD’de 3 Kasım’da yapılan 59. başkanlık seçimlerini, mevcut Cumhuriyetçi Başkan Donald Trump’ı geride bırakan Demokrat Joe Biden kazandı. Joe Biden Kimdir?
Ogesti SONDAKIKA
ogesti
BENZER İÇERİKLER
2020’de dijital basında en çok hangi haberler yer aldı?
21. yüzyılın dünya için en uzun ve zorlu yılı olmaya aday 2020’nin bitişine sayılı günler kaldı. Covid-19 salgını başta olmak üzere; iklim krizlerinde..
Ogesti SONDAKIKA
veri gazeteciliği
Kırsal Kalkınma Destekleri Artıyor
Son Dakika Haberler.. Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli Açıklama yaptı. Açıklamada,\" kırsal kalkınma yatırımlarına son iki yılda 855 milyon ..
Ogesti SONDAKIKA
sanayi & tarım teknolojileri
Mustafa Kemal Atatürk Kimdir (1881-1938)
Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu, 1923’ten 1938’e kadar 4 kez Cumhurbaşkanı seçilmiş ve bu görevi en uzun süre yürüten Cumhurbaş..
Fatih ALTUNBAŞ
veri gazeteciliği
Daha fazla iletişimde kalalım :)
Bizden haberleri daha hızlı almak için sosyal medyadan takip edebilir
E-posta listemize kayıt olabilrisiniz.