Bakan Varank, Hyundai i20 seri üretim başlangıcı töreninde konuştu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kocaeli’de Hyundai i20 seri üretim başlangıcı töreninde açıklamalarda bulundu.
Paylaş

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kocaeli’de Hyundai i20 seri üretim başlangıcı töreninde açıklamalarda bulundu.

-" Bu fabrika, dünyadaki i20 üretiminin yaklaşık yüzde 50’sini karşılayacak. Bu üretimin yüzde 90’dan fazlası başta avrupa olmak üzere ihraç edilecek."

-"  Otomotiv sektörü sanayici için kritik bir öneme sahip."

-" Ticari araçlardan gemilere yerlilik oranlarını en az yüzde 75’e çıkaracağız."

-" Uyguladığımız politikalar sayesinde, büyümeye ilişkin öncü veriler ve ekonomik güven göstergeleri güçlü bir seyre sahip. Sanayi üretimi, aylık bazda mayısta ve haziranda çift haneli büyüme rakamlarına ulaştı."

-" İmalat sanayisinde siparişler, kapasite kullanım oranları ve yatırım harcamaları artmaya devam ediyor. Yatırımdaki canlılığı teşvik verilerinden de teyit edebiliyoruz."

-" Temmuz ayında 1200 yatırım teşvik belgesi düzenleyerek, teşvik tarihimizde yeni bir zirveye ulaştık. Böylece yılın ilk 6 ayında 108 milyar liralık sabit yatırımı teşvik ederek, 163 bine yakın vatandaşımıza yeni iş imkanları oluşmasının önünü açtık."

-"  (Ekonomik güven endeksi) burada da olumlu trendin, pozitif trendin devam ettiğini görebiliyoruz. Dolayısıyla vatandaşımızın önümüzdeki döneme ilişkin beklentilerinin pandemi dönemine göre daha olumlu olduğu sonucuna bu rakamlardan ulaşabiliriz."

-"  TOGG’un tedarikçileri arasında, daha önce hiçbir ana üreticiyle çalışmamış çok parlak girişimler,  start-up’lar var. Bu firmalar yeni ve özgün işlere imza atıyor."

-"  2030 yılında elektrikli , bağlantılı ve otonom hafif ve ağır ticari araç üretiminde Avrupa’da lider, dünyada ilk 5 ülke arasında olmayı hedefliyoruz. Batarya modül, paket ve hücre yatırımlarıyla ülkemizi batarya üretim merkezi haline getirmek istiyoruz."

Kaynak: (AA)

Daha iyi bir fikrin mi var?
Sizde yazarlık yapabilirsiniz.

Ogesti SONDAKIKA
Sondakika Haberleri
Yayın tarihi:
28/08/2020
Etiketler
otomobil, hyundai, fabrika, elektrikliaraba
Sondakika, Kahramanmaraş Haber, Adana Haber, Osmaniye Haber, Mersin Haber, Antalya Haber, Hatay Haber, Isparta Haber, Burdur Haber ve Almanca Eğitim Sayfası
SONRAKİ
Mersin’de deniz kaplumbağalarının yuvalama alanları temizlendi
MERSİN HABERLERİ, Doğu Akdeniz’in önemli deniz kaplumbağası yuvalama merkezlerinden Mersin’de, yavruların mavi sularla buluştuğu kumsalda temizlik yapıldı.
Ogesti SONDAKIKA
ogesti
BENZER İÇERİKLER
Adana’da silahlı saldırıda 3 kişi öldü
ADANA HABERLERİ, Adana’nın Ceyhan ilçesinde düzenlenen silahlı saldırıda 3 kişi hayatını kaybetti.
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Adana’da 17 kişilik servis aracında 41 işçi taşıyan ehliyetsiz sürücüye para cezası
Adana’da 17 kişilik servis minibüsünde 41 tarım işçisi taşıyan ehliyetsiz sürücü ve yolculara para cezası verildi.
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Çanakkale’de Korkutan Yangın
Çanakkale Eceabat İlçesi’nde orman yangını çıktı. Son dakika yangın haberleri 2020. Çanakkale Eceabat İlçesi’nde çıkan yangına ekipler müdahale etti...
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Daha fazla iletişimde kalalım :)
Bizden haberleri daha hızlı almak için sosyal medyadan takip edebilir
E-posta listemize kayıt olabilrisiniz.