Uyurken para kazanmanızı sağlayacak pasif gelir kaynakları nelerdir?

Uyurken para kazanmanızı sağlayacak pasif gelir kaynakları, ilk etaplarda verdiğiniz emeklerin, zamanla siz uyurken para kazanmanızı sağlayacak şekilde büyümesini keyifle izletecek bu ek gelir kaynaklarını sizler için detaylı olarak araştırdık.
Paylaş

Pasif gelir elde ederek her saniye para kazanabilirsiniz. Pasif gelir kısaca aktif olarak çalışmadığınız halde size para kazandıran her şeydir. Örneğin kirada olan bir ev sahibiyseniz hiç çalışmadan uyuduğunuz halde bile saniye başına para kazanırsınız.

Pasif gelir bir tohumu tarlaya eken bir çiftçinin beklediği süreç gibidir. Belirli bir süre çalışırsınız ve para size yavaş yavaş akmaya başlar. Bugün bile başlayabileceğiniz birçok pasif gelir elde etme yöntemi vardır. Ancak her pasif gelirden para kazanma yolu size uygun olmayabilir, deneyimleriniz ve sermaye düzeyiniz bu konuda size rehber olmalı. Eğer iyi bir tohum ekerseniz, iyi hasat elde edersiniz.

Pasif gelir fikirlerine yönelik birçok internet sitesinde sahte reklamların olduğunu asla unutmayın, size hiçbir şey yapmadan zengin olmanızı söyleyen reklamlara karşı lütfen dikkatli olunuz. Bir platform size para kazandırmak için sizden para istiyorsa, büyük ihtimalle tehdit altında bulunuyorsunuzdur.

Sizden bir iş için ilk sizin para yatırmanızı istiyorlarsa firmanın ne kadar güvenilir olduğunu kesinlikle araştırın ve yavaşça uzaklaşın. Ayrıca belirtelim ki bu yazılanlar YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR!

Biz yavaşça uyurken para kazanmanızı sağlayacak kaynaklara bakalım.

Online olarak pasif gelir kazanabileceğiniz sistemler hangileridir?

Dropshipping yapara kpara  kazanmak

  1. Drop Shipping Yaparak para kazanmak

 Perakendecinin malları stokta tutmaması, bunun yerine müşterinin siparişlerini ve sevkiyat ayrıntılarını üreticiye, başka bir perakendeciye veya daha sonra malları doğrudan müşteriye gönderen bir toptancıya aktardığı bir tedarik zinciri yönetim yöntemidir. Amazon’da satış yapmak isterseniz burada ki önerimizi  okuyabilirsiniz.

Hisse senedi yatırımı yapmak

  1. Hisse Senedi

Hisse senedi yatırımcıları için ek para kazanma yöntemlerinden biridir. Türkiye’de onlarca şirket bilanço dönemlerinde kar payı dağıtımı gerçekleştirmektedir. Yıllardır düzenli olarak Borsa İstanbul’da temettü veren şirketler var, bu şirketlerin hisselerini satın alarak pasif gelir elde edebilirsiniz. 

Online eğitim vererek para kazanmak

  1. Online Eğitim Vermek

Online olarak eğitim verip satabileceğiniz birçok kurum bulunmakta bunun başında udemy örneği verebiliriz. Uzman olduğunuz bir konuda eğitim içerikleri çekip sonrasında bunları udemy aracılığı ile satışa verip birkaç reklam yayınladıktan sonra gece siz uyurken bile eğitiminizi satıp kazanabilirsiniz.

Youtubeden zengin olmak

  1. Youtube kanalı açmak

Online eğitimde olduğu gibi eğer uzun soluklu bir video projesi oluşturduysanız veya kurgunuzu belirlediyseniz telefonunuz ile bile çekim yaparak youtube üzerinde kazanç sağlayabilirsiniz. Youtube’de kazanç sağlamak için birkaç edit programı biliyor olmanız gereklidir. Youtube’de rakibiniz çok olacağından dolayı görsel olarak çekici olmalısınız. İlk etapta bolca emek verdikten sonra sizin için güzel bir gelir kaynağına sahip olabilirsiniz. Youtube kitlenizi büyütünce bizi tanıtmayı da unutmayınız. smiley

Blog sitesi açmak

  1. Blog Sitesi kurmak

Blog sitesi birçok kişinin hayalide olsa, Google seo çalışmaları hakkında bilgili olmanız gerekmektedir. Ayrıca blog yazı diline hakim olmanız ve sürekli gündeme yönelik başlıklar yada geçmişte kalan fakat arama hacmi yüksek olan içerikleri keşfetmeniz sürekli güncel kalmanız gerekmektedir. Ortalama 50 içerik üreterek Google reklamları almaya hak kazanabilir ve o 50 içeriğiniz güzel seçilmiş konularsa aylık 30 binin üstünde tıklama alarak zamanla kazanç elde edebilirsiniz. Ayrıca sitenizde bazı araştırmaları ya da verdiğiniz eğitimleri yayınlayarak ücretli üyelik ile satarak üyelik gelirleri de elde edebilirsiniz. Blog sitesinde yazı yazmanızı geliştirecek eğitimler için size iienstitü’yü önerebiliriz. Bizde zamanında oradan eğitim almıştık size baya bir faydası dokunacağını düşünüyoruz. (küçük birde reklam yapacak olursak şimdi Premium üye olursanız Ogesti üzerinden kendi içeriklerinizi de paylaşabilirsiniz ve bize destek olmuş olursunuz. smiley )

Mobil uygulama yaparak para kazanmak

  1. Mobil uygulama

Hepimizin elinde telefon olduğunu biliyoruz o yüzden bir mobil uygulamanın uzun vadede para kazandırmaması bir başarı olarak görülebilir. Güzel bir mobil uygulama sahibine hem reklam hem de kullanıcı sayısı arttıkça yatırımcı olarak gelir getirebilir. Blog sitenizde ki gibi dükkanınız sürekli açık kalacağı için uyurken bile para kazanabilirsiniz. Mobil uygulama için Udemy’den eğitimlere bakabilirsiniz.

Kripto para yatırımcısı olmak

  1. Kripto para yatırımcılığı

Çoğu sitede bulamayacağınız bir online kazanç yönetimidir. Binance, Bitexen (yerli türk şirketi) gibi platformlardan kripto para alarak elinizde tutabilir ve ileride değerlendikçe satabilirsiniz. Türk halkı olarak bitcoin sonrasında kripto para olayları tanındığı için diğer alt coinleri bilmesekte biraz araştırma ile hangi kripto paraya yatırım yapılır öğrenip online kripto para cüzdanınıza bu coinleri alıp birkaç yıl bekletip satabilirsiniz.  Yatırım tavsiyesi değildir.  Çünkü kripto para sektörü en riskli yatırım bölümüdür. Kredi çekip, borca girip veya ihtiyacınız olabilecek bir para ile girmeyiniz. Kaybetseniz de umrunuzda olmayacak bir para miktarı belirleyip onunla yatırım yapabilirsiniz.

 

  1. E- kitap yazarak para kazanmak

Ogesti takipçileri bilir ki Biz sizin için her şeyi detaylı inceleriz o yüzden E-kitap yazarak para kazanma ve e- kitap seslendirerek para kazanma konularını bu linke tıklayarak detaylı öğrenebilirsiniz.

faiz getirisi

  1. Faiz

Pek desteklemesekte bir araştırmacı olarak yazmamız gerekiyor çünkü ülkemizde faiz usulü para kazanan insan sayısı çok fazla, ama önceden bilgilendirelim 10 bin tl den az ise elinizde ki sermaye miktarı bu alan size göre değil. Ama kazanç yolları olarak biz buraya yazıyoruz. Türkiye’de birkaç yıl öncesine kadar faiz, yatırım amaçlı olarak çok iyi bir fikir değildi. Ancak son dönemde faizlerin katlanmasıyla birlikte faiz en iyi pasif gelir yollarından biri olmaya başladı. Türkiye’de birçok bankanın 32 günlük faizi yüzde 25’e bile dayanmış durumda. Bu kapsamda en garanti pasif gelir yöntemi faiz olmaya başladı. Örneğin güncel faiz kurları ile 100 bin liranız için bir ay sonunda 2 bin liraya yakın net gelir elde edebiliyorsunuz ve bu gerçekten az bir rakam değildir.

 

Şuanlık online pasif gelir elde edebileceğiniz önerilerimiz bu kadar, burada ki başlıkları tek tek inceleyerek nasıl başlanır? Neler yapılmalı ? kimler yaptı? Maliyeti ne ? gibi bir çok konuyu detaylandırarak anlatarak ileride her örneğin altına linklerini bırakacağız. Bültenimize abone olarak (sitenin en alt kısmında bulunuyor kendisi) ilk öğrenenlerden olabilirsiniz.

Daha iyi bir fikrin mi var?
Sizde yazarlık yapabilirsiniz.

Ogesti SONDAKIKA
Sondakika Haberleri
Yayın tarihi:
13/10/2020
Etiketler
pasifgelir, pasifgelirileparakazanma, uyurkenparakazan, paranparakazansın, youtubernasılolunur, dropshippingyaparakparakazanma, hissesenedialımsatımıyapmak, onlineeğitimvermek, youtuberolmak, blogyazarınasılolunur, blogsitesikurmak, mobiluygulamayapmak, m
Sondakika, Kahramanmaraş Haber, Adana Haber, Osmaniye Haber, Mersin Haber, Antalya Haber, Hatay Haber, Isparta Haber, Burdur Haber ve Almanca Eğitim Sayfası
SONRAKİ
Mars’ın 10 harikası Nedir? Mars’ın özellikleri
Mars’ın 10 harikası Nedir? Mars’ın özellikleri neler? Mars (Kızıl Gezegen) insan hayatında merakların uç noktası olan özel bir yere sahip, Kızıl gezegen kendi kendine harika dururken içerisinde barınan güzellikleri görmeden de edemeyeceğiz. Bu yazımızda Mars’ın 10 harikasına göz atıp özelliklerini inceledik.
Ogesti SONDAKIKA
ogesti
BENZER İÇERİKLER
Mars Gezegeni Hakkında Bilgiler
Mars Gezegeni hakkında bilgiler, Güneş sisteminin dördüncü gezegeni olan, bir zamanlar Dünya’ya benzediği tahmin edilen Mars gökyüzünde görüldüğü ilk ..
Fatih ALTUNBAŞ
veri gazeteciliği
İş Yerini Büyütmek İsteyenler İçin 7 Öneri
Türkiye’deki işletmelerin yüzde 99,8’ini, istihdamın yüzde 73’ünü, ihracatın ise yüzde 55’ini KOBİ’ler oluşturuyor. Yönetim süreçleri ve pazarlama ile..
Fatih ALTUNBAŞ
veri gazeteciliği
Samsung’un ilk sanal Galaxy Unpacked etkinliğini 56 milyon kişi izledi
Samsung Electronics’in geçen hafta Galaxy Note20 ve Galaxy Note20 Ultra’nın yanı sıra Galaxy Tab S7 ve S7+, Galaxy Watch3, Galaxy Buds Live ve Galaxy ..
Ogesti SONDAKIKA
akıllı telefonlar
Daha fazla iletişimde kalalım :)
Bizden haberleri daha hızlı almak için sosyal medyadan takip edebilir
E-posta listemize kayıt olabilrisiniz.