E-Kitap yazmak, E- Kitaplar hangi platformlarda satılır?, Güncel E-Kitap Paltformları 2020

E-Kitap yazmak, Online iş fikirleri 2020, e,kitap yazarak nasıl para kazanılır? e-kitaplarımızı hangi platformlarda satabiliriz? Türk ve yabancı satış sayfaları hangileri. E,kitaplar neden tercih edilir?
Paylaş

Teknoloji geliştikçe Artık yiyeceklerimizi, giyeceklerimizi kısacası birçok ürünü internet üzerinden sipariş vermeye başladık. İnternetin bu kadar yaygınlaşması ile yıllardır insanları farklı duygulara sürükleyen, birçok hayatı içinde barındıran dostlarımız yani kitaplarımız, teknolojinin gelişimine ayak uydurarak e-kitap oldular. İçinde bulunduğumuz çağ, çevrimiçi kitap yazarlığı için güzel ve karlı bir ortam yaratıyor.

Ekitapyazmakonlineişfikirleri

Elektronik kitap yazmayı düşünüyorsanız veya online olarak yapacak bir iş arıyorsanız. Yetenekleriniz kitap yazmaya uygunsa bu iş tam size göre…

 

Başlangıçta kitabımız ve konusu hakkında seçim yapmalıyız. Ne üzerine yazacaksınız? Elektronik bir roman mı yazmayı düşünüyorsunuz yoksa elektronik bir masal kitabı mı? Tercihinizi belirledikten sonra, kitabımızın hazır olduğunu düşünürsek bir de bu kitabı nerede kaç paraya satacağınız var. Merak etmeyin hepsini anlatacağız.

 

Öncelikle;

E-kitaplar nerelerde satılır?

e-kitap içeriğine ulaşabileceğiniz bir çok platform mevcut. Yerli e-kitap platformlarına bakacak olursak;

 • dr.com.tr
 • idefix.com
 • kitapyurdu.com
 • babil.com
 • Ogesti (premium üye olarak kitabınız veya uzman olduğunuz konu hakkında içerikler üreterek, instagram sayfanız üzerine yönlendirme yapabilir ve instagram üzerinden satış yaparken googlede de yazar olarak öne çıkabilirsiniz.)

Ve daha birçok seçenek bulunmakta ama en çok kullanılanlar yukarıda verilmiştir. Yerli siteler göz önüne alındığında. Şimdide birkaç tane yabancı sitelere bakalım.

 

E-Kitap satan yabancı siteler hangileri

 • Project Gutenberg: dünyada ki ilk e-kitap platformu olarak bilinir. İlk e-kitap yayım yılı 1971, birçok telifsiz eser indirebilmenize izin verir.
 • Bookboon: teknik akademik birçok içeriği bulabilirsiniz. Site içerisinde etkileşim için sosyal platformda bulunmakta.

 

Neden e-kitap yazma işine girmelisiniz?

Dünya son yıllarda yeni bir kitap birimi ile tanıştı. Bu kitaplar, öncekiler gibi el ile tutulamıyordu, üstelik ağırlıkları da yoktu. Kitap ile ilgili herkesin ufkunu açan “elektronik kitaplar”, bu alana ilgi duyan çoğu kişi tarafından olumlu karşılandı. E-kitap yazmak için bir matbaa ile anlaşmanıza, sunumunu yapmak için bir ortaklık kurmanıza veya stantlar kurmanıza gerek kalmadı, bu yüzden eğer kitap yazma işine yeni atılacaksanız önceliğiniz kesinlikle e kitaplar olmalıdır.

 

e-Kitapların tercih edilme sebepleri nedir?

 • Kağıt,baskı maliyetleri yoktur.
 • İnternet üzerinde bir çok sosyal platformda kitabınızı ücretsiz tanıtıp, isteyenlere dakikalar içinde kitabınızı verebilirsiniz.
 • Dağıtım ve sergileme sorunu çekmezsiniz.
 • Depolanması ve taşınması basittir.
 • Kitaplar içerisinde kullanıcılar acısından sözcük taramak oldukça basittir.

E - kitap hakkında ilk yazımız bitmiştir. Bir sonraki e- kitap içeriği oluşturma kısmında kitap yazarken nelere dikkat edilmeli, hangi ekipmanlara ihtiyaç var eklenecektir. eklendiğinde buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

dijital üyelik

Daha iyi bir fikrin mi var?
Sizde yazarlık yapabilirsiniz.

Fatih ALTUNBAŞ
Admin
Yayın tarihi:
11/07/2020
Etiketler
ekitapyazmak, ekitapplatformları, onlineblogyazarlığı, kitapsatışı, ekitap, ekitapsatanyabancıplatformlar
.
SONRAKİ
Kitap nasıl seslendirilir?
Kitap nasıl seslendirilir? Kitap seslendirmek istiyorum diyenlerdenseniz. Kitap seslendirmek için birçok sebebimiz olabilir. Hobi amaçlı kitap seslendirme veya görme engelliler için kitap seslendirmek isteyebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere “kitap nasıl seslendirilir?” kitap seslendirirken nelere dikkat edilmeli bunları yazacağız.
Fatih ALTUNBAŞ
fatih
BENZER İÇERİKLER
Mars Gezegeni Hakkında Bilgiler
Mars Gezegeni hakkında bilgiler, Güneş sisteminin dördüncü gezegeni olan, bir zamanlar Dünya’ya benzediği tahmin edilen Mars gökyüzünde görüldüğü ilk ..
Fatih ALTUNBAŞ
veri gazeteciliği
Bakan Varank, Hyundai i20 seri üretim başlangıcı töreninde konuştu
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kocaeli’de Hyundai i20 seri üretim başlangıcı töreninde açıklamalarda bulundu.
Ogesti SONDAKIKA
sanayi & tarım teknolojileri
2020’de dijital basında en çok hangi haberler yer aldı?
21. yüzyılın dünya için en uzun ve zorlu yılı olmaya aday 2020’nin bitişine sayılı günler kaldı. Covid-19 salgını başta olmak üzere; iklim krizlerinde..
Ogesti SONDAKIKA
veri gazeteciliği
Daha fazla iletişimde kalalım :)
Bizden haberleri daha hızlı almak için sosyal medyadan takip edebilir
E-posta listemize kayıt olabilrisiniz.