1
SON DAKIKA
Başkan Onaran: Gazeteciler, Toplumun Rehberidir!
Uluslararası Gazeteciler İnternet Yayıncıları ve Yazarlar Derneği (UGİYAD) Genel Başkanı Kenan Onaran, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada; gazetecilik mesleğinin önemine değinerek Gazetecilerin yaptıkları haber, paylaştıkları bilgi ve yol gösterici misyonu ile toplumun rehberi olduğunu ifade etti.
Fatih ALTUNBAŞ
son dakika
VLK Vulkania coin nedir, hangi borsalardan alınabilir? Detaylar Haberimizde
2022 Yılı içerisinde popüler olacağını düşündüğümüz coinlerden birisi de VLK coin yani Vulkania coin. Bize göre Coinmarketcap’ten daha etkileyici ve detaylı bir web sayfasına sahip olan bu borsa coinini sizlerle paylaşmak istedik. Bundan dolayı şimdiden sayfasını oluşturarak sizlere nasıl alınacağını ve ne olduğunu anlatacağız.
Fatih ALTUNBAŞ
son dakika
UGİYAD’dan Muharrem Sarıkaya’ya Tokat Tepkisi: Tokat’ın Yeri Türkiye Haritasıdır!
Uluslararası Gazeteciler İnternet Yayıncıları ve Yazarlar Derneği (UGİYAD) Genel Başkanı Kenan Onaran, canlı yayında İHA Gaziantep muhabiri Ahmet Demir’e tokat atan ve akabinde Habertürk TV ile ilişiği kesilen Muharrem Sarıkaya hakkında bir kınama mesajı yayımladı. Onaran, mesajında; “Şiddetin bir unsuru olarak Tokat, şiddet severlerin en çok başvurduğu yöntem ve şiddetin en bilinen sembolüdür. Ama bizim anlayışımızda; Tokat’ın yeri Türkiye haritasıdır” ifadelerine yer verdi.
Fatih ALTUNBAŞ
son dakika
Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı İlkerAstarcı KİÜ Rektörü Prof. Dr. Sami Özgül’ü ziyaret etti
Dışişleri Bakanlığı Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı İlker Astarcı, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi (KİÜ) Rektörü Prof. Dr. Sami Özgül’ü ziyaret etti. KİÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Adnan Küçükönder’in de yer aldığı ziyarette, kurumlar arası işbirliği noktasında istişarelerde bulunuldu.
Ogesti SONDAKIKA
son dakika
BİK Müdürü Veysel Kara’dan UGİYAD’a Ziyaret
Basın İlan Kurumu (BİK) Kahramanmaraş Şube Müdürü Veysel Kara, Uluslar arası Gazeteciler İnternet Yayıncıları ve Yazarlar Derneği (UGİYAD) Genel Başkanı Kenan Onaran, yönetim kurulu ve üyelerine nezaket ziyaretinde bulundu.
Ogesti SONDAKIKA
son dakika
Zoom, Türkçe dil desteğine kavuştu
Son dönemdeki güncellemeleri ile birçok yeniliği Türkiye’deki kullanıcıları ile buluşturan Zoom, tümleşik iletişim platformuna Türkçe dil desteği eklediğini duyurdu.
Ogesti SONDAKIKA
son dakika
Evraksız TR Domain Dönemi Başlıyor
TR uzantılı domainlerin de, artık evraksız şekilde kaydedilebileceğini ve ilk gelen alır prensibi ile ilk kaydeden kişiye tahsis edileceğini söyleyen Atak Domain Genel Müdürü Bahaddin Yazıcı, “Evraksız dönem, domain sektöründe oldukça büyük bir hareketlilik yaratacak ve .tr uzantılı domain sayısı hızla milyonlu sayılara ulaşacak.” dedi.
Ogesti SONDAKIKA
son dakika
Bebeğiniz uykudan ağlayarak uyanıyorsa kulak enfeksiyonu olabilir!
Bebekler, sıkıntılarını her zaman dile getiremezler. Olumsuz durumları ruh hallerine yansıtarak ebeveynlerinin bunu anlamasını beklerler. Bu noktada ebeveynlerin oldukça dikkatli olması ve bebeklerinin hareketlerini iyi gözlemlemeleri gerekmektedir. Birçok ebeveynin kulak enfeksiyonları konusunda yeteri kadar bilgi sahibi olmadığının altını çizen Avrasya hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ersin Sarı, bu hastalıkla ilgili önemli bilgiler veriyor.
Ogesti SONDAKIKA
son dakika
Covid Geçirenler Spor Yapmadan Önce Doktorunuza Başvurun
Sağlıklı yaşamın vazgeçilmez gerekliliği olan düzenli beslenme ve egzersiz yanlış yapıldığında can kayıplarına varan sonuçlara neden olabiliyor. Yanlış yapılan pilates, yoga ve benzeri egzersizler, özellikle bağlarda ve eklemlerde hasar yaratırken, doğru beslenme ve egzersizle birlikte yapıldığında erken ölüm riskini yüzde 30’a kadar azaltıyor.
Ogesti SONDAKIKA
son dakika
E-ticaretin geleceğini yapay zekâ belirleyecek
Tüm dünyayı tek tuşla ulaşılabilen küresel bir pazara dönüştüren e-ticaret, bilgi ve iletişim teknolojilerindeki yenilikçi çözümlerle her geçen gün hızla gelişiyor. 2021 sonunda dünya genelinde 5 trilyon dolar seviyesine ulaşması beklenen e-ticaretin yakın geleceğine hakim olacağı görülen en büyük dönüşüm ise yapay zekâ uygulamalarıyla yaşanacak.
Ogesti SONDAKIKA
son dakika
Bulut bilişim ve siber güvenlik altın çağını yaşıyor
Pandemide artan siber saldırılar, birçok şirketin veri güvenliğini tehdit ediyor. 2021 yılında şirketlerin %86,2’sinin en az bir siber saldırıya maruz kalmasının ardından, siber güvenlik yatırımları daha çok gündeme geliyor. Berqnet, Bitdefender ve Narbulut tarafından düzenlenen CyberDays 2021 Q3 etkinliğinde, kapının eşiğindeki 5G teknolojileri ve artan IoT cihazları vesilesiyle büyüyen siber güvenlik ihtiyaçları masaya yatırıldı.
Ogesti SONDAKIKA
son dakika
Pazardaki sebzelere NFT yatırımı geliyor!
Geleneksel pazar alışverişini mobil uygulamayla online platforma taşıyan Pazardan bir ilke daha imza atıyor. Bu yılın başında faaliyete başlayan ve 10 milyon TL değerlemeyle tohum yatırım turuna çıkan start-up, 500 bin TL’lik NFT koleksiyonunu satışa sundu.
Ogesti SONDAKIKA
son dakika
Avukat Murat Aydar: ’’Her yıl 125 bini aşkın çocuk haciz tehlikesiyle karşı karşıya’’
Yalnızca son 3 yılda yarım milyona yakın çift boşandı, yaklaşık 400 bin çocuğun velayeti anne ya da babasına verildi. 5. Yargı Paketi kapsamındaki düzenlemeyle, kararlaştırılan günde çocuklarını göremeyen ebeveynlere hak olarak tanınan “çocuk haczi”nin devrinin kapanacağını belirten Av. Murat Aydar: “Çocuk teslim merkezleri kurulacak. Belirlenen gün ve saatte çocuğunu bu merkeze getirmeyen ebeveynler disiplin hapsi alacak” dedi.
Ogesti SONDAKIKA
son dakika
Pitbull Token Nedir? Pitbul Token Nereden alınır?
Gün içerisinde Mecx borsa listelemesinde yerini almasıyla gündem olan Pitbull Token nasıl alınır?
Fatih ALTUNBAŞ
son dakika
Arabuluculuğa talep artıyor
Arabulucular, yoğun mesaiyle çalışan mahkemelerin yükünü hafifletti. Alfa Arabuluculuk\'tan Av. Arb. Ural Aküzüm, “2020’de tüketici uyuşmazlıklarında %59, iş uyuşmazlıklarında %53, ticari uyuşmazlıklarda %51 başarı elde edildi. Eskiden bin güne uzanan mahkeme süreçleri arabuluculuk sayesinde ortalama 20 günlere düştü” dedi.
Ogesti SONDAKIKA
son dakika
Evler küçülüyor depolar büyüyor
Son 1 yılda yaşanan astronomik kira artışları depolama şirketlerinin işine yaradı. Kiralar özellikle büyükşehirlerde %100’e yakın artış gösterirken, fiili durum ev eşyası depolama hizmeti veren şirketlere yaradı ve iş hacimleri büyüdü.
Ogesti SONDAKIKA
son dakika
Stevie MENA Ödülleri 2022 için geri sayım başladı
İş dünyasının Oskar’ı olarak kabul edilen Stevie Ödülleri, MENA Bölgesi için düzenlediği özel ödül programının 3.’sü için başvuruları açtı. 17 ülkeden projelerin yarışacağı ödül programına 4 Kasım 2021 ve 26 Ocak 2022 olmak üzere iki aşamada başvurulabilecek.
Ogesti SONDAKIKA
son dakika
Hamilelik Sürecinde Gribe Dikkat
Annelik; bebeği dünyaya getirmeden daha anneliğe karar verdiğinizde başlayan bir süreçtir. Dolayısıyla kadınlar çocukları için özveri göstermeğe hamile olduklarını öğrendikleri an başlar.
Ogesti SONDAKIKA
son dakika
İnşaat malzemeleri TL ve döviz bazlı fiyat artışı kıskacında!
Son 1,5 yılda inşaat malzemelerinde görülen TL bazındaki 3, dolar bazındaki 2 kat artış, konut satış fiyatlarına da yansıdı. insaathesabi.com Kurucu Ortağı Mikail Karaca, ’’Satış fiyatlarındaki yüksek artış, talebi kiralık evlere kaydırdı ancak yeterli arz yok. Maliyet artışı sürdükçe kiralar da artmaya devam edecek, bu da daire satış fiyatlarını artırmaya devam edecek” dedi
Ogesti SONDAKIKA
son dakika
Yıldız Teknik Üniversitesi’nden sürdürülebilir bir gelecek için çağrı: GreenStars ile geleceği birlikte koruyalım
Türkiye’de ’’sürdürülebilir üniversite’’ anlayışını ilk benimseyen, yaşamı etkileyen tüm süreçlerde sürdürülebilirlik uygulamalarının yaygınlaşması için öncü rol üstlenen Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ), tüm kurum ve kuruluşlara GreenStars Sürdürülebilirlik Modeline uyum için çağrıda bulundu.
Ogesti SONDAKIKA
son dakika
UGİYAD İle HSN Danışmanlık Arasında İşbirliği ve İndirim Protokolü İmzalandı!
Uluslararası Gazeteciler İnternet Yayıncıları ve Yazarlar Derneği (UGİYAD) ile HSN Danışmanlık arasında KOSGEB, İŞKUR, KKYDP, IPARD, Kalkınma Ajansları projeleri ile marka ve barkod tescil danışmanlık işlemlerini kapsayan işbirliği ve indirim protokolü imzalandı.
Ogesti SONDAKIKA
son dakika
UGİYAD’dan Müdür Cebeloğlu’na ziyaret
Uluslararası Gazeteciler, İnternet Yayıncıları ve Yazarlar Derneği (UGİYAD) Genel Başkanı Kenan Onaran ve yönetim kurulu üyeleri Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu’nu makamında ziyaret etti.
Ogesti SONDAKIKA
son dakika
Çağlayancerit Belediye Başkanı Hanifi Sarıaltun’dan Mevlid Kandili Mesajı
Çağlayancerit Belediye Başkanı Hanifi Sarıaltun, Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Ogesti SONDAKIKA
son dakika
BBP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu’ndan Mevlid Kandili Mesajı
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed’in (s.a.v.) dünyaya teşrifinin yıldönümü olan Mevlid Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yardımcıoğlu, mesajında; “Hz. Peygamberimiz (s.a.v) bütün insanlık için bir yol gösterici, ilahi bir nur, sönmeyen bir kandildir. İyi ki doğdun sevgili Peygamberim” ifadelerine yer verdi.
Ogesti SONDAKIKA
son dakika
Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Tarafından “Davranışsal Bağımlılık” Konulu Çevrim İçi Konferans Düzenlendi
Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Dilem Dinç, “Madde bağımlılıklarının beyinde bıraktığı etkiler, davranışsal bağımlılıklarda da benzer şekilde gözlemlenmektedir” dedi.
Ogesti SONDAKIKA
son dakika
Online oyunlarda hakaret edene hapis yolu!
Pandemide çocukların online oyunlarda geçirdikleri süredeki artış, siber zorbalığa maruz kalma oranını da yükseltti. Siber zorbalıkla her alanda mücadele eden Avukat Murat Aydar, “Çocuklar online oyunlarda hakarete maruz kalıyor. Ancak ebeveynler bunun suç olduğunu bilmiyor. Oysa online oyunlarda küfür veya hakaret etmenin 2 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası bulunuyor. Bugüne kadar 100’ü aşkın oyuncu için suç duyurusunda bulunduk” dedi.
Ogesti SONDAKIKA
son dakika
Bölgenin En Modern Hayvan Misafirhanesi ve Bakımevinde İlk Ameliyat
Geçtiğimiz hafta hizmete giren, Karabük Belediyesine ait Batı Karadeniz’in en büyük ve en modern hayvan misafirhanesi ve bakımevinde ilk ameliyat gerçekleştirildi. Yapılan ameliyatla 4 aylık kangaldan 4 kilogram ur çıkartıldı.
Ogesti SONDAKIKA
son dakika
’’Kız Kardeşim Projesi’’ Kapsamında Düzenlenen Program Vali Elban Ve Bakan Yardımcısı Işıkgece’nin Katılımıyla Düzenlendi
Tarım ve Orman Bakanlığımızın destekleriyle kadınların, ticari faaliyetlerini güçlendirmek ve satış-pazarlama alanlarında rekabet yeteneklerini arttırmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen ’’Kız Kardeşim Projesi’’ kapsamında İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde program düzenlendi.
Ogesti SONDAKIKA
son dakika
GÜVENÇ VE KILIÇ İSTİKLAL ÜNİVERSİTES’İNİ ZİYARET ETTİ
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi (KİÜ) Rektörü Prof. Dr. Sami Özgül’ü makamında ziyaret etti.
Fatih ALTUNBAŞ
son dakika
Karabük belediye Başkanı Rafet Vergili’nin projelerinden biri olan Karabük Merkez Camii inşaatı başlıyor.
Karabük belediye Başkanı Rafet Vergili’nin projelerinden biri olan Karabük Merkez Camii inşaatı başlıyor. Selçuklu yapında inşa edilecek camide aynı zamanda 2500 kişi namaz kılabilecek.
Fatih ALTUNBAŞ
son dakika
Daha fazla iletişimde kalalım :)
Bizden haberleri daha hızlı almak için sosyal medyadan takip edebilir
E-posta listemize kayıt olabilrisiniz.