Trading Nedir? Hisse Al- Sat Yapmak

Trading nedir? Hisse al- sat yaparak para kazanmak, doğru para kazanma yöntemleri, trading nasıl olunur? Tradingler ne tür bilgilere sahiptir? hepsini sizin için araştırdık ve yazımızın sonunda da çok çok uç noktalara ulaşmayı başarmış trading yapan kişileri koyduk iyi okumalar dileriz.
Paylaş

Trading kısaca internette en hızlı şekilde ticaret yapmaya ve bundan gelir elde etmeye denir. Biraz açacak olursak, Türkiye ‘de ve dünyada hisse senedi, kripto para veya forex gibi alanlarda grafikleri takip ederek anlık al – sat yaparak para kazanma anlamına gelmektedir.  Bu al sat işlemleri sonucunda ise elde edilen paraya ve bu sürecin tamamına trading denir. Bu işi yapan kişiye ise trader denir.

internetten Para Kazanma Yöntemleri 2020Trader’lar ne kadar kazanır?

Amerika’da araştıracak olursak bir trader ortalama yılda 122 bin dolar kazanır. Konusunda uzmanlaşmış traderlar genellikle aylık olarak sermayelerinin yüzde 20’sini kazanır. Buda türkiye şartlarında 100 bin tl sermayeye sahip bir traderın ortalama aylık 20 bin tl kazanması anlamına gelir.

 

Yatırımcılar ve Trading farkları nelerdir?

İşlem yapılan ürünler benzer olsada yatırım ve trading aynı anlama gelmezler.

Yatırımcılar

  • Uzun vadeli düşünür
  • Şirketin geleceğini analiz eder

Trading yapanlar

  • Kısa vadeli grafik hareketlerini takip ederler.
  • Ortalama 1 , 2 gün içinde ürünü ellerinden çıkartıp kar elde ederler.

Trading Yaparak Para Kazanma

Nasıl trading’e başlanır?

Traderlık aynı diğer meslekte olduğu gibi uzmanlık isteyen bir iştir. Finansal okuryazarlık, derin ekonomi bilgisi ve kapsamlı analiz yeteneği gerektirir.

Temel ekonomi bilgisi öğrendikten sonra, teknik analiz öğrenilmeye başlanır ardından fiyat grafikleri okumayarak trading’in temelleri atılır.

Eğer yukarıda yazan teknik işleri kendiniz öğrenmek yerine bilen birisinin sinyallerine göre hareket ederseniz, bu Trading değil kumara girmektedir.

Trading Nedir?

Trader adayları nasıl başarılı olur?

Bir trader adayı uzman olabilmesi için aşağıda ki konularda bilgi sahibi olması ve bunları tamamen öğrenmesi gerekir.

Bunlar;

Teknik analiz : Al – sat fırsatlarını teknik analiz yaparak öğreniriz.

Temel analiz : işlem yapılan piyasanın hareketleri temel analiz ile anlaşılır.

Risk yönetimi : bir trader için vazgeçilmez öncelik kar elde etmektir. Bunun için alacağımız riski bilmemiz gerekli ve bunu yönetmeliyiz.

Psikoloji : duygularına hakim olamayıp sürekli bildiği firmalardan kar elde etmek ilerde sizi kapalı bir yola sürükler o yüzden kaybetme ve kazanma arzunuzu ve buna bağlı psikolojinizi ayalarmanız gerekli.

Trader adayları ancak yukarıda ki konularda uzmanlaşınca gerçek para ile işlem yapmalı, bu yazı sponsorlu değildir o yüzden biz herhangi bir firma önermiyoruz. İnternetten aradığınızda zaten bir sürü firma karşınıza çıkmaktadır.

 

Tarihten ünlü Traderlar

Paul Tudor Jones:  5,1 Milyar dolar servete sahip.

George Soros:  8 ,3 Milyar dolar servete sahip.

John Paulson: 4,2 Milyar dolar servete sahip.

Yukarıda ki kişiler ekstrem trader örnekleridir. Yukarıda kiler gibi bir çok trader il başta sadece kendisine al  - sat yaparak işe başlar ve zamanla fon yönetimine kadar ilerleyebilirler.

 

Trading konumuz bu kadardı eğer bu eğitimlerin Ogesti tarafından sizlere verilmesini istiyorsanız. üye olarak destek olabilirsiniz. Dilerseniz Ogesti'yi sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsiniz. Bir sonra ki yazımızda görüşmek üzere…

Ogesti ana sayfasına 1 Hafta boyunca sponsor olmak ister misin? Ana sayfamızdan gelir elde etmemekteyiz. Sponsorluğun tek şartı 25 adet kitap hediye etmektir.  1 Hafta boyunca Ana sayfamızda bizim gözde sponsorumuz olabilirsiniz.

Not: Ana sayfamız her hafta sadece 1 firma için açılır. Aynı anda 2 firma reklam veremez. Sponsor olmak için iletişim.

Beğendiyseniz bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi ve bizi arkadaşlarınıza önermeyi unutmayınız. Ogesti ile Türkiye’de her yıl 8 orman dikme hedefimizde (Yılda en az 80 Bin ağaç), Ogesti ’ye desteklerinizi bizlere üye olarak gösterebilirsiniz. Çünkü Ogesti bağımsızlığını koruyabilmek için hiçbir siyasi taraftan destek almamaktadır. Tek gücünü Türkiye’nin esnaflarından ve Öğrenmeye aç insanlardan almaktadır. Tanıdığınız, gelecek nesillere güzel bir dünya bırakmak isteyen esnaflarımızdan bizlere reklam vermesini isteyebilirsiniz. Ayrıca Ogesti ’de eğitim vermek isterseniz bizimle iletişime geçiniz. Ogesti ile Şehrinizde bulunan haberleri okuyabilir, yeni bir iş fikrini inceleyebilir, bize destek olan esnaftan alışveriş yapmak için şehir şehir esnaflarımızın listesine bakabilirsiniz.

“Bir Fikir Bul, Dünya’ya Bir Ağaç Dik, Bilime Katkıda bulun ve Dünya üzerinde hiç kitap okumamış insan kalmayana kadar çalış. Sonra bunları tekrar et.”

Daha iyi bir fikrin mi var?
Sizde yazarlık yapabilirsiniz.

Fatih ALTUNBAŞ
Admin
Yayın tarihi:
17/06/2020
Etiketler
trading nedir, trading, eğitim, unlutraderlar, psikoloji, onlineisfikirleri, onlineparakazanmak, parakazanmak, hisse, yatirim, internettenparakazanmak
.
SONRAKİ
Granola yapmak, Organik İş fikirleri 2020
Organik iş fikirleri, evde Granola yapıp satmak, son zamanlarda tüketicilerin sağlıklı atıştırmalıklara olan ilgisinin artmasıyla birlikte. Girişimciler için organik üretim başlıca kazanç kaynağı olmaya başladı. Bu yazımızda organik bir şekilde, Granola nasıl yapılır? Granola nedir? Organik girişim fikirleri hepsini yazımızdan öğrenebilirsiniz.
Fatih ALTUNBAŞ
fatih
BENZER İÇERİKLER
Ahmed Resmî Efendi Kimdir? –Ogesti
Ahmed Resmî Efendi 1700 ile 1783 yılları arasında yaşayan Türkiye’nin ilk Berlin Büyük Elçisiydi.
Fatih ALTUNBAŞ
iş fikirleri
Amazon FBA ile Para Kazanmak - Online Ek gelir Yöntemleri
Online çalışarak kazanç sağlamak, sevdiklerimize, Dünya’ya daha çok vakit ayırmak hepimizi hayalleri arasındadır. Bu yüzden bugün sizlere online olara..
Fatih ALTUNBAŞ
iş fikirleri
Hatay’da gübreli su içen 115 koyun telef oldu
Hatay’ın Kumlu ilçesinde otladıkları bölgedeki gübreli suyu içen 115 koyun telef oldu.
Ogesti SONDAKIKA
tarım ve hayvancılık
Daha fazla iletişimde kalalım :)
Bizden haberleri daha hızlı almak için sosyal medyadan takip edebilir
E-posta listemize kayıt olabilrisiniz.