Granola yapmak, Organik İş fikirleri 2020

Organik iş fikirleri, evde Granola yapıp satmak, son zamanlarda tüketicilerin sağlıklı atıştırmalıklara olan ilgisinin artmasıyla birlikte. Girişimciler için organik üretim başlıca kazanç kaynağı olmaya başladı. Bu yazımızda organik bir şekilde, Granola nasıl yapılır? Granola nedir? Organik girişim fikirleri hepsini yazımızdan öğrenebilirsiniz.
Paylaş

Sağlıklı beslenmek isteyenler için sağlıklı gıdalar listesinin başında Granola gelir. Bu da girişimciler için güzel bir yatırım fırsatı olarak karşımıza çıkıyor. Granola aynı zamanda pazarlaması kolay ürünler arasında bulunuyor.

Yaygınlaşan hızlı yaşam tarzı için gerekli olan hızlı atıştırmalar arasında da öne çıkan Granola son dönemlerde oldukça fazla satılıyor. Son zamanlarda hem internet satışlarında hem de market raflarında kapladığı alanın payı büyüyor.

Evda Yapılabilecek Sağlıklı Atıştırmalıklar

Granola nedir?

 

Granola ’ya kısaca;  enerji yapıcı, yararlı ve doyurucu, bir nevi lembas denebilir. Granola malzemelerine bakarsanız, içinde zararı olan hiç bir madde yoktur. Ayrıca bitkisel yağları fırınlama işlerinde kullanılmaz. Çünkü fırınlı işlerde kullanacağımız  sağlıklı bitkisel yağlar, zeytinyağı ya da fındık yağıdır. Granola, çok iyi bir sağlık dostu tüketilebilir organik bir üründür.
 

Granola Nelerden yapılır?

Yulaf, kabak çekirdeği, ay çekirdeği, pecan cevizi, hindistan cevizi, ceviz, fıstık, bal veya akça ağaç şurubu, esmer şeker, kurutulmuş meyve parçacıkları gibi zevkinize uygun leziz içeriği kullanabilirsiniz.


Yoğurtla, sütle tüketilebildiği gibi, minik toplar veya bisküviler şeklinde de hazırlana bilinir.

 

Granola’yı satabilmeniz için ilk önce yapabilmeniz gerekli, internette Granola yapımı ile ilgili birçok tarif bulabilir deneyebilirsiniz.

Aklınızda “tamam biz Granola’yı yaptıkta bunu evde hazırlayıp kuruyemişçilerde satabilmemiz için yasal zorunluluklar var mı?” şeklinde sorular olabilir buna şöyle cevap verelim.

Yasal olarak ilk etapta sorun yaşayacağınızı düşünmüyoruz. Ama Sağlık Bakanlığı’ndan onay almanız ve ilerleyen süreçte talep arttıkça bunu şirket usulüne dönüştürmeniz gerekir.

Gıda ürünlerinin birçoğunda sağlık bakanlığı vb. bakanlıklardan onay alınması gereklidir. Prosedürleri bakanlıkların web sayfalarında bulunur. Bu yazı bir iş fikri olarak hazırlanmıştır. Bu iş size uygun ise kalan detayları araştırarak evinizde kendinize ek gelir yaratabilirsiniz ve yaparken kendiniz içinde sağlıklı atıştırmalıklardan ayırabilirsiniz. Aradığınız iş fikrini hala bulamadıysanız buraya tıklayarak diğer iş fikirlerimize göz atabilirsiniz.

 

 

Evde Granola Yapmak konumuz bu kadardı. Bu tarz kaliteli içeriklerin artmasını istiyorsanız. Ogesti 'ye üye olarak bize destek olabilirsiniz. Dilerseniz Ogesti'yi sosyal medya hesaplarından da takip edebilirsiniz. Bir sonra ki yazımızda görüşmek üzere…

Ogesti ana sayfasına 1 Hafta boyunca sponsor olmak ister misin? Ana sayfamızdan gelir elde etmemekteyiz. Sponsorluğun tek şartı 25 adet kitap hediye etmektir.  1 Hafta boyunca Ana sayfamızda bizim gözde sponsorumuz olabilirsiniz.

Not: Ana sayfamız her hafta sadece 1 firma için açılır. Aynı anda 2 firma reklam veremez. Sponsor olmak için iletişim.

Beğendiyseniz bizleri sosyal medya hesaplarımızdan takip etmeyi ve bizi arkadaşlarınıza önermeyi unutmayınız. Ogesti ile Türkiye’de her yıl 8 orman dikme hedefimizde (Yılda en az 80 Bin ağaç), Ogesti ’ye desteklerinizi bizlere üye olarak gösterebilirsiniz. Çünkü Ogesti bağımsızlığını koruyabilmek için hiçbir siyasi taraftan destek almamaktadır. Tek gücünü Türkiye’nin esnaflarından ve Öğrenmeye aç insanlardan almaktadır. Tanıdığınız, gelecek nesillere güzel bir dünya bırakmak isteyen esnaflarımızdan bizlere reklam vermesini isteyebilirsiniz. Ayrıca Ogesti ’de eğitim vermek isterseniz bizimle iletişime geçiniz. Ogesti ile Şehrinizde bulunan haberleri okuyabilir, yeni bir iş fikrini inceleyebilir, bize destek olan esnaftan alışveriş yapmak için şehir şehir esnaflarımızın listesine bakabilirsiniz.

“Bir Fikir Bul, Dünya’ya Bir Ağaç Dik, Bilime Katkıda bulun ve Dünya üzerinde hiç kitap okumamış insan kalmayana kadar çalış. Sonra bunları tekrar et.”

Daha iyi bir fikrin mi var?
Sizde yazarlık yapabilirsiniz.

Fatih ALTUNBAŞ
Admin
Yayın tarihi:
17/06/2020
Etiketler
granola, organikuretim, evdeekis, granolayaparakparakazanmak, ekgelir, organikurunlar, sagliklibeslenme
.
SONRAKİ
Amazon FBA ile Para Kazanmak - Online Ek gelir Yöntemleri
Online çalışarak kazanç sağlamak, sevdiklerimize, Dünya’ya daha çok vakit ayırmak hepimizi hayalleri arasındadır. Bu yüzden bugün sizlere online olarak yapabileceğiniz Amazon FBA yönteminden bahsedeceğiz. hemen içeriğe tıklayarak okumaya başlayabilirsiniz.
Fatih ALTUNBAŞ
fatih
BENZER İÇERİKLER
Osmaniye’de yer fıstığının ekim alanları genişledi rekoltesi arttı
Osmaniye’de yer fıstığının üretim alanları genişlerken, 2020 rekoltesinde bir önceki yıla göre yüzde 12\'lik artış kaydedildi.
Ogesti SONDAKIKA
tarım ve hayvancılık
Bilinmesi gereken Türk Bilim insanları – Ogesti
Bilinmesi gereken Türk bilim insanları konumuzda Türklerin dünya üzerinde çeşitli başarılara imza atmasına ve Türkiye’nin bilim dünyasında öne çıkması..
Ogesti SONDAKIKA
biyografi
ABD’de ırkçılıkla mücadele tarihine damga vuran isim: Malcolm X
ABD’de ırkçılıkla mücadele tarihine damga vuran isim: Malcolm X
Ogesti SONDAKIKA
biyografi
Daha fazla iletişimde kalalım :)
Bizden haberleri daha hızlı almak için sosyal medyadan takip edebilir
E-posta listemize kayıt olabilrisiniz.