Vali Süleyman Elban’ın 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Mesajı

Adana Valisi Süleyman Elban, 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Dolayısıyla bir Mesaj yayınladı. Mesajı Haberin İçeriğinde Bulabilirsiniz.
Paylaş

Adana Valisi Süleyman Elban'ın 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Mesajı;

Tarihin her döneminde sayısız savaşları, felaketleri ve zor süreçleri aşan aziz milletimiz, son olarak 15 Temmuz 2016 günü siyasi tarihimizin en büyük ihanetlerinden biri olan FETÖ’nün darbe teşebbüsüne karşı unutulmaz bir kahramanlık destanı yazmıştır.

15 Temmuz; birlik ve bütünlüğümüze kast etmeye çalışan hain odakların, millet duvarına çarptığı tarihin adıdır. 15 Temmuz; milli iradenin, cesaretin, dik duruşun ve vatan aşkının hainlerin planlarına üstün geldiği büyük bir demokrasi mücadelesidir. Bu mücadelenin ve zaferin kahramanları aziz milletimizin tamamıdır. 15 Temmuz; tüm Türkiye’nin, milletimizin her bir ferdinin zaferidir.

15 Temmuz 2016, yüce Türk milletinin bağımsızlığına kast edilmek istenen bir gün olarak başlamışsa da Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile sokaklara çıkan aziz milletimizin Milli Mücadele ruhunu anımsatan birlik ve beraberliğiyle bağımsızlığına ve egemenliğine bir kez daha sahip çıktığı bir gün olarak tarihe yazıldı. Bu elim hadisede şehadete eren vatandaşlarımızın acısını yüreğimizde ilk günkü gibi hissetsek de bugün 15 Temmuz’u kara bir gün olarak değil Türkiye’nin aydınlık geleceğinin şafağı olarak anmaktayız. Çünkü daha önce de darbeler yaşamış ve acı sonuçlarını sineye çekmiş olan milletimiz, bu kez milli iradesine sahip çıkmış, elinde bayrağı ve yüreğinde vatan aşkıyla gösterdiği sivil direnişle hainlere gereken cevabı vermiştir.

Milletimizin hainlere karşı gösterdiği bu kararlı duruş; bugün bizim için nesilden nesle aktarılması gereken bir emanettir. Devletimizin tüm kurumları, güvenlik güçleri ve vatandaşlarımızın destekleriyle ülkemizin bekasına kast etmeye çalışan tüm hain odaklara karşı mücadelemizden asla taviz vermeyecek; güçlü Türkiye ideali doğrultusunda emin adımlarla ilerlediğimiz medeniyet yürüyüşümüzde hedeflerimize ulaşacağız.

Bizler hedeflerimize ulaşmak, geleceğimizin bugünden çok daha iyi olması için hiç durmadan çalışıyoruz. Bununla birlikte çocuklarımızın milli ve manevi değerlerimizle, bizi biz yapan hasletlerle donatılması için çaba harcıyoruz. Milletimizin tüm fertleriyle el birliği içinde ülkemizi geleceğe en iyi şekilde taşıyacağımıza yürekten inanıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; geleceğimizi hedef alan darbe girişiminin beşinci yıl dönümünde; vatan için, millet için, bayrak için şehadete yürüyen tüm kahramanlarımıza Allah’tan rahmet dilerken, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, vatanına ve bağımsızlığına sahip çıkan aziz milletimizi saygıyla selamlıyorum.

Allah bizlere bir daha 15 Temmuzlar yaşatmasın. Birliğimiz ve beraberliğimiz daim olsun.

OGESTİ

Daha iyi bir fikrin mi var?
Sizde yazarlık yapabilirsiniz.

Ogesti SONDAKIKA
Sondakika Haberleri
Yayın tarihi:
14/07/2021
Etiketler
15temmuz, adana, adanahaberler, suleymanelban, adanavaliligi
Sondakika, Kahramanmaraş Haber, Adana Haber, Osmaniye Haber, Mersin Haber, Antalya Haber, Hatay Haber, Isparta Haber, Burdur Haber ve Almanca Eğitim Sayfası
SONRAKİ
Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’den 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Mesajı
Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı. Başkan Vergili; “Bu vatana hep beraber sahip çıktık, çıkmaya da devam edeceğiz. Allah bize bir daha 15 Temmuz gibi bir ihanet yaşatmasın” dedi.
Ogesti SONDAKIKA
ogesti
BENZER İÇERİKLER
Antalyaspor, Beşiktaş maçı hazırlıklarını sürdürdü
Fraport TAV Antalyaspor, Süper Lig’in 2. haftasında 19 Eylül Cumartesi günü Beşiktaş ile deplasmanda yapacağı maçın hazırlıklarını sürdürdü...
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Burdur’da yaşlı adamın darbedilmesine ilişkin tekrar yakalanan 5 zanlıdan 1’i tutuklandı
Burdur’da bir apartman dairesinde bir yaşlı adamın darbedilmesine ilişkin görüntülerin sosyal medyada yayılması üzerine tekrar gözaltına alınan 5 zanl..
Ogesti SONDAKIKA
haberler
İyi Parti Kahramanmaraş Gençlik Kolları İl Başkanı’ndan Yeni Yıl Mesajı
İyi Parti Kahramanmaraş Gençlik Kolları İl Başkanı Mehmet Ceren, 2020 yılının son saatlerinde Yeni Yıl kutlaması paylaştı.
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Daha fazla iletişimde kalalım :)
Bizden haberleri daha hızlı almak için sosyal medyadan takip edebilir
E-posta listemize kayıt olabilrisiniz.