Karabük belediye Başkanı Rafet Vergili’nin projelerinden biri olan Karabük Merkez Camii inşaatı başlıyor.

Karabük belediye Başkanı Rafet Vergili’nin projelerinden biri olan Karabük Merkez Camii inşaatı başlıyor. Selçuklu yapında inşa edilecek camide aynı zamanda 2500 kişi namaz kılabilecek.
Paylaş

Karabük belediye Başkanı Rafet Vergili'nin projelerinden biri olan Karabük Merkez Camii inşaatı başlıyor.

Selçuklu yapında inşa edilecek camide aynı zamanda 2500 kişi namaz kılabilecek. Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili tarafından ilk dönem projelerinden biri olarak eski merkez Camii inşaatının bugün imzalandı.

Karabük belediye Başkanı Rafet Vergili’nin projelerinden biri olan Karabük Merkez Camii inşaatı başlıyor. Selçuklu mimarisinde inşa edilecek camide aynı anda yaklaşık 2500 kişi namaz kılabilecek.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili tarafından ilk dönem projelerinden biri olarak açıklanan merkez Camii inşaatının protokolü bugün imzalandı. İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk protokol töreninde yaptığı konuşmada; “Camimiz şehrin önemli bir ihtiyacını karşılayacaktır. Camimiz şehrimizin merkez camisi olma özelliğine sahip olacaktır. Selçuklu mimarisindeki camimiz Pehlivan Baylan Beyin başkanlığındaki derneğimizin marifetiyle ilimize kazandırılacaktır. Projemiz yalnızca bir camiden ibaret değil. Toplantı salonları, konferans salonları ve diğer sosyal donatılarıyla ilimizin birçok ihtiyacını da karşılayacaktır. Hayırseverlerimizin de katkılarıyla projemizin kısa sürede tamamlanacağını ümit ediyorum. İlgi ve alakalarından dolayı Sayın Belediye Başkanımıza ve Sayın Dernek Başkanımız Pehlivan Baylan Beye ve Belediye İmar Müdürümüz Hasan Yakut Beye de teşekkürlerimizi arz ediyorum” dedi

Karabük Merkez Camii Yaptırma Derneği Başkanı Pehlivan Baylan ise yaptığı konuşmada; “Sayın Belediye Başkanımızın hayali olan, projelerinden biri olan bir hizmeti daha hayata geçiriyoruz.  Böyle bir eserin şehrimize kazandırılmasında bize öncü olan değerli Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.  Arazinin tahsisinde bizlere katkı veren Sayın Valimize ve Müftümüze teşekkür ediyorum. Projenin hazırlanmasında gece gündüz demeden bir yıldır çalışan İmar Müdürümüz Hasan Beye teşekkür ediyorum.  Belediye Başkanımızın bizleri dernek başkanlığına layık gördüğü günden bu yana birçok çalışmalarımız oldu. Bu çalışmalar esnasında Sayın Valimizle, Sayın Milletvekillerimizle ve Sayın Müftümüzle yapmış olduğumuz istişarelerde bir ortak aklı meydana getirdik. Karabük’e bir merkez camii yapmayı, Kent Meydanıyla da birleştirerek şehrimizin girişinde güzel bir tabloyu çıkartmayı hedefliyoruz. Selçuklu mimarisindeki camimizi 24 ay gibi bir süre içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz. Bu işin yaklaşık bedeli 50 milyon lira civarında. Değerli hayırseverlerimizin bizlere destek vereceklerinden hiç kuşkumuz yok. Allah’ım bu ülkede bayrağımızı da indirmesin, Allah yar ve yardımcımız olsun” şeklinde duygularını paylaştı.

Karabük merkez Camii projesinde 2 bodrum kat yer alıyor. 1190 metrekarelik 2’inci bodrum katı otopark olarak planlanırken, 1430 metrekarelik 1’inci bodrum katında ise çok amaçlı salon, yemekhane ve şadırvanlar yer alıyor.

1442 metrekarelik erkekler bölümü ve 540 metrekarelik bayanlar katının yanında, 1190 metrekarelik avlu kısmı da caminin diğer ünitelerini oluşturuyor.

Daha iyi bir fikrin mi var?
Sizde yazarlık yapabilirsiniz.

Fatih ALTUNBAŞ
Admin
Yayın tarihi:
24/09/2021
Etiketler
karabük, karabükbelediyesi, karabükhaber, camii
.
SONRAKİ
GÜVENÇ VE KILIÇ İSTİKLAL ÜNİVERSİTES’İNİ ZİYARET ETTİ
Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Mücahit Kara, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi (KİÜ) Rektörü Prof. Dr. Sami Özgül’ü makamında ziyaret etti.
Fatih ALTUNBAŞ
fatih
BENZER İÇERİKLER
Hatay’da gümrük kaçağı 56 cep telefonu ele geçirildi
Hatay’ın Altınözü ilçesinde gümrük kaçağı 56 cep telefonu ele geçirildi.
Ogesti SONDAKIKA
haberler
UGİYAD’dan Müdür Cebeloğlu’na ziyaret
Uluslararası Gazeteciler, İnternet Yayıncıları ve Yazarlar Derneği (UGİYAD) Genel Başkanı Kenan Onaran ve yönetim kurulu üyeleri Kahramanmaraş İl Emni..
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, “Patara Yılı Konseri“nde konuştu:
ANTALYA HABERLERİ, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2021’in de yeniden Patara Yılı ilan edilmesinin doğru olacağını ve bu yönde öneride bulu..
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Daha fazla iletişimde kalalım :)
Bizden haberleri daha hızlı almak için sosyal medyadan takip edebilir
E-posta listemize kayıt olabilrisiniz.