İYİ Parti Isparta Milletvekili Dr. Aylin Cesur’dan 15 Temmuz Mesajı

İYİ Parti Milletvekili Aylin Cesur, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Paylaş

Milletvekili Cesur mesajında,

“Eli kanlı Fethullahçı Terör Örgütü’nün, Yüce Türk Milleti’ne, demokrasimize ve Türk Milleti’nin bütün değerlerine karşı savaş açtığı, Türkiye Cumhuriyeti’ne saldıran, hainlerin ve zalimlerin ellerinin kırıldığı 15 Temmuz 2016 tarihinden bu yana tam 5 seneyi geride bıraktık.

15 Temmuz'un yıldönümünde 15 Temmuz’u anmak, siyasi sorumluluğumuzu hatırladığımızı ifade etmek için bir imkândır.

15 Temmuz günü millet iradesine bir suikast olarak teşebbüs edilen darbe, bir sebep değil, bir sonuçtur. Millet olarak, devletimizi hiçbir şer organizasyonuna bir daha teslim etmemek üzere büyük bir ders alınmıştır.

Bizler milletimizle beraber bir ve bütün olarak, bu ağır kalkışmanın arkasında, devleti ele geçirmek ile devletin hizmetini ele geçirmek arasındaki farktan doğan suiistimal alanlarından beslenen bu alçak organizasyonun benzerlerinin bir daha böyle bir şeye teşebbüs etmeyeceği adaleti ve feraseti hâkim kılmak zorundayız.

Dolayısıyla biz, bugün, aslında, 15 Temmuz’u anarken, devletimizi ve demokrasimizi korumak ve dimdik durmak zorundayız. Devlet içindeki benzer yapılanma teşebbüslerine karşı uyanık ve tetikte olmak zorundayız.

Bu alçak kalkışma, 15 Temmuz günü milletimizin meydanlara inmesiyle, milletin ve devletin menfaatini korumaya, vatana hizmet etmeye ant içmiş askerimizin ve polisimizin iş birliği ile nice canlar pahasına engellenebilmiştir.

Bu hadisenin, Türk siyasetinin omuzlarına, Türk devletinin yöneticilerinin omuzlarına yüklediği bir sorumluluk vardır. Demokrasiden uzaklaşmayı ve millet iradesini hiçe saymayı planlayanlar, 15 Temmuz’dan ders çıkarmalıdır.

İktidarın on dokuz yıllık dönemi içerisinde en büyük siyasi kuvvetlenme imkânı bulan bu terör örgütünün araştırılması ve siyasi bağlantılarının ortaya çıkarılması için TBMM’de verdiğimiz önergelere her defasında “hayır” denildi.

“Kandırıldık, milletimiz affetsin” denildi, ancak görüyoruz ki hala gereken dersler alınmadı. Demokrasiden yana olacakları yerde, Türkiye aradan geçen yıllarda demokrasiden, adaletten, devlet aklından, liyakatten daha da uzaklaştırıldı. Kuru bir özür dışında, milletimize hala yaşananların ve yiten canların hesabı verilmedi. Milletimiz olan bitenin farkındadır.

ogesti

Daha iyi bir fikrin mi var?
Sizde yazarlık yapabilirsiniz.

Fatih ALTUNBAŞ
Admin
Yayın tarihi:
14/07/2021
Etiketler
aylincesur, iyiparti, 15temmuz, ogesti
.
SONRAKİ
Prof. Dr. Sami Özgül’den, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Mesajı
Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özgül’ün, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Mesajı
Fatih ALTUNBAŞ
fatih
BENZER İÇERİKLER
Hatay’daki orman yangınını söndüren alev savaşçılarının soğutma çalışması sürüyor
HATAY HABERLERİ, Hatay’ın Antakya ilçesinde kontrol altına alınan orman yangınında, hava araçlarının yanı sıra 900 orman işçisi soğutma çalışmasını sü..
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Adana’da 2. Geleneksel Yumurtalık Kültür Sanat ve Turizm Festivali başladı
Yumurtalık Kaymakamlığı koordinasyonunda Atatürk Caddesi Sahil Parkı’nda düzenlenen ve 3 gün sürecek festivalin ilk gününde bando dinletisi yapıldı...
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Adana’da jandarma ekipleri huzur ve güven uygulaması yaptı
Adana İl Jandarma Komutanlığınca 12-14 Mart’ta 10 bin 322 kişinin Genel Bilgi Toplama (GBT) kontrolü yapıldı, aranan 24 kişi yakalandı.
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Daha fazla iletişimde kalalım :)
Bizden haberleri daha hızlı almak için sosyal medyadan takip edebilir
E-posta listemize kayıt olabilrisiniz.