Prof. Dr. Sami Özgül’den, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Mesajı

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özgül’ün, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Mesajı
Paylaş

Prof. Dr. Sami Özgül'ün mesajı;

Türkiye, yaklaşık yüz yıllık cumhuriyet tarihi boyunca birçok kez askeri darbeye maruz kalmış, demokrasisi kesintiye uğramıştır. Bu darbeler, ülkemiz, milletimiz ve demokrasimizin gelişimine sekte vururken, hepimizin belleklerinde de acı hatıralar bırakmıştır.

Millet iradesini ortadan kaldırmak amacıyla gerçekleştirilen bu darbe girişimlerinden sonuncusunu ise 5 yıl önce, 15 Temmuz 2016’da yaşadık ve canlı tanığı olduk. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin (TSK) içerisinde yuvalanan FETÖ terör örgütü mensubu hainler ve işbirlikçileri, 15 Temmuz gecesi, milletimizi, milletimizin iradesini ve bu iradenin tecelli ettiği yer olan yüce meclisimizi hedef aldılar. Vatan savunması için kendilerine emanet edilen silahları, milletimize doğrulttular. Bu hainlerin saldırıları sonucu ise, 251 insanımız şehit oldu, binlerce vatandaşımız yaralandı.

Ancak bu defa istenilen olmadı…

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine meydanlara inen milyonlarca insan, TSK ve Emniyet Teşkilatımız içerisindeki şerefli ve ülkesine sadık hakiki vatan evlatları ile el ele vererek darbeye karşı durdu... Millet, bizatihi kendisini hedef alan hainlere bu kez geçit vermedi.

Şunu özellikle belirtmeliyim ki, 15 Temmuz bir destandır. 15 Temmuz, aziz Türk milletinin; ülkesi ve demokrasisi için kanıyla, canıyla yazdığı büyük bir destandır… Ve unutulmamalıdır ki, ülkemizde artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Bu yüce millet, iradesinin prangalanmasına bir daha asla müsaade etmeyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 15 Temmuz’da hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun...

Yine bu karanlık gecede kahramanca direnen, adeta elleriyle tankları durduran kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum. Onlara da aileleri ve sevdikleriyle huzur dolu bir ömür diliyorum.

Daha iyi bir fikrin mi var?
Sizde yazarlık yapabilirsiniz.

Fatih ALTUNBAŞ
Admin
Yayın tarihi:
14/07/2021
Etiketler
kahramanmaras, 15temmuz, samiozgul, istiklaluniversitesi
.
SONRAKİ
Çağlayancerit Belediye Başkanı Hanifi Sarıaltun’dan 15 Temmuz Mesajı
Çağlayancerit Belediye Başkanı Hanifi Sarıaltun, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Sarıaltun, mesajında; 15 Temmuz’un, Cumhuriyet tarihinin en büyük ve en alçak ihanetlerinden birisi olduğunu belirtti.
Ogesti SONDAKIKA
ogesti
BENZER İÇERİKLER
Cep Telefonları Kansere Neden Oluyor mu?
Dünyadaki insanların yüzde 61’inde cep telefonu var. Peki bu telefonlar gerçekten zararsız mı? Bu kadar büyük bir ekonomik pazar varken, yapılan araşt..
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Kahramanmaraş’ta narkotik ve huzurlu sokaklar uygulaması
Kahramanmaraş’ta jandarma ekiplerince gerçekleştirilen ’’Narkotik ve huzurlu sokaklar uygulaması’’nda aranan 7 kişi yakalandı.
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Türkiye\'den, Filistin\'e 5 Milyon ABD Doları
Türkiye, Filistine 5 Milyon dolar hibe edecek. Karar resmi gazetede yayınlandı.
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Daha fazla iletişimde kalalım :)
Bizden haberleri daha hızlı almak için sosyal medyadan takip edebilir
E-posta listemize kayıt olabilrisiniz.