1
EĞİTİM
Felemenkçe Alfabesi ve Okunuşu – HET ALFABET
Felemenkçe Alfabesi ve Okunuşu ile birlikte felemenkçe kelime örnekleri ve kelime okunuşlarına da bakacağız. Genel olarak alfabeye baktığımızda 26 harften oluşmaktadır. Aşağıda harfleri ve o harfler ile ilgili örnekleri bulabilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.
Fatih ALTUNBAŞ
eğitim
Almanca Genel Okuma Kuralları
Almanca nasıl okunur? birçok kişi bunu kendisine sormuştur. Bunun için öncelikle almanca genel okuma kurallarını bilmemiz gerekli, Almanca genel okuma kuralları konumuza geçmeden, Bir önde ki konumuz olan Almanca Alfabe konumuzu iyice öğrendiğinizden emin olun, daha sonrasında almanca genel okuma kuralları konumuza geçmenizi öneririz. Eğer kendinizi hazır hissediyorsanız o zaman almanca genel okuma kurallarımıza başlayabiliriz.
Fatih ALTUNBAŞ
eğitim
Almanca Filler ve Çekimleri Listesi VERBLISTE A1
Almanca Fiiller ve Çekimleri listemizde (Sitzen,Gehen,Spielen,Heißen,Wohnen,Sein,Haben) fiilerinin çekimlerini bulabilirsiniz. A1 seviyesi için fiil çekimleri konumuz zamanla güncellenecektir.
Fatih ALTUNBAŞ
eğitim
Almanca Okul Eşyaları Nelerdir?
Almanca Okul eşyaları nelerdir? Konumuz ile Almanca eğitimlerimize devam ediyoruz. Koronavirüs sürecinde uzak kaldığımız okullarımızı herkes gibi bizlerde özledik ve bu içeriğimizde okulda kullandığımız eşyaların Almanca hallerine bakmak istedik.
Fatih ALTUNBAŞ
eğitim
Almanca Nasıl Okunur? Almanca okuma kuralları
Almanca nasıl okunur? Almanca okumanın püf noktaları nelerdir? Almanca Okunuş Kuralları dersimiz ile karşınızdayız. Almanca’da her dilde olduğu gibi kurallar bulunmaktadır.
Fatih ALTUNBAŞ
eğitim
Almanca Sıra Sayma Sayıları Nelerdir? - 20’e kadar
Almanca Sıra Sayma Sayıları Nelerdir? Almanca Sıra sayma konularında bugün 20’ye kadar olan sıra sayılarını göreceğiz. 0–20 arasında ki sayma sayılarını yakından inceleyelim.
Fatih ALTUNBAŞ
eğitim
2 dakika’da Almanca Alfabe
Almanca Alfabesini 2 dakika içinde okunuşları ile birlikte öğrenin. Almanca dersleri , Almanca eğitimler
Ogesti SONDAKIKA
almanca dersleri
Almanca Aylar ve Mevsimler Konusu
Almanca Aylar ve Mevsimler, Almanca aylar nasıl okunur? Almanca derslerimize hoş geldiniz. Bu yazımızda Almanca mevsimler ve aylar üzerine sizlere bilgi vereceğiz. İçeriğimizde Aylar ile ilgili cümleler ve Mevsimler ile ilgili cümleleri de bulabilirsiniz.
Fatih ALTUNBAŞ
eğitim
Almanca Sayıların Yazılışı ve Okunuşu - Almanca Sayılar 100’e Kadar
Almanca Sayılar konusu ile karşınızdayız. Almanca sayıları ilk etapta 0-100 arası göreceğiz. Daha önceki Almanca derslerimizde olduğu gibi Almanca sayılar konumuzda iki başlık altında incelenecek. İsterseniz Sayılar konusuna göz atalım.
Fatih ALTUNBAŞ
eğitim
Almanca düzensiz fiiller / UnregelmäBige Verben
Almanca düzensiz fiiller konusu ile Almanca derslerimize devam ediyoruz. Düzensiz fiillerin Türkçe ‘de bir karşılığı yoktur. Çünkü Türkçe ’de düzensiz fiil diye bir kavram bulunmamaktadır. Güçlü fiiller olarakta adlandırabileceğimiz Düzensiz fiiller Almancada düzenli fiillere kıyasla 2’nci ve 3’üncü tekil şahıslarda çekim değişikliğine yani yumuşamaya uğrar. Ogesti Almanca Eğitimi
Fatih ALTUNBAŞ
eğitim
Mutlaka bilinmesi gereken Almanca İfadeler, sorular Neler?
Almanca günlük ifadeler ile Ogesti almanca derslerimize devam ediyoruz. İçeriğimizde Almanca selamlaşma Nasıl olur? Almanca Rica istek ifadeleri nelerdir? Almanca zaman ifadeleri nelerdir? vb. sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.
Fatih ALTUNBAŞ
eğitim
Almanca Artikeller 2 - Almanca Dersleri
Almanca Artikellerin Türkçe karşılığı yok Fakat, Türkçe’ye çevirirken “ön ek” olarak çevirebileceğimizi bir önceki konuda söylemiştik. Almanca Kelimeleri ezberlerken artikelleri ile ezberlemeye dikkat edelim diyerek konumuzun detaylarına geçelim.
Fatih ALTUNBAŞ
eğitim
Almanca Artikeller – Almanca Artikel Bulma “Der Die Das”
Almanca artikeller, artikel bulma Almanca ’da artikeller Türkçeye tam çevrilmediği için “ön ek “ olarak adlandırabiliriz. Bilindiği üzere Almanca önden eklemeli bir dildir. Almanca artikeller konusu çok önemli ve dikkat edilmesi gereken bir konudur. O yüzden bu konunun dikkatle takip edilmesi gereklidir. Sizlere aşağıda nasıl artikel bulacağınızdan da bahsedeceğiz. Nelerin artikel olduğundan bahsetmeye çalışacağız istisnaları olsa da, çünkü artikelleri bilmeden almanca okuma, yazma gibi eylemleri gerçekleştiremeyiz. Artikelleri kısaca almanca kelimelerin önüne gelen cümle parçası olarak tanımlayabiliriz.
Fatih ALTUNBAŞ
eğitim
Almanca Meslekler ve Türkçeleri – Almanca Dersler
Almanca meslekler ve Türkçeleri konumuz ile devam ediyoruz. Almanca ’da meslekler (DİE BERUFE) kadınlar ve erkeklerde değişir. Almanca meslek sorma, Almanca meslek isimleri, Almanca meslekler ile ilgili tüm her şeyi burada bulabilirsiniz. Farklı şekilde meslek sorma kalıpları da en altta bulunmaktadır.
Fatih ALTUNBAŞ
eğitim
Almanca Kendini tanıtma – Almanca Eğitim
Almanca olarak kendimizi nasıl tanıtırız? Sizin için almanca eğitimlerimize kendini tanıtma konusu ile devam ediyoruz. Sırasıyla Almanca Kendimizi Tanıtma kelimeleri, Almanca Kendimizi Tanıtma soruları, Almanca Tanışma Soruları, Almanca kendimizi tanıtma metni ile yeni konumuza başlayalım.
Fatih ALTUNBAŞ
eğitim
Almanca Düzenli Fiiller(Schwache Verben) – Almanca Dersleri
Almanca düzenli fiiller, Almanca ’da “Zayıf fiiller (schwache Verben)” olarak adlandırılır. Düzenli fiillerin çekimi Almanca ‘da çok basittir. Birçok fiil düzenlidir. Bu fiillerde Fiil Kökü hep aynı kalır. Fiil Köküne bir ek gelir ve bu ek kişiyi belirtir. Şahıslarda fiil kökü değişikliğe uğramaz ve olduğu gibi çekilir.
Fatih ALTUNBAŞ
eğitim
Almanca Saatler Konu Anlatımı / Almanca Saatler
Almanca Saatler Konu Anlatımı, Almanca Öğrenmek isteyenler için en önemli konulardan bir tanesidir. Almancada saatler belli başlı kurallara göre söylenir. Almanca saatler konumuz ile Almanca eğitiminizi daha ileri taşıyacaksınız.
Fatih ALTUNBAŞ
eğitim
Almanca Modal Fiiller Konu Anlatımı – Modal Fiiller Almanca
Almanca Modal Fiiller konu anlatımı, Modal fiiller konusu oldukça önemli bir konudur. Modal fiilleri hemen hemen her yerde kullanırız. Almanca ‘da 8 adet modal fiil olmasına rağmen bunlardan 6 tanesi çok sık kullanılır. Bugün hep birlikte bu modal fiilleri göreceğiz. Konumuza Modal Fiillerin Çekimleri ve Kullanımları ile başlayalım.
Fatih ALTUNBAŞ
eğitim
Almanca Alfabe Konu Anlatımı - Almanca Alfabe Konusu
Ogesti, Almanca Alfabe Konu anlatımı ile karşınızdayız. Almanca Derslerimize, Her Dilde olduğu gibi Almanca alfabe konusu ile başlayacağız. Yabancı dil öğrenirken ilk öğreneceğimiz konu o dilin alfabesidir. Sizler için alman alfabesinde bulunan harfleri ve o harflerin okunuşlarını hazırladık.
Fatih ALTUNBAŞ
eğitim
Daha fazla iletişimde kalalım :)
Bizden haberleri daha hızlı almak için sosyal medyadan takip edebilir
E-posta listemize kayıt olabilrisiniz.