Alışverişlerde kripto para dönemi

BitayPay, alışverişlerde kredi kartı ya da banka kartı kullanmaksızın dijital cüzdanlarda bulunan kripto paralarla ödeme yapma imkanı sunacak.
Paylaş

Türkiye’de ilk özelliği taşıyan ve ödeme sistemlerinde yeni bir dönem açan BitayPay ödeme sistemi, alışverişlerinde kripto para kullanmak isteyen herkesin sıfır komisyon ve blokaj süresi olmadan anında ödeme yapmasına imkan sağlayacak. Ayrıca, teknolojiyi yakından takip eden ve kripto paralara yatırım yapanlar, alışverişlerinde temassız ödeme imkanına da sahip olacak.

Hem hizmet vereni hem de alıcısını koruyan sistem

Temassız ödemelerin son zamanlarda en çok tercih edilen ödeme yöntemi olduğu ve virüs salgını sebebi ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun da temassız ödeme limitlerini arttırdığı bir dönemde, kripto paralar ile akıllı telefonlar aracılığıyla QR kodu okutarak ödeme yapmaya imkan verildi. Her geçen gün kripto paraları kullananların sayısındaki artıştan ilham alınarak geliştirilen BitayPay teknolojisi, hızlı ödeme imkanının yanı sıra geliştirilen yazılım sayesinde, kripto paraların fiyat değişkenliğini sabitleyerek, hem hizmet vereni hem de alıcısını kur farklılığından koruyor.

Bitaypay Ödeme Teknolojisi

Bitay Teknoloji CEO’su Niyazi Yılmaz: “Risksiz ve güvenli bir şekilde alışveriş imkanı artık Türkiye’de

Türkiye’de ilk özelliği taşıyan sistem ile ilgili bilgi veren Bitay Teknoloji CEO’su Niyazi Yılmaz: “Kendi yazılım ekibimizin yazdığı ve Yıldız Teknik Üniversitesi’nden atanan 2 akademisyen ve 1 bilirkişinin incelediği ve gelişimine katkı sağladığı borsamız, ülke ekonomisine katma değer yaratma potansiyeli sebebiyle devlet desteği de almaya hak kazanan bir yapı. Hayata geçirdiğimiz BitayPay sisteminde anında QR kodu ile temassız ve hızlı ödeme alabilmenin yanı sıra, kripto para sahiplerinin herhangi bir masraf ve kesintiye maruz kalmadan, ülke sınırları içinde risksiz ve güvenli bir şekilde ödeme alıp vermelerine olanak tanıyoruz. Alışveriş yapan kripto para sahiplerinin en kaliteli hizmeti almalarına ve işyerlerinin sunduğu anlık kampanyalardan yararlanmalarına olanak sunuyoruz. Kurulan sistem tamamen vergi mevzuatına uygun şekilde işliyor. Ayrıca kullanıcılara sunduğumuz faydaya ek olarak, BitayPay ile işyerlerine de ücretsiz altyapı olanağı sunuyor ve satışlarını arttırmaları yönünde onları destekliyoruz." dedi.

Bitay Teknoloji Hakkında

Bitay Teknoloji Türkiye’de ilk defa yapılmış olan Kripto Paralarla alışveriş imkanı sunan projelerini, 4 Ocak 2020 tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark ‘ta iki Profesör ve bir Bilirkişinin gözetiminde yapılan BitayPay; her ay T.C. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na geliştirme raporları sunularak yazılmıştır. Kullanılan BitayPay platformu Bakanlığın sağladığı ARGE teşviki ile geliştirilmiştir. 

Daha iyi bir fikrin mi var?
Sizde yazarlık yapabilirsiniz.

Fatih ALTUNBAŞ
Admin
Yayın tarihi:
17/06/2020
Etiketler
kriptopara, bitaypaynedir, bitayteknoloji, türkiye, haberler, istanbulhaberler
.
SONRAKİ
LGS ve YKS günleri sokağa çıkma yasağı geliyor
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter\\\'dan yaptığı paylaşımda Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sınavının yapıldığı günlerle ilgili önemli bir açıklama yaptı.
Fatih ALTUNBAŞ
fatih
BENZER İÇERİKLER
Afşin’de yüz yüze eğitim başladı
KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ, Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde okullarda yüz yüze eğitim, seyreltilmiş uygulamalarla ana sınıfı ve ilkokul 1’inci sınıflard..
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Dünya genelinde yeni tip koronavirüs vaka sayısı 25 milyon 413 bini aştı
Çin’in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde ortaya çıkan yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) dünya genelinde bulaştığı kişi sayısı 25 milyon 413 bini aş..
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Osmaniye’de PKK’lı teröristlere ait mühimmat ve yaşam malzemeleri ele geçirildi
Amanos Dağları’nda terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda tespit edilen sığınakta mühimmat ve yaşam malzemeleri bulundu.
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Daha fazla iletişimde kalalım :)
Bizden haberleri daha hızlı almak için sosyal medyadan takip edebilir
E-posta listemize kayıt olabilrisiniz.