Spor Endüstrisi için Kripto Para Geliştirildi

Blockchain tabanlı kripto para projesi Sportexcoin, spor kulüpleri, taraftarlar, sporcular ve yatırımcılar için yeni gelir kanalları oluşturma amacıyla faaliyete başladıklarını duyurdu. Kripto para gelişmeleri
Paylaş

Kripto para projesi Sportexcoin, Türkiye’de ve dünyada spor endüstrisine katkı sunmak amacıyla faaliyete başladıklarını açıkladı. Blok zinciri (blockchain) tabanlı kripto para olan Sportexcoin, projelerinin sporcu yetiştirme, e-spor turnuvaları düzenleme ve sporcu transferlerini destekleme gibi birçok özelliği bulunduğunu duyurdu. Dünyanın birçok ülkesindeki spor ve sağlık kurumlarından tam not aldığına açıklamasında vurgu yapan Sportexcoin, projelerinin spor camiasına gelecek vaat ettiğine dikkat çekti. Sportexcoin kurucu ortağı Bilal Yağcı, geliştirdikleri çözümlerle sporun bütün paydaşlarına gelirlerini artırıcı çözümler sunmayı amaçladıklarını söyledi.

Dünyanın En Büyük İki Kripto Para Borsası ile Anlaşıldı

Bilal Yağcı’nın verdiği bilgiye göre Türkiye, Amerika, İngiltere, Hindistan ve Ukrayna’dan 18 akademisyen ve 8 uluslararası blockchain danışmanının yer aldığı projenin 24 spor kulübü partnerliği bulunuyor. Sportexcoin, geçtiğimiz hafta dünyanın en büyük iki kripto para borsasıyla anlaşma yaptığını da açıkladı. Sportexcoin, bilinen kripto para projelerinin aksine spor camiasına odaklandığına dikkat çekti.Yapılan bilgilendirmede blockchain ve yapay zeka teknolojileri ile geliştirildiği belirtilen projede spor kulüpleri, taraftarlar ve sporcu alt yapısı için yeni gelir kanalları oluşturma imkanı verildiğine vurgu yapıldı. Taraftarlarla spor kulüpleri arasında da köprü vazifesi göreceği belirtilen projenin, taraftarların sporcu transferlerine katkı veya öneri sunmalarına imkan sağladığı da ifade edildi.

“Taraftarlar Söz Sahibi Olacak”

Sportexcoin kurucu ortağı Bilal Yağcı, proje ile spor endüstrisine özel uygulamalarla blok zinciri tabanlı ödeme çözümleri sunduklarını söyledi. Bireylerin, sporcuların, spor kulüplerinin, geliştiricilerin ve yatırımcıların aynı çatı altında hem finansal hem de operasyonel açıdan değer oluşturabildiğini söyleyen Yağcı, “Sportexcoin projesi ile spor endüstrisine farklı uygulamalar sunuyoruz. Farklı servislerle blok zinciri sistemini kolay, kullanılabilir ve erişilebilir hale getirmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

Sportexcoin’de Neler Var?

 

Sportexcoin projesinde amatör ve profesyonel sporcular, spor kulüpleri ve yatırımcılara özel uygulamalar var. Amatör sporculara motivasyon kaynağı olması için tasarlanan RunX uygulaması ile sporcular yürüyüş, koşu ve ortak spor aktiviteleri yaparak Sportexcoine kazanabiliyor. Kazanılan Sportexcoinler, spor kulüplerine yapılacak tekliflerde kullanılabiliyor; fiat ya da kripto paraya çevrilebiliyor ya da Sportexcoin’in anlaşmalı olduğu giyim teknoloji firmalarında kullanılabiliyor.

Sportexcoin, ClubX uygulaması ile de spor kulüplerine uçtan uca farklı hizmetler vermeyi amaçlıyor. Spor kulüpleriyle taraftarların doğrudan etkileşim kurabilecekleri bir uygulama olan ClubX sayesinde kulüpler, oyuncu transfer süreçlerinde taraftar gücünü arkalarına alabiliyor. Ayrıca, Spor kulüpleri Sportexcoin’in altyapısını kullanarak kendi kulüplerinin kripto paralarını oluşturabilecek. Sportexcoin’in MarketCap platformunu da “oyunlaştırma” metotlarıyla taraftarların, kulüplerin transfer bütçelerine katkıda bulunmasını sağlıyor. Tüm projeler bir araya geldiğinde her spor kulübü için oyuncu yetiştirmeden taraftar gelirlerine kadar her alanda uçtan uca hizmet sağlanmış oluyor.”

E-Sporda Yüksek İşlem Ücretlerini Sonlandırıyor

Sportexcoin kurucu ortağı Bilal Yağcı şöyle devam etti; “Sportexcoin, e-spor ya da mobil oyunlar ve oyun geliştiriciler için de benzersiz bir model sunuyor. E-spor alanında faaliyet gösteren geliştiriciler, oyun içi ekonomilerde yüksek işlem ücretleri ödemek zorunda kalıyor. Bu duruma çözüm sunan GameX uygulaması, oyun içi satışlarda Sportexcoin kullanılmasına olanak tanıyor. Kullanıcı dostu GameX, e-spor platformlarında işlem maliyetlerini minimize ediyor. Ayrıca, GameX API’leri sayesinde Sportexcoin turnuvaları düzenlenebiliyor. Turnuvalarda ödül olarak Sportexcoin dağıtılıyor. Böylece hem oyuncular hem de oyun geliştiriciler daha fazla kazanabiliyor.”

ogesti üyelik

Daha iyi bir fikrin mi var?
Sizde yazarlık yapabilirsiniz.

Ogesti SONDAKIKA
Sondakika Haberleri
Yayın tarihi:
07/07/2020
Etiketler
sportexcoin, kriptopara, blockchain, espor, gamex
Sondakika, Kahramanmaraş Haber, Adana Haber, Osmaniye Haber, Mersin Haber, Antalya Haber, Hatay Haber, Isparta Haber, Burdur Haber ve Almanca Eğitim Sayfası
SONRAKİ
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Gündemi Değerlendirdi
Sondakika.. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Gündemi Değerlendirdi. Konuşmasında Türkiye\\\'nin ekonomik durumu, Rtürk cezaları, Libya, Filistin meselelerine değinen Karamollaoğlu\\\'nun konuşmasından başlıklara haberimizden ulaşabilirsiniz.
Ogesti SONDAKIKA
ogesti
BENZER İÇERİKLER
Araç Pazarına Genç Girişimcilerden Girişim \"Arabamvar.com\"
Araç sahiplerinin, araç bakım ve onarım süreçlerindeki fiyatları hızla karşılaştırmalarına olanak sağlayan, kullanıcı yorumları ve değerlendirmeleriyl..
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Adana’da kopan elektrik telini kesmeye çalışırken akıma kapılan 2 kişiden biri öldü
Adana’nın Kozan ilçesinde elektrik direğinden kopan teli kesmeye çalıştıkları sırada akıma kapılan 2 kişiden biri öldü, diğeri ağır yaralandı...
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Almanca Saatler Konu Anlatımı / Almanca Saatler
Almanca Saatler Konu Anlatımı, Almanca Öğrenmek isteyenler için en önemli konulardan bir tanesidir. Almancada saatler belli başlı kurallara göre söyle..
Fatih ALTUNBAŞ
eğitim
Daha fazla iletişimde kalalım :)
Bizden haberleri daha hızlı almak için sosyal medyadan takip edebilir
E-posta listemize kayıt olabilrisiniz.