Osmaniye’de kiraladıkları evi atölyeye çeviren kadınlar, el işi çeyizlik üretip satıyorlar

Osmaniye’nin Sumbas ilçesinde Halk Eğitim Merkezi’nde açılan kursta el işi yapmayı öğrenen 12 ev hanımı, kurdukları atölyede ürettikleri çeyizlik ürünleri sosyal medya üzerinden satarak aile bütçelerine katkı sağlıyorlar.
Paylaş

İlçede açılan kursa giden kadınlar, 7 aylık sürede el işi ürünler yapmayı öğrendiler.

Kurs bitiminde bilgilerini pratiğe dökmek isteyen 12 kadın, kurs eğitmenleri Nilüfer Göçebe öncülüğünde kiraladıkları bir evi atölyeye çevirerek burada çeyizlik malzeme üretmeye başladılar.

Eli işiyle yaptıkları ürünleri sosyal medya üzerinden satan kadınlar, hem boş zamanlarını değerlendiriyorlar hem de para kazanıyorlar.

Kurs eğitmeni Nilüfer Göçebe gazetecilere yaptığı açıklamada, kadınların bir araya gelerek neler başarabileceğini göstermek istediklerini söyledi.

Kursu bitiren 12 kadınla bir araya gelerek üretim yapmaya başladıklarını anlatan Göçebe, "Kursumuzun bitiminde birlikte bir atölye açmaya karar verdik. Sırt sırta vererek kendi bütçemizle atölye açtık. Çeyizlik ürünler ve ev eşyaları üretiyoruz. Pazarlamasını genişletmek adına sosyal medya üzerinden satışa başladık. Nevresim takımı, yorgan, çarşaf, yastık, yatak örtüsü, pike, oya, masa örtüsü, sofra örtüleri, sedir, çekyat, çaydanlık ve minder örtüleri gibi ürünlerden sipariş alıyoruz. Kendi işimizin patronu olduk. Mücadele ediyoruz. Herkesin desteğini bekliyoruz." diye konuştu.

Kadınlardan Öznur Göçebe ise Sumbaslı kadınlar olarak kurs sonunda ürettikleri ürünlerin yoğun ilgi görmesi üzerine atölye açarak aile bütçesine katkıda bulunduklarını söyledi.

Üreten kadınlar olarak hem çalışacaklarını hem de kazanacaklarını kaydeden Göçebe, "Yaklaşık 7 ay süren kurs sonunda el becerilerimizin güzel olduğunu gördük. Kadınlar olarak bir atölye kurarak aile bütçemize katkıda bulunmak istedik. Bunu da yaptık. Ürünlerimiz yoğun ilgi görüyor. Hem üreteceğiz, hem kazanacağız." dedi.

                                                                                                                                              OSMANİYE (AA)

Daha iyi bir fikrin mi var?
Sizde yazarlık yapabilirsiniz.

Ogesti SONDAKIKA
Sondakika Haberleri
Yayın tarihi:
16/04/2021
Etiketler
ogesti, osmaniye
Sondakika, Kahramanmaraş Haber, Adana Haber, Osmaniye Haber, Mersin Haber, Antalya Haber, Hatay Haber, Isparta Haber, Burdur Haber ve Almanca Eğitim Sayfası
SONRAKİ
Antalya’da kendisine kesici aletle zarar veren kişi, hastaneye kaldırıldı
Antalya’da kapıyı kilitleyip, kendisine kesici alet ile zarar veren kişi, sağlık ekiplerince hastaneye götürüldü.
Ogesti SONDAKIKA
ogesti
BENZER İÇERİKLER
Kahramanmaraş’ta cezaevi firarisi hükümlü yakalandı
KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ, Kahramanmaraş’ta, uyuşturucu ticareti suçundan bulunduğu cezaevinden firar eden hükümlü yakalandı.
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Ak Parti Yüreğir İlçe 7. Kongresi için Geri Sayım Başladı
AK Parti Yüreğir İlçe Kongresi’ni 11 Ocak Pazartesi Günü, koronavirüs salgını dolayısıyla, başta maske, mesafe ve temizlik kuralları olmak üzere tüm t..
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Caretta Caretta, İzmir körfezinde kıyıya vurdu
İzmir Körfezi’nde kıyıya vuran caretta caretta, İzmir Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kurtarıldı ve dinlendirilmek üzere Sasalı’daki Doğal Y..
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Daha fazla iletişimde kalalım :)
Bizden haberleri daha hızlı almak için sosyal medyadan takip edebilir
E-posta listemize kayıt olabilrisiniz.