Olimpik ve paralimpik sporcuların yetiştirilmesiyle ilgili yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hazırlanan, Türkiye’yi temsil eden olimpik ve paralimpik sporcuların yetiştirilmesine ilişkin usul ve esasları düzenleyen yönetmelikte yapılan değişiklikler Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Paylaş

Resmi Gazete'de yayımlanan 1 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 216. maddesinde sonra eklenen A bendinde yapılan değişiklikler şöyle:

"1- Bakanlık tarafından her yaz ve kış olimpiyatlarına hazırlanmak amacıyla olimpik ve paralimpik spor dallarında 8 bin sporcu yetiştirilir. 

2- Yetiştirilecek sporcuların beslenme, barınma ve yol giderleri bakanlık tarafından karşılanır. Bu sporculara asgari ücretin net tutarını geçmemek üzere; yaş grupları, branş farklılıkları, sporcuların karşılaması gerek kişisel giderler gibi hususlar da dikkate alınarak, gerektiğinden farklı tutarlarda belirleme yapılmak suretiyle her ay harçlık ödenir. Bunlardan bir önceki olimpiyat ve paralimpik oyunlar ile dünya şampiyonasında ilk 3'e girenlere verilecek harçlık miktarı asgari ücretin net tutarının iki katına kadar arttırılabilir. Bu giderler bütçe tertibinden karşılanır. 

3- Bu maddenin uygulanmasına ilişkin usul ve esaslar, Hazine ve Maliye Bakanlığının görüşü alınarak Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından çıkarılacak yönetmelikle belirlenir."

AA

Daha iyi bir fikrin mi var?
Sizde yazarlık yapabilirsiniz.

Ogesti SONDAKIKA
Sondakika Haberleri
Yayın tarihi:
06/02/2021
Etiketler
resmigazete, olimpiyat, olimpik, sporcu, aa
Sondakika, Kahramanmaraş Haber, Adana Haber, Osmaniye Haber, Mersin Haber, Antalya Haber, Hatay Haber, Isparta Haber, Burdur Haber ve Almanca Eğitim Sayfası
SONRAKİ
Çocuğu kapıyı kilitleyince balkonda mahsur kalan kadını itfaiye kurtardı
Antalya’da çamaşır asmak için çıktığı balkonda, 2 yaşındaki kızının kapıyı kilitlemesi sonucu mahsur kalan kadını itfaiye ekiplerince kurtarıldı.
Ogesti SONDAKIKA
ogesti
BENZER İÇERİKLER
’’Turizmin başkenti’’ Antalya’da bayram tatili yoğunluğu yaşanıyor
Antalya’da gerek sahillerde gerekse kent merkezinde Kurban Bayramı tatili dolayısıyla yoğunluk yaşanıyor.
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Hatay’da denizde 3 ayrı noktada hortum oluştu
Hatay’ın Samandağ ilçesi açıklarında 3 farklı noktada oluşan hortum, vatandaşların cep telefonu görüntülerine yansıdı.
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Sağlıkçılara Tatil İndirimi Uygulanacak mı?
Sağlık-Sen ile Oylat A.Ş, Sağlık-Sen üyeleri ve aileleri indirimli tatil planı için bir araya geldiler. Sendika üyelerinin güncel fiyat listesi üzerin..
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Daha fazla iletişimde kalalım :)
Bizden haberleri daha hızlı almak için sosyal medyadan takip edebilir
E-posta listemize kayıt olabilrisiniz.