Mısırlı Gazeteciden Türkiye Açıklaması, ’’Biden Erdoğan’ı Düşürecek mi?’’

Mısırlı Gazeteciden Türkiye Açıklaması, ’’Biden Erdoğan’ı Düşürecek mi?’’ Mısırlı Gazeteci Sabır Meşhur, Biden’in zaferi sonrası nasıl bir yol izleyebileceğini yorumladı. Türkiye’nin zayıf noktalarını Kullanacak mı? Türk Medya’sının durumu ne olacak?
Paylaş

Sabır Meşhur, Biden'in kazanmasından sonra, Dünya'nın daha doğrusu Erdoğan, Sisi ve Bin Selman'ın durumunun ne olabileceği hakkında açıklamalarda bulundu. Konuşmasına Joe Biden'in seçim öncesi bu üç kişiyi düşürmeyi planladığını açıkça ifade ettiğini hatırlatarak başlayan Meşhur, Başkanlık seçimini kazanan Joe Biden'in bunu yapıp yapmayacağını merak ettiğini söyledi. 

Sisi ve Bin Selman'ın Erdoğan Düşmanlığı

Joe Biden'in açıkladığı bu üç ismin birbirine düşman olduğunu hatırlatan Gazeteci Meşhur, bu üç ismi aynı anda hedef almasının garip olduğunu söyledi.

Erdoğan'ın Akıbeti ne olacak?

Biden seçim öncesi Erdoğan'a karşı açıklamalarda bulunmuştu. Bunun sebebinin Erdoğan'ın yaptığı iki büyük gelişme olduğunu söyleyen Meşhur, Erdoğan'ın en büyük gelişmelerinden ilkinin Türkiye'nin bölünmesine engel olduğunu ifade etti. 

Konuşmasının devamında Irak, Suriye, Yemen, Sudan, Libya'nın bölündüğünü, Cezayir'de ise yeni çıkan anayasa ile yavaşça bölünmenin başladığını söyleyen Meşhur. Cezayir'de yeni anayasa ile birlikte İki bayrak, iki dil, her bölgenin farklı anayasası gibi bölünme işlemlerinin devam ettiğini vurguladı. Cezayir gibi Fas'ta da durumun aynı olduğunu hatırlatan gazeteci, "Fasta'da bölünme işlemleri devam ediyor" dedi.

2013 Yılında Gezi parkı olayları

Sırada Mısır ve Türkiye Var

Bir önceki Mısır devlet başkanı Muhammed Mursi'nin Mısır'ı bölünmeye karşı koruduğunu hatırlatan gazeteci, Masonların Erdoğan'ı 2013 Yılında Gezi olayları ile devirmeyi planladıklarını, Mursi ve Erdoğan'ın aynı tarihte devrilmesini belirlediklerini söyledi.

"Erdoğan direndi ve Masonların çabaları boşa çıktı. Boşa çıkmama gibi bir durum söz konusu olsaydı, Türkiye'de iç savaş ve bölünme planları hazırdı" diyen gazeteci.

Türkiye Halkı Devletine Sadık

Gazeteci Meşhur, "Türkiye İslam dini ile yönetiliyor, Türkiye'de İslam'ı zayıflattığınızda Hükümeti de düşürürsünüz." dedi.

Geçmişe dönüp bakılması gerektiğini hatırlatan Meşhur, Türkiye'de eskiden İslam dini zayıftı Türk askerleri nerede savaşıyordu? Sorusunu sordu.

Türkiye İçinde Savaş

Türk askerinin Erdoğan öncesinde Türkiye sınırları içinde savaştığını söyleyen Meşhur, PKK ile Türkiye'nin Türk sınırları içerisinde çatıştıklarını ifade etti.

İslam, İç Savaşın Önüne Geçti

Gazeteci Meşhur,"2002'den sonra Türkiye'nin yaptığı atılımlar İslam dininin yükselişi ile Türkiye içerisinde devam eden çatışma kalmadı. Türkler, düşmanları ile sınırlarının ötesinde (Irak, Suriye, Azerbaycan, Ermenistan, Libya) çatışmalara başladı" dedi. Burada Dikkat edilmesi gerekenin savaşın “bittiği” değil savaşın “sınır ötesinde” devam ettiği konusunun önemli olduğunu ifade eden Meşhur.

2013 Gezi Parkı Olayları Boşa Çıktı - Hedef 2016

2013 yılında Mursi ve Erdoğan'ı aynı tarihte devirmek için başlatılan karmaşadan Erdoğan'ın akıllıca çıktığını söyleyen Meşhur. Masonların yaptığı tüm hazırlıkların ( Erdoğan nasıl düşürülecek? Erdoğan düşünce iç savaş nasıl başlayacak? İç savaşa müdahil olmak için yurt dışından gelecek askerler ülkeye nasıl girecek?) boşa çıktığını ve bu hedefin 2016 yılında yapılan darbe girişimine kadar ertelendiğini, dikkatlice bakan herkesin anlayabileceğini söyledi. 2016 Yılında gerçekleşen Darbe girişimininde başarısız olması sonucu 2013 yılında beri ertelenen planın Biden ile tekrar başlayabileceğini ifade etti.

Erdoğan'ın İkinci Doğuşu

Tüm hedeflerinin boşa çıktığını gören Masonlar, Erdoğan'ın işlediği ikinci gelişime karşı savaşıyorlar. Masonların bölmek için uğraştığı ve buna direnen birisine karşı suçlu gözüyle baktıklarını ve Erdoğan'ın bölünmeyi engelleyerek ikinci suçunu işlediğini söyleyen Meşhur. Masonların planlarına engel olan Erdoğan'ın ortadan kaldırmak için farklı yollar deneyebileceklerini ifade etti.

  • Türkiye'de Halk Ayaklanması
  • Masonların planlarının diğer ülkelere baktığınızda bu şekilde gerçekleştiğini söyleyen Meşhur, Masonların Madem Biz Erdoğan'ı olaylar ve Darbe ile düşüremedik “İç isyan başlatalım” gibi düşüncelerde olabileceklerini sözlerine ekledi.
  • Olaylara Masonların gözüyle bakılması gerektiğini, savaş sırasında daima düşman tarafından bakmalıyız ki doğru kararlar verelim diyen Meşhur. 

Türk Dünya Devleti olma Yolunda

Türkiye Dünya Devleti Olma Yolunda

Türkiye'yi, Suriye, Mısır, Libya, gibi İç savaşa sürüklemeye çalışan masonların hedeflerini boşa çıkartıp, Türkiye'yi akıllı politikalar ile Dünya devletleri arasına sokmaya çalışan Erdoğan'ın Türkiye ile birlikte “Osmanlı iştihamını” tekrar istediğini ifade etti. 

Türk askerinin artık Dünya'ya açıldığını söyleyen Meşhur, dikkatlice baktığınızda Türk askeri Libya’da, Türk askeri Suriye'de, Türk askeri Irak'ta, Türk generalleri Azerbaycan’da, Türkiye silah üretmeye başladı. Erdoğan Masonlar tarafından bakıldığında Kontrol dışına çıktı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Öncesi Türkiye

Erdoğan Öncesi

Erdoğan öncesinde Avrupa’nın Türkiye'ye bakışını hatırlatan Meşhur, Avrupalılara göre "Türkler Ameledir. Onlar bizim yanımızda çalışır. Biz fabrika açarız onlar işçimiz olur." Mesela bir Fransız gelir kendi adına Türkiye'de üretim yapar ve Türk işçi çalıştırır. Fakat Erdoğan Bugün " Başkaları adına değil Kendi adımıza üretim yapacağız, Biz kendi silahlarımızı, uçaklarımızı üreteceğiz." diyor. Diyen Meşhur. Tabii ki bunun Erdoğan'ın, Türkiye'nin bölünmesine engel olmasından daha önemli bir istek olduğunu ve masonların buna karşı hamlelerinin olacağını hatırlattı. 

Dış etkenler, Koronavirüs ve Türk lirasının değer kaybı

Erdoğan'a karşı savaş açan güçlerin yanında Türkiye'yi zorlayan etkenlerden bir tanesinin koronavirüs olduğunu söyleyen Meşhur.  Koronavirüs ‘ün Türkiye ekonomisine çok ciddi zararları var. Yıllık bazda hesapladığımızda 40 Milyar dolara yakın bir zarar söz konusu, fakat korona sadece Türkiye'de değil, diyen Meşhur. Sisi'nin koronavirüs sebebi ile 11 milyar dolar borç aldığını ve  buna ek olarak körfez borçlarını ertelediğini bunlarında 13 Milyar dolara yakın olduğunu, Koronavirüs ‘ün Sisi'ye maliyetinin 24 Milyar dolar olduğunu, Erdoğan'a ise en az 40 Milyar dolar bir maliyetinin olduğunu söyledi. (Turizm ve diğer kayıplar haricinde harcamalar) Bunlar Türk lirasının değer kaybetmesinin başlıca nedenleri arasında. Dedi.

Biden, Erdoğan'ı düşürebilecek mi?

Biden'in seçim öncesi ifade ettiği gibi muhalefeti destekleyerek bunu başarabileceğini söyleyen Meşhur. Bunun başlıca sebebinin şuan ki Türk lirasının değer kaybının Erdoğan'a olumsuz yansıması olduğunu söyledi.

Türk Medyası Ogesti

Türkiye'nin Medyası Yok!

Türkiye'nin zayıf yanlarından en önemlisinin medya'sının olmamasını söyleyen Meşhur. Ne kadar üretim yaparsanız ne kadar iyi işler başarsanız da, bunu Dünya'ya anlatan bir medyanız olmadığında bunların bir öneminin olmadığını, Türk medyasında olan birçok şirketin güven sorunu olduğunu, Sadece dışarıda değil ülkenin içerisinde de bir medyasının olmadığını söyleyen Meşhur.

Türkiye'de Medyaları Kim Yönetiyor?

Bunun cevabının basit olduğunu, Türkiye’nin kendi içinden bildiği birçok Medya’nın Masonlar tarafından yönetildiğini ifade etti. Hükümet yanlısı veya muhalif medya diye ayırmıyorum diyen Meşhur, Türkiye'de bulunan medyaların çok az bir kısmının Türk medyası olduğunu söyledi. 

Devletin hükümeti var, Meclisi var, Askeri var, Silahı var fakat medyası yok!  Bu açıklamasına örnek veren Meşhur," Bir adam düşünün çok güçlü ama dilsiz" Türkiye'de aynen bu durumda dedi.

Biden'in Erdoğan'ı,  Ekonomi, Medya veya Savaş ile düşürebileceğini söyleyen Meşhur. "Türkiye'yi etrafındaki Müslümanlar ile batırmak isteyebilir" dedi.

Dış tehlikeler Çok detaylı Araştırılmalı

Araplar aslında Türkiye ile beraber lakin, Avrupa ve ABD istihbaratı Türkiye'deki bütün elit Arapları almak istedi ve bunu başardı. Ne kadar okumuş, lider Arap varsa Avrupa’nın bunları aldığını söyleyen Meşhur. Avrupa'nın, Türkiye'ye gelmek isteyen Araplara ABD'ye gel. Kanada'ya gel gibi sözler ile onları aldığını ifade etti. 

15 Temmuz Darbe Girişimi

Türkiye Arapların Avrupa'ya gitmesine izin verdi

  • Türkiye'nin, Avrupa'nın bu planına karşı çıkmak yerine destek olduğunu söyleyen Meşhur," Avrupa nerede okumuş, Lider ve zengin Arap varsa bunları seçerek aldı. Türkiye bürokrasisi buna izin verdi. "dedi. 

Sisi'ye Muhalif okumuş bir Arap geldiğinde "Türkiye'de yaşamak istediğini söylediğinde" Türk bürokrasisi onu geri çevirdi. "Git Sisi'den izin al" dedi ve o Arap’ın bu sebeple Sisi'ye dönmek yerine Avrupa'ya gittiğini, Türk bürokrasisi burada Arap liderlerine Türkiye'ye gelmeyin Kanada'ya İsveç'e gidin dediğini ifade etti. 

Medya, Ekonomi ve Savaş Türkiye'nin üç zaafı bunlar Erdoğan'ın düşmesinde önemli rol oynayacaktır." diyen Meşhur, " Erdoğan'ın düşmesi ile birlikte iç savaşın başlayacağını" ifade etti. 

Türkiye Erdoğan mı?

Bu sorunun cevabı basit, Tabi ki hayır. Lakin Erdoğan Türkiye'yi temsil ediyor. Birçok kişi bilir ki, Savaş sırasında Hedefiniz asla ordu değildir. Ordunun başında ki adamdır. Devlet Reisini, Düşman komutanını öldürdüğünde ordu ne kadar güçlü olursa olsun dağılacaktır. Tarihte bunun birçok örneği var diyen Meşhur.

Üst tabaka ve Erdoğan ilişkisi

İç savaş durumunda 15 Temmuz'da olduğu gibi Ellerinde bir liste olacak ve bu liste Reisi ve üst tabakada kim varsa onları kapsayacak, Tarihte bunun birçok örneği var. O listedeki kişiler öldürülürse ülkeyi karanlık bir gelecek bekleyecektir. Bu kişiler İç İşleri Bakanı, Mit başkanı, Erdoğan, Meclis başkanı olacaktır. Çünkü bunlar ülkenin beynidir. Hangi ülke olursa olsun bu kişiler öldüğünde Ülke ayakta kalamaz. Bir insan düşünün beynini aldığınızda kalbinin çalışması, yürümesi ne kadar işinize yarar? Beyninize darbe aldığınızda beyin kanaması olur ve sonunda tamamen iradesiz ve akılsız kalırsınız. Biden kesinlikle Türkiye'nin üç zayıf noktasını kullanacaktır. 

Türkiye'nin Güçlü Yönleri

Türkiye'nin her ne kadar medya, ekonomi ve savaş alanında zaafları olsa da güçlü yönleri de bulunuyor. Bunun ilki Türk halkı, Erdoğan'ın siyasi zekâsı, Devletlerarası zıtlıklar. 

Erdoğan'ın zıtlıkları çok iyi kullandığını söyleyen Meşhur," ABD Rusya karşıtı yollar izlediğinde, Erdoğan Rusya'nın yanında oluyor. Erdoğan bu oyunları Obama'ya oynadığı gibi Biden'e de oynayabilir. 

Müslümanlar Zayıf Durumda

Gazeteci Sabır Meşhur, ”Müslümanlara Dünya genelinde bakıldığında zayıf durumdalar, Bu ırk farketmezsizin Türk olsun başka bir ırk olsun zayıf durumdayız. Lakin Müslümanlar, İslam ülkelerinin Harbe ve musibete düşmemesi için küçücük bile olsa bazı icraatlar yaparlarsa Allah onlara zafer verecektir. Ne yazık ki çoğu Müslümanda fikir tembelliği var. Durumu kurtarmak için az bir çabaya ve harekete ihtiyaç var. Neticede Biden: Sisi, Bin Selman veya Erdoğan bunlardan birini gerçekten düşürecek mi? Çünkü Trump seçilmeden önce Araplar ile arası kötüydü ve sürekli düşüreceğini ifade ediyordu fakat yapmadı. Geleceği sadece Allah bilir" sözleri ile konuşmasını tamamladı.

Sabır Meşhur Sosyal medya Hesapları; Twitter , Facebook

Ogesti Sosyal Medya: Twitter, İnstagram

 

Daha iyi bir fikrin mi var?
Sizde yazarlık yapabilirsiniz.

Ogesti SONDAKIKA
Sondakika Haberleri
Yayın tarihi:
08/11/2020
Etiketler
misir, erdogan, turkiye, joebiden, abdbaskani, sisi, binselman, sabırmesru, turkiyeninzayisnoktalari, turkhalki, 15temmuz, dunyaulkeleriarasindaturkiye, turkiyedeicsavas
Sondakika, Kahramanmaraş Haber, Adana Haber, Osmaniye Haber, Mersin Haber, Antalya Haber, Hatay Haber, Isparta Haber, Burdur Haber ve Almanca Eğitim Sayfası
SONRAKİ
Kovid-19’un ’’fedakar savaşçıları’’ hemşireler yaşadıkları zorlu süreci anlattı
Mersin Üniversitesi (MEÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi yeni tip koronavirüs (Kovid-19) polikliniğinde görevli hemşireler Zehra Güler ve Zeynep Toraç, salgının başından bu yana özverili çalışmalarını sürdürüyor.
Ogesti SONDAKIKA
ogesti
BENZER İÇERİKLER
Antalya’da otomobiller çarpıştı 4 kişi yaralandı
ANTALYA HABERLERİ, Antalya’nın Manavgat ilçesinde iki otomobilin çarpıştığı kazada yaralanan 4 kişi hastaneye kaldırıldı.
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Adana’da polis pitbull cinsi köpekleri topladı
Adana’da polis, beslemesi yasak olan 9 pitbull cinsi köpeği sahiplerinden alarak hayvan barınağına teslim etti.
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Kahramanmaraş’ta gönüllüler yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı
Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde, yoğun kar yağışının ardından yaban hayvanlarının aç kalmaması için Elbistan Arama Kurtarma Derneği (ELKUD) üyeler..
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Daha fazla iletişimde kalalım :)
Bizden haberleri daha hızlı almak için sosyal medyadan takip edebilir
E-posta listemize kayıt olabilrisiniz.