Milletvekili Aylin Cesur: \"Sosyal Medya Yasası Bir İntikam Yasasıdır\"

TBMM’nde dün görüşülen Sosyal Medya Yasası üzerine İYİ Parti adına bir konuşma yapan Milletvekili Dr. Aylin Cesur iktidara seslendi ve en çok gençlerin kullandığı ama artık çağdaş dünyanın iletişim yolu olan ve herkesin kullandığı sosyal medyaya yasaklar gelmesini eleştirdi.
Paylaş

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM) kürsüsünde konuşan İyi parti Isparta Milletvekili Aylin CESUR birçok kullanıcı gibi sosyal medyanın düzenlenmesi hakkında tepkisini dile getirdi. Cesur'un sosyal medya yasası tepkisine Ara başlıklar halinde haberimizde ulaşabilirsiniz. 

 

"OYMOYYOK’a KARŞI HAZIRLANMIŞ BİR YASADIR"

Milletvekili Cesur, sosyal medya yasasının, gençlerin daha çok yeni olarak OYMOYYOK sloganı ile verdiği tepkinin iktidar tarafından bir cezalandırmaya tabi tutulduğunu ve düşünülmeden hazırlanmış bir tepki Yasası olduğunu söyledi. Daha birkaç hafta önce Netflix'te yaşanan ve Türkiye'nin milyonlarca lira dizi ihracatı gelirini çöpe attığı, yüzlerce sektör çalışanının işsiz kaldığı RTÜK-Netflix tartışmasının ardından iktidar ve küçük ortağınızın hedefinde bu defa dünyada milyarlarca kullanıcıya sahip Twitter, Facebook, Instagram gibi sosyal medya platformlarının olduğunu belirtti ve  daha bu olayın kırkı çıkmadan önümüze bir kanun teklifi getirdiniz, "manidar" diye de ekledi.

 

GENÇLER İŞSİZ, UMUTSUZ AMA CESUR VE KARARLI

Bu platformları en çok gençlerin kullandığına dikkat çeken Milletvekili Aylin Cesur; “Gençlerimiz cesur, gençlerimiz kararlı ve sabırlı. Seslerini duymadınız, bu defa duydunuz sandık, sanmışız çünkü duyup da çözüm üretmek yerine elinizde kalan son mermiyi de onları cezalandırmakta değerlendirdiniz dedi ve ekledi: madem gençler "Oy moy yok" dediler, intikamı acı olsun  diyerek bu yasayı sezon finali olarak koydunuz önümüze”

 

AMAÇ UNUTULMASI İSTENEN İÇERİKLERİ KALDIRMAK

Esas getirilmek istenenin, getirilecek sınırlamalarla bu platformları yıldırmak ve kaçırmak, meydanı da havuza bırakmak diyen Cesur; kısaca, yasanın bir amacının da içerik kaldırmak olduğunu belirtti.

Cumhuriyet tarihi boyunca işsizlerin çalışanlardan daha fazla olduğu bir dönemin görülmediğini ekleyen Aylin Cesur; gelin, sorunları çözün, biz size yardım da edelim ama vatandaşın derdini haykıracağı iletişim kanallarını zapturapt altına almayın diye seslendi.

 

DİZİNİN SONU BELLİ:

TÜRKİYE’NİN YOLU, ATATÜRK’ÜN YOLU

Sezonu böyle kapatsanız da bilesiniz ki bu dizinin sonu belli, onu da ben söyleyeyim: Büyük Atatürk'e dil uzatılamayan, uzatan ve lanet okuyanların tıpkı gittiği yerde Türklükten istifa etse bile barınamayan, Sarayın Şeyhülislamı Mustafa Sabri gibi kaçacak yer arayan veya kalırsa da Türkiye Cumhuriyeti adil mahkemelerinde yargılanacağı hukuk devleti Türkiye.

 

ALİ ERBAŞ İSTİFA ETMELİ

Diyanet İşleri Başkanı o zat istifa etmelidir, etmezse o kurum yok hükmündedir şeklinde Erbaş’ı istifaya çağıran Milletvekili Aylin Cesur; Türkiye Cumhuriyeti'nin yolu belli dedi ve AK Parti Milletvekilleri SALİH CORA ve RECEP ÖZEL’in Hadi oradan ya, hadi oradan diye bağırması üzerine, “Niye savunuyorsunuz? Niye savunuyorsunuz? Siz mi yaptırdınız?  diye sordu ve Milletvekilleri tarafından alkışlarla karşılandı.

Türkiye’nin çağdaş bir cumhuriyet olduğunu ve doksan yedi yıl boyunca böyle geldiğini, gelen ve giden iktidarlarla böyle devam ettiğini ve demokrasi zemininin de dışında yaşananların ve bunalımların da cumhuriyetin temelini sarsamadığını sözlerine ekledi.

 YOLCUDUR ABBAS BAĞLASAN DURMAZ

Tepki yasalarının yapana faydası olmadığını, olmayacağını söyleyen Cesur, sözlerini “neyi yasaklarsanız yasaklayın yolcudur Abbas, bağlasan durmaz” diye tamamladı ve alkışlarla kürsüden uğurlandı.

üyelik

Daha iyi bir fikrin mi var?
Sizde yazarlık yapabilirsiniz.

Ogesti SONDAKIKA
Sondakika Haberleri
Yayın tarihi:
30/07/2020
Etiketler
sosyalmedya, sosyalmedyaduzeni, iyiparti, iyipartimilletvekil, aylincesur
Sondakika, Kahramanmaraş Haber, Adana Haber, Osmaniye Haber, Mersin Haber, Antalya Haber, Hatay Haber, Isparta Haber, Burdur Haber ve Almanca Eğitim Sayfası
SONRAKİ
TÜGİAD Ankara Şubesi’nden Kurban Bayramı Mesajı
Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD) Ankara Şubesi Başkanı Zafer Yıldırım, Kurban Bayramı nedeniyle başta TÜGİAD ailesi olmak üzere tüm İslam aleminin bayramını kutlayarak bir tebrik mesajı yayınladı.
Ogesti SONDAKIKA
ogesti
BENZER İÇERİKLER
Amazon’da Prime Day için geri sayım başladı
Amazon Prime üyeleri, 12 Ekim’i 13 Ekim’e bağlayan gece yarısı başlayacak ve 48 saat devam edecek Amazon Prime Day indirimleriyle binlerce üründe fırs..
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Okulların açılış tarihi ertelendi
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bilim kurulu toplantısı sonrası açıklama yaptı
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Marketten hırsızlık yaparken gelen müşteriye ekmek sattı, kasaya 5 lira bırakıp kaçtı
Antalya’da marketten 700 lira çalan hırsızın, bir müşteriye ekmek satması ve kasaya 5 lira bırakması güvenlik kamerasına yansıdı.
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Daha fazla iletişimde kalalım :)
Bizden haberleri daha hızlı almak için sosyal medyadan takip edebilir
E-posta listemize kayıt olabilrisiniz.