Mersin’deki Çamlıbel Balıkçı Barınağı’nın çehresi Marina Projesi ile değişecek

Mersin’in Akdeniz ilçesindeki Çamlıbel Balıkçı Barınağı çevresinde hayata geçirilmesi planlanan Marina Projesiyle, 60 bin metrekarelik kapalı alanda ticaret merkezi oluşturulacak.
Paylaş

Akdeniz Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Çamlıbel Mahallesi'ni ziyaretinde vatandaşların taleplerini dinledi.

Çamlıbel Balıkçı Barınağını da gezen Gültak, balıkçı esnafıyla görüşüp bölgede hayata geçirilmesi planlanan Marina Projeyle ilgili bilgi verdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Gültak, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun destekleriyle bölge için bir proje hazırlandığını belirtti.

Gültak, Çamlıbel'in çehresinin modern bir projeyle değişeceğini bildirerek, şunları kaydetti:

"Şehrimizin ortasında kalan bu marinamız, çok modern, yaklaşık 60 bin metrekare kapalı alana sahip, birçok mağazaların olduğu önemli bir ticaret merkezine dönüşecek. Tüm iskeleler kalkacak, 450 teknenin yanaşacağı modern bir alan olacak. Su sporlarının yapılabileceği bu alana yatlar gelecek. Tabi amatör balıkçılarımız burada kalacak. Ekmek arası balık satan tekne sahibi kardeşlerimiz de Atatürk Parkı içerisinde yapacağımız iskelelere taşınacak. Böylelikle hem Çamlıbel hem de merkezde olan tüm esnafın olumlu etkileneceğini düşünüyoruz. Şehrimize renk katacak, şehrimize lig atlatacak bir projedir. Santrifüj ve sondajla ilgili çalışmaları bitti. Şu an ÇED raporları süreci devam ediyor. Bu süreçler bittiğinde de yıl sonuna doğru ihalesine çıkılacağını tahmin ediyoruz."

                                                                                                                                                   MERSİN (AA)

Daha iyi bir fikrin mi var?
Sizde yazarlık yapabilirsiniz.

Ogesti SONDAKIKA
Sondakika Haberleri
Yayın tarihi:
07/04/2021
Etiketler
ogesti, mersin
Sondakika, Kahramanmaraş Haber, Adana Haber, Osmaniye Haber, Mersin Haber, Antalya Haber, Hatay Haber, Isparta Haber, Burdur Haber ve Almanca Eğitim Sayfası
SONRAKİ
Antalya’da 15 aydır haber alınamayan kişinin cesedi foseptikte bulundu
Antalya’da yaklaşık 15 aydır kayıp olan kişinin cesedi foseptikte bulundu. Ekipler olay yerinde çalışma yaptı.
Ogesti SONDAKIKA
ogesti
BENZER İÇERİKLER
İzmir’de Ambulans Şoförüne saldırı Gerçekleşti
Türk Sağlık Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Barış Koçak, İzmir’de minibüs şoförünün ambulans şoförüne gerçekleştirdiği saldırı ile ilgili açıklamada bul..
Ogesti SONDAKIKA
haberler
AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman\'dan Amanos Tüneli Projesi açıklaması:
AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, “Amanos Tüneli Projesi tamamlandı, kazma vurma aşamasına geldik.“ dedi.
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Türk Silahlı Kuvvetlerine sınırsız teknoloji desteği
Türk savunma sanayisinin zırhlı kara aracı üreticisi FNSS, güvenlik güçlerinin kullandığı araçlara sınır ötesinde ve zorlu şartlarda teknolojinin yard..
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Daha fazla iletişimde kalalım :)
Bizden haberleri daha hızlı almak için sosyal medyadan takip edebilir
E-posta listemize kayıt olabilrisiniz.