Manavgat’taki orman yangınını söndürme çalışmaları devam ediyor

Arama Kurtarma Derneği (AKUT) Genel Başkanı Recep Şalcı, tüm yardım kuruluşlarının imkanlarını seferber ederek, Manavgat’a destek olduğunu bildirdi.
Paylaş

Şalcı, yaptığı açıklamada, Antalya'nın Manavgat ilçesinde 4 farklı noktada başlayan, rüzgarın da etkisiyle şiddetini artırarak devam eden yangının söndürülmesi için çalışmaların sürdürüldüğünü belirtti.

Recep Şalcı, yangının söndürülmesi için AFAD, UMKE, İnsani Yardım Vakfı (İHH), Türk Telekom Arama ve Kurtarma Ekibi (TTAKE), Suda Arama Kurtarma Derneği (SKUT), Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) ve çok sayıda itfaiye ekibinin yanı sıra, AKUT'un da aktif görev aldığını vurguladı.

- AKUT ekibi, 28 kişiyi güvenli bölgeye tahliye etti

Çalışmalara devam edildiğini aktaran Şalcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

"AKUT Alanya, Antalya, Kaş, Kalkan ekiplerinin 14 gönüllü ve 4 araçla katıldığı çalışmalarda, şimdiye kadar yangın felaketinden etkilenen 24 yetişkin, 4 çocuk ve 6 hayvan, AKUT ekipleri tarafından güvenli bölgeye tahliye edildi. Çalışmalara katılmak üzere AKUT Ankara, Niğde ve Fethiye ekipleri hazır beklerken, AKUT İstanbul ekibi de bölgeye lojistik destek sağlıyor. AKUT Marmaris, Mersin ve Bodrum ekipleri de bölgelerinde çıkan yangınları söndürme çalışmalarına destek olmak üzere operasyonlara dahil oldular. AFAD, UMKE, İHH, TTAKE, SKUT, TRAC, itfaiye ekipleri ve AKUT olmak üzere tüm yardım kuruluşları imkanlarını seferber ederek Manavgat'a koştular."

Şalcı, başta Antalya ve Manavgatlılar olmak üzere tüm Türkiye'ye geçmiş olsun dileklerini ileterek, yangının daha büyük noktalara ulaşmaması için çalıştıklarını kaydetti.

Daha iyi bir fikrin mi var?
Sizde yazarlık yapabilirsiniz.

Ogesti SONDAKIKA
Sondakika Haberleri
Yayın tarihi:
29/07/2021
Etiketler
ogesti, antalyamanavagat
Sondakika, Kahramanmaraş Haber, Adana Haber, Osmaniye Haber, Mersin Haber, Antalya Haber, Hatay Haber, Isparta Haber, Burdur Haber ve Almanca Eğitim Sayfası
SONRAKİ
Bakanlar, orman yangınlarıyla ilgili Antalya’da konuştu
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, yangınları kontrol altına alma mücadelesinin devam ettiğini belirterek, ’’Elbette kontrol altına alacağız. Ancak bu biraz zaman alabilir ama devlet tüm kurumlarıyla burada.’’ dedi.
Ogesti SONDAKIKA
ogesti
BENZER İÇERİKLER
İyi Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet ÇABUKEL,’’Kahramanmaraş’ta Deprem An meselesi’’
İyi Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet ÇABUKEL Kahramanmaraş’ta gerçekleşmesi beklenen Depremi ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Kahramanmaraş’ta emniyet personelinden milli sporcuya moral ziyareti
Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Tokyo Paralimpik Oyunları’nda Türkiye’yi temsil edecek milli yüzücü Sevilay Öztürk’e ziyarette bulundu...
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Burdur’da yıldırım düşen minare yıkıldı
Burdur’un Kemer ilçesinde yıldırım düşen caminin minaresi yıkıldı, çatısında hasar oluştu.
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Daha fazla iletişimde kalalım :)
Bizden haberleri daha hızlı almak için sosyal medyadan takip edebilir
E-posta listemize kayıt olabilrisiniz.