İYİ Partili CESUR, Sağlık Çalışanlarını ve Esnafı Ziyaret Etti: Devlet, Gereken Desteği Yapamadı

İYİ Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, Isparta’da üniversiteleri, sağlık çalışanlarını ve esnafı ziyaret etti. Cesur, sağlık çalışanlarına, ’Sizi koruyacak tedbirlerin zamanında ve tam alınmasını ilk günden beri Meclis kürsüsünden dile getirdim. Önergeler verdim ama iktidar tarafından reddedildi’’ dedi. Esnafın sorunlarını dinleyen Cesur, ’’Devlet gereken desteği de yapamadı, yapılan da çok yetersiz kaldı’’ diye konuştu.
Paylaş

İYİ Partili Cesur, parti heyetiyle Isparta'da esnafı, sağlık çalışanlarını ve üniversiteleri ziyaret etti. Cesur, Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü İlker Hüseyin Çarıkcı’dan ve Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü  İbrahim Diler’den üniversitelerle ilgili son gelişmeler hakkında bilgi aldı. Cesur, üniversitelere, "her zaman desteğe hazır olduğunu" söyledi. Şehit Yunus Emre Devlet Hastanesi’nde sağlık çalışanları ziyaret eden Cesur, sağlıkçılara, "Ben de bir doktor milletvekili yani meslektaşınız olarak, sizlerin bu zorlu çalışma şartlarınızın karşılığını alabilmeniz için ve sizi koruyacak tedbirlerin zamanında ve tam alınması için ilk günden beri Meclis kürsüsünden dile getirdim. Önergeler verdim ama iktidar tarafından reddedildi" dedi.

"ESNAF EVİNE EKMEK GÖTÜREMEZ DURUMA GELDİ"

Esnafın ve vatandaşların sorunlarını dinleyen Cesur, esnafın ciddi sıkıntılarla karşı karşıya olduğunu belirterek şöyle konuştu:

"Esnaflarımız iş yerlerini açamıyor, açsalar bile para kazanamıyorlar, esnaf evine ekmek götüremez duruma geldi. Kira ve kredi ödemeleri yüzünden birçok esnafımız icralık duruma düştüler. Sadece esnaf değil işçi kardeşlerimiz de çok mağdur. Bir an önce pandemi için doğru tedbirler alınmalıdır, 1 senedir söylediklerimiz ya yapılmadı ya geç kalındı ve bundan en çok esnafımız, köylümüz ekonomik olarak etkilendi. Devlet gereken desteği de yapamadı, yapılan da çok yetersiz kaldı."

OGESTİ

Daha iyi bir fikrin mi var?
Sizde yazarlık yapabilirsiniz.

Ogesti SONDAKIKA
Sondakika Haberleri
Yayın tarihi:
01/02/2021
Etiketler
isparta, iyiparti, aylincesur, esnaf, ekonomiksorunlar
Sondakika, Kahramanmaraş Haber, Adana Haber, Osmaniye Haber, Mersin Haber, Antalya Haber, Hatay Haber, Isparta Haber, Burdur Haber ve Almanca Eğitim Sayfası
SONRAKİ
Pozantı’da jandarma, sokak ve yabani hayvanlar için doğaya yem bıraktı
Adana’nın Pozantı ilçesinde jandarma ekipleri, kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak ve yabani hayvanlar için doğaya yem bıraktı.
Ogesti SONDAKIKA
ogesti
BENZER İÇERİKLER
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, geri dönüşüm tesislerine yeni kriterler getirildiğini açıkladı
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ithal edilen atıkları gümrükten geri dönüşüm tesisine kadar online takip edebilecekleri bir sistemi hayata geç..
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Osmaniye’de evsel atıklar kadınlar tarafından el işi ürünlere dönüştürülüyor
Osmaniye’nin Sumbas ilçesinde kadınlar kağıt, kumaş, cam gibi evsel atıkları toplayıp el işi ürünlere dönüştürerek satışa sunuyor.
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Isparta’da Roma dönemine ait bin 800 yıllık kitabe ele geçirildi
ISPARTA HABERLERİ, Isparta’nın Keçiborlu ilçesinde bir kişinin evinde Roma dönemine ait bin 800 yıllık kitabe ele geçirildi.
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Daha fazla iletişimde kalalım :)
Bizden haberleri daha hızlı almak için sosyal medyadan takip edebilir
E-posta listemize kayıt olabilrisiniz.