İkinci El Araç Alış-Satış İşlemlerinde ’’Güvenli Ödeme Hizmeti’’

Yapı Kredi, hayata geçirdiği ’’Güvenli Ödeme Hizmeti’’ ile ikinci el araç satışlarında hem alıcıyı hem de satıcıyı güvence altına almayı amaçlıyor.
Paylaş

Yapı Kredi açıklamasına göre, sunduğu yeniliklerle müşterilerinin yanında olmaya devam eden Banka, "Güvenli Ödeme Hizmeti" ile ikinci el araç satışlarında hem alıcıyı hem de satıcıyı güvence altına alıyor. Yapı Kredi müşterilerinin, Yapı Kredi Mobil üzerinden yapabildiği bu işlem sayesinde ikinci el araç alım ve satım işlemleri daha güvenli bir noktaya taşınıyor.

Temassız alım-satım işlemleri

Açıklamaya göre, "Güvenli Ödeme Hizmeti" ile ikinci el araç alım satım işlemlerini başlatan satıcı, Yapı Kredi Mobil’e giriş yaptıktan sonra "Ödemeler - Güvenli Ödeme İşlemleri - İkinci El Araç Alış/Satış" adımlarını izledikten sonra satış tutarının transfer edileceği hesabı seçerek işlemleri başlatabiliyor. Plaka, satış tutarı ve alıcının cep telefon numarası bilgilerini girerek işlemi tamamlayabiliyor.

İşlem özelinde oluşturulmuş referans numarası SMS ile alıcıya iletiliyor. Alıcı, Yapı Kredi Mobil’e giriş yaptıktan sonra "Güvenli Ödeme İşlemleri - İkinci El Araç Alış/Satış" adımlarını izleyerek referans numarasını, işlem ve alıcı bilgilerini giriyor. Ardından satış bedeli alıcı hesabından tahsil edilerek Yapı Kredi’nin geçici bir hesabına alınıyor. Bir sonraki gün sonuna kadar noter aracılığıyla alım satım işlemi gerçekleştiğinde satış bedeli, satıcının hesabına geçerek işlem tamamlanıyor. Bu sürede tamamlanmayan işlemler otomatik olarak iptal ediliyor ve satış bedeli alıcıya iade ediliyor. Alıcı ya da satıcı noterde işlemler başlamadan önce alım satım işlemini iptal edebiliyor. Noterde işlemler başladıktan sonra ise işlemlerin yalnızca noter tarafından iptali gerçekleştirilebiliyor. Yapı Kredi, alıcı ve satıcıyı alım satım işleminin her aşamasında SMS ile bilgilendirerek tüm güvenliği sağlıyor. 

"Güvenli alım-satım imkanı sunarken para ile temasın da önüne geçtik" 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Serkan Ülgen, şunları kaydetti:

"Yapı Kredi olarak müşterilerimiz için sınırları kaldırmaya devam ediyoruz. Hayata geçirdiğimiz 'Güvenli Ödeme Hizmeti' sayesinde müşterilerimiz, ikinci el araç alım satım işlemlerini Yapı Kredi Mobil'den hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Müşterilerimizin nakit taşıma zorunluluğunu ortadan kaldıran bu sistemle güvenli alım-satım imkanı sunarken para ile temasın da önüne geçtik. Yapı Kredi olarak her zaman olduğu gibi önümüzdeki günlerde de farklı alanlarda müşterilerimizin hayatını kolaylaştıracak çözümler sunmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

AA Abdulselam Durdak

Daha iyi bir fikrin mi var?
Sizde yazarlık yapabilirsiniz.

Ogesti SONDAKIKA
Sondakika Haberleri
Yayın tarihi:
11/11/2020
Etiketler
yapikredi, ikincielalimsatim, guvenliodeme
Sondakika, Kahramanmaraş Haber, Adana Haber, Osmaniye Haber, Mersin Haber, Antalya Haber, Hatay Haber, Isparta Haber, Burdur Haber ve Almanca Eğitim Sayfası
SONRAKİ
Balıkçı teknesindeki 5 kişiden 4’ünün cansız bedenine ulaşıldı
Adana’nın Karataş ilçesi açıklarında Yunanistan bayraklı bir tanker ile Türk bayraklı balık avlama teknesinin çarpıştığı, alabora olan teknede kaybolan 5 kişiden 4’ünün cansız bedenine ulaşıldığı bildirildi
Ogesti SONDAKIKA
ogesti
BENZER İÇERİKLER
Muğla’da 10 bin 650 fidan toprakla buluştu
Muğla’da, Menteşe ilçesinin Yılanlı mevkisinde 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü dolayısıyla etkinlik düzenlendi.
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Bilecik ‘Güzel Gecelerle’ Nefes Aldı.
Pandeminin Ardından İlk Konserlere İzleyici Akını Yaşandı.
Fatih ALTUNBAŞ
haberler
Antalya’da anız yangınının sıçradığı ev kullanılamaz hale geldi
SON DAKİKA Antalya’nın Kaş ilçesinde çıkan anız yangınının sıçradığı evde hasar oluştu.
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Daha fazla iletişimde kalalım :)
Bizden haberleri daha hızlı almak için sosyal medyadan takip edebilir
E-posta listemize kayıt olabilrisiniz.