Babun maymunu ’’Nisan’’ ile sırtlan ’’Seko’’ Tarsus Doğa Parkı’nın yeni üyeleri oldu

Doğu Akdeniz’in en büyük hayvanat bahçesi olma özelliğine sahip Mersin’deki Tarsus Doğa Parkı’nda dünyaya gelen ve annesi tarafından istenmeyince koruma altına alınan babun maymununa ’’Nisan’’ adı verildi.
Paylaş

Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Tarımsal ve Veteriner Hizmetleri Dairesi bünyesindeki Tarsus Doğa Parkı'nda babun ile sırtlan doğum yaptı.

Anneleri tarafından istenmeyince koruma altına alınan babun maymununa "Nisan", sırtlan yavrusuna ise "Seko" adı verildi.

- Yavrular için özel yaşam alanı oluşturulacak

Açıklamada görüşlerine yer verilen Tarsus Doğa Parkı sorumlu veteriner hekimi Celal Çevirgenoğlu, hayvan parkının yeni üyelerinin sağlık durumlarının iyi olduğunu belirtti.

Doğumlarının ardından "Nisan ile Seko'nun" özel bakıma alındığını ifade eden Çevirgenoğlu, şunları kaydetti:

"Babunlardan bir tanesi doğum yaptı, fakat üzücü bir şekilde annesi yavruyu kabullenmedi. Babun maymunu yavrusuna kuvözümüzde bakıyoruz, birkaç gündür gayet iyi. Beslenmesine devam ediyoruz, önümüzdeki süreçte kendisine biz bakacağız. İnşallah sağlıklı bir şekilde yaşamına devam edecek. Eylül ayında getirdiğimiz sırtlan yaklaşık 3 ay önce doğum yaptı. Strese bağlı olarak yavruyu reddetti. Yavru yaklaşık 1 aylıkken annesinden ayrılmak zorunda kaldı, iki aydır biz bakıyoruz. İnşallah büyümesi tamamlandıktan sonra ona uygun yaşam alanı oluşturacağız ve kendi kafesinde yaşamına devam edecek. Seko, şimdilik beslediğimiz için bize yakın, fakat yavaş yavaş uzaklaştıracağız. Çünkü insanlara çok alışık olması istenen bir durum değil. Bundan sonraki yaşamı doğal yaşam parkında devam edecek."​​​​​​​

                                                                                                                                             MERSİN (AA)

Daha iyi bir fikrin mi var?
Sizde yazarlık yapabilirsiniz.

Ogesti SONDAKIKA
Sondakika Haberleri
Yayın tarihi:
18/04/2021
Etiketler
ogesti, mersin
Sondakika, Kahramanmaraş Haber, Adana Haber, Osmaniye Haber, Mersin Haber, Antalya Haber, Hatay Haber, Isparta Haber, Burdur Haber ve Almanca Eğitim Sayfası
SONRAKİ
’’Bal Gibi Destek, Her Petekte Gelecek’’ projesi Mersinli 708 arı yetiştiricisinin yüzünü güldürdü
Mersin Büyükşehir Belediyesince, üretim maliyetleri ve sahte bal satışları nedeniyle güçlük yaşayan arıcılara destek olmak amacıyla hayata geçirilen ’’Bal Gibi Destek, Her Petekte Gelecek’’ projesiyle petek, arı körüğü ve maske desteği alan 708 yetiştirici, üretime hız verdi.
Ogesti SONDAKIKA
ogesti
BENZER İÇERİKLER
Adana, durgun su sporlarında cazibe merkezi haline geliyor
Kano ile kürek takımlarının kamp çalışmalarına ve çeşitli organizasyonlara ev sahipliği yapan Adana, durgun su sporlarında hem iklim şartları hem de t..
Ogesti SONDAKIKA
haberler
’’Bir sandıkta sen oluştur’’ projesiyle evlilik çağındaki kızların hayallerini gerçekleştiriyorlar
Kahramanmaraş’ta evlilik hazırlığındaki genç kızların mutluluğuna ortak olmak ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ’’Bir sandıkta sen oluştur’’ projes..
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Turizmin başkenti Antalya, açık hava müzeleriyle göz kamaştırıyor
Her yıl milyonlarca turisti ağırlamasıyla ’’turizmin başkenti’’ olarak nitelendirilen Antalya, açık hava müzesini andıran antik kentleri ve ören yerle..
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Daha fazla iletişimde kalalım :)
Bizden haberleri daha hızlı almak için sosyal medyadan takip edebilir
E-posta listemize kayıt olabilrisiniz.