Adana Valisi Süleyman ELBAN’ın Yeni Yıl Mesajı

Adana Valisi Süleyman Elban, Yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Elban mesajında 2020 yılında yaşanan olumsuz durumların, 2021 Yılında yaşanmamasını temenni etti.
Paylaş

Adana Valisi Süleyman Elban'ın Yeni Yıl Mesajı;

Bir takvim daha eskidi. Bizim koskoca bir yıl olarak nitelendirdiğimiz ancak göz açıp kapayıncaya kadar geçen kısa bir zaman dilimi daha geride kalırken 2020 yılı da tarih raflarındaki yerini alacak. Hiç kuşkusuz 2020’yi daha ziyade doğal felaketler ve küresel pandemiyle mücadele yılı olarak hatırlayacağız. Bu mücadeledeki en büyük gücümüz ise umudumuz… Yeni yıl da yeni umutların müjdecisi, umutların dirildiği dönüm noktalarının en önemlisi… Filizlenen her umut ise insanlığın içinde bulunduğu kaostan ve karmaşadan çıkış yolunun işaretçisi.

 Bilelim ki içimizdeki umutla birlikte gayret, azim ve sabır verdiğimiz büyük mücadelede bizi başarıya taşıyacak. Biz de başaracağız; salgına karşı yürüttüğümüz mücadeleyi hep birlikte kazanacağız. Unutmayalım ki başarının yolu, alınan tedbirlere sıkı sıkıya uymaktan geçiyor. Sizlere pandemiyle mücadele amacıyla aldığımız önlemlere uyarak riskini en aza indirmeyi sağlamak amacıyla uygulanacak üç günlük sokağa çıkma kısıtlamasına da titizlikle uymanızı rica ediyorum. Söz konusu olan kısıtlama süresince evlerimizde de yeni yıl kutlaması amacıyla toplanıp virüsün bulaşma hızının artışına müsaade etmeyelim.

 Öte yandan sıkıntıların yaşandığı dönemlerin yeni fırsatların kapılarının aralandığı zaman dilimleri olduğu da bilinen bir gerçektir. İnsanlığın yeni bir dönemin sancılarını çektiği bu evrede, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı gelişmeleri de beraberinde getireceğine olan umudumu bir kez daha yinelemek istiyorum. Her alanda büyüyen, gelişen, bölgesinde ve tüm dünyada gücünü hissettiren Türkiye’nin girdiğimiz yeni yılla birlikte değişen dünya dengesinde yerini biraz daha sağlamlaştıracağına, her platformda haklının, mazlumun ve mağdurun sesini daha da yükselteceğine yürekten inanıyorum. Bizler de ülkemizin yükselen ivmesine Adana özelinde, Adana’nın tüm dinamikleriyle, yeni yılda da var gücümüzle katkı sağlamaya devam edeceğiz. Adana’yı güneyin tarım, enerji, sanayi, ticaret, finans, sağlık, kültür, turizm ve eğitim üssü yapma noktasında attığımız adımları daha ötelere taşıyacak; Adana’yı daha yaşanabilir, daha huzurlu, daha güvenli bir kent skalasına hep birlikte taşıyacağız.

 Bu vesileyle yeni yılın, birlik ve beraberliğimizin perçinlendiği, milletimizin bir arada ve kardeşçe yaşama arzusunun doruğa ulaştığı, toplumsal dayanışma duygularımızın pekiştiği, barışı, huzuru, refahı, bolluğu ve bereketi müjdeleyen bir yıl olmasını diliyor; tüm hemşehrilerimi bir kez daha üç günlük kısıtlama süresince alınan tedbirlere uymaya davet ediyorum. Aziz milletimizin ve kıymetli hemşehrilerimin yeni yılını içtenlikle kutluyor; yeni yılın ülkemize, milletimize ve Adana’mıza iyilikler ve güzellikler getirmesini temenni ediyorum. "

OGESTİ

Daha iyi bir fikrin mi var?
Sizde yazarlık yapabilirsiniz.

Ogesti SONDAKIKA
Sondakika Haberleri
Yayın tarihi:
30/12/2020
Etiketler
yeniyil, adana, adanahaberler, 2020, 2021, suleymanelban, adanavaliligi
Sondakika, Kahramanmaraş Haber, Adana Haber, Osmaniye Haber, Mersin Haber, Antalya Haber, Hatay Haber, Isparta Haber, Burdur Haber ve Almanca Eğitim Sayfası
SONRAKİ
Sağlık Bakanlığınca Mersin’e gönderilen 24 ambulans törenle hizmete alındı
Sağlık Bakanlığınca Mersin’e gönderilen 24 tam donanımlı yeni ambulans törenle istasyonlara dağıtıldı.
Ogesti SONDAKIKA
ogesti
BENZER İÇERİKLER
Covid-19 Testinde Negatif Çıkan Hasta Viral Yükü Düşük Pozitif Çıktı
Sabancı Üniversitesi ve TÜBİTAK MAM GMBE gerçek zamanlı PCR ile teşhisi mümkün olmayan, aşırı düşük viral yük sebebiyle hatalı negatif sonuç alınan ha..
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Kahramanmaraş’ta bahçe duvarına çarpan otomobildeki 2 kişi yaralandı
KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ, Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde lastiği patlayan otomobilin bahçe duvarına çarpması sonucu meydana gelen trafik kazasında..
Ogesti SONDAKIKA
haberler
İkinci el online oto pazarında 2020’nin en çok satılan markaları belli oldu
İkinci el online binek ve hafif ticari araç pazarında 2020 yılının en çok tercih edilen otomotiv markası, Türkiye’de herhangi bir üretim tesisi bulunm..
Ogesti SONDAKIKA
haberler
Daha fazla iletişimde kalalım :)
Bizden haberleri daha hızlı almak için sosyal medyadan takip edebilir
E-posta listemize kayıt olabilrisiniz.